Kawiarnie w Bydgoszczy

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Baku
zagląda od święta
Sprzęt: W trakcie zakupu ...

Re: Kawiarnie w Bydgoszczy

Postautor: Baku » pt 29 mar 2013, 13:14

Odwiedziłem dzisiaj często wymienianą na forum Caffe Zetka na Gdańskiej.

Lubię espresso doppio z ciepłym mlekiem w małym dzbaneczku i taką zamówiłem. Daje to możliwość dozowania mleka. 8)
Kawa było dobra, ale bez rewelacji. Zapach przyjemny, lecz crema mała. Temperatura kawy za niska i dobrze, że mleko było ciepłe, co podniosło temperaturę.

Sam lokal jest przyjemny. Długa lada robi dobre wrażenie. Z pewnością została wykonana na zamówienie.
Stoliki i krzesła komponują się w całość z resztą wystroju.

Przy okazji skusiliśmy się na zupę serową, która była bardzo smaczna i kremowa, podana z czosnowymi grzankami. Polecam także naleśniki z malinami.

Kasper.K
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Postautor: Kasper.K » wt 22 lip 2014, 12:35

Cześć wszystkim. Trafiłem na forum w poszukiwaniu ekspresu do domu, a że trafiłem na wątek o kawiarniach w moim mieście to zajrzałem. Dawno nic się w wątku nie działo, za to w sprawie kawiarni w Bydgoszczy zadziało się dużo. Nie jesteśmy już zdani na łaskę Sowy i sieciówek, ponieważ powstały dwie rewelacyjne kawiarnie w mieście, obie na LaMa. Klimat hipsterski, ale nie o to tu chodzi. Pierwsza to Landshaft na Gimnazjalnej. Bardzo dobra kawa i do tego tania. Minus to papierowe kubki, ale to pewnie zamysł właściciela, jak dla mnie filiżanki zdecydowanie polepszyły by walory smakowe kawy, może wprowadzą... I drugi lokal, mój numero uno. Strefa na Wyspie Młyńskiej. Najlepsza kawa jaką piłem w życiu. Tak powinno smakować espresso, stąd wzięły się moje poszukiwania ekspresu, który mógłby coś takiego zrobić w domu. Naked Single, który co prawda kosztuje 15 zł jest niesamowity. Polecam!

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » śr 23 lip 2014, 9:27

Potwierdzam, Landszaft (ja tam espresso dostaję w porcelanie :P) i Strefa to obowiązkowe punkty. Alternatywy, ziarna światowe i niszowe. Plus dla Landszafru za ceny.

Awatar użytkownika
anca
Sprzęt: ascaco basic,mukka bialetti easy timer. bałkańska dżezwa

Postautor: anca » pt 22 sie 2014, 10:00

A mnie wciągnęła...i to na długo kawiarnia Zimmer Cafe na Gdańskiej.
Smaczna kawa ....z pięknie wyrysowaną rozetką....do tego cuuudny jagodowy sernik mascarpone....bajka.
Dodatkowo ogólną ocenę kawiarni podnosi bardzo kontaktowa właścicielka...na pewno tam wrócę...

Kasper.K
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Postautor: Kasper.K » sob 30 sie 2014, 19:38

Moja ulubiona Strefa ostatnio złapała minusa, barista nie widział kiedy była palona kawa na której pracował... Co do Zimmer to byłem tam raz ok roku temu. Wystrój super, ale kawa kiepska, a desery niezjadliwe, dlatego tam nie wróciłem. Ale może się polepszyło.

magic888
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Zelmer piano, Krups GV2, tygielek, caffettiera

Postautor: magic888 » ndz 28 wrz 2014, 19:54

A ja polecam Starą Szufladę na Magdzińskiego. Super wystrój, kawa i jedzenie.

Wróć do „Kawiarnie”