Jaki młynek kupić??

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
ninaceg

Młynki Żarnowe - jaki kupić?

Postautor: ninaceg » pt 07 kwie 2006, 7:46

chodzi mi o klasę średnią - nie mam dużych wymagań :? poza tym to zajmuje cenne miejsce na blacie. Chodzi oczywiście o taki, żeby mi się Saeco ciśnieniowy nie zapychał - czyli przemiał nieco grubszy. Poradźcie proszę :wink:

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » pt 07 kwie 2006, 9:44

A czytałaś wątek przyklejiny o "młynkach-subiektywne opinie użytkowników"?
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

lukasz

Jaki młynek kupić??

Postautor: lukasz » pt 15 wrz 2006, 9:02

Jestem na etapie zakupu młynka do kawy , i tak naprawdę nie wiem jaki ? No i oczywiście gdzie najlepiej go kupić? Może ktoś pomoże i poleci coś dobrego?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pt 15 wrz 2006, 11:09

jeśli myślisz o młynku który będzie się nadawał do mielenia pod espresso, to proponuję zaczekać na dniach powinien ukazać się w ofercie młynek GAGGIA MDF przypuszczalnie w cenie 500zł (może 500 z małym hakiem). Jeśli możesz mierzyć wyżej - to masz na forum przedstawicieli Ascaso i La pavoni (janusz, sławek) - skontaktuj się ;) Jeśli chcesz mierzyć niżej to chyba najlepszym i sprawdzonym przez forumowiczów wyborem będzie młynek Solis Maestro, w cenie jakoś poniżej 400.

A jeśli jeszcze niżej - to zawsze jest krups GVX2 który po operacji na otwartym sercu też jako-tako daje radę wespół z tanim ekspresem.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

małyczarny
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Czy to chodzi o ten młynek czy jakiś inny?

Postautor: małyczarny » pt 15 wrz 2006, 11:44

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pt 15 wrz 2006, 11:52

nie ten raczej nie, przesada z tą "najwyższą półką" za trzy stówki :wink: . MM a MDF to zasadnicza różnica :!: .
Ostatnio zmieniony pt 15 wrz 2006, 11:53 przez carl, łącznie zmieniany 1 raz.
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Re: Czy to chodzi o ten młynek czy jakiś inny?

Postautor: zamek » pt 15 wrz 2006, 11:53

jeśli już to w Media Markt bo taniej - tylko 239 pln

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » sob 16 wrz 2006, 14:35

A może ASCASO i-mini? :roll:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » sob 16 wrz 2006, 18:05

już (a raczej dopiero!) i-miniusia wypakowałem i stoi w wyremontowanej kuchni. na dniach zabieram się ostro do pracy nad nim i wysmaruje solidną recenzje :D
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » ndz 24 wrz 2006, 21:15

już (a raczej dopiero!) i-miniusia wypakowałem i stoi w wyremontowanej kuchni. na dniach zabieram się ostro do pracy nad nim i wysmaruje solidną recenzje :D
I wysmarowałeś :?:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

matinka
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Re: Jaki młynek kupić??

Postautor: matinka » śr 11 sty 2012, 19:50

również zastanawiam się nad wyborem młynka. Wszyscy mi powtarzają, że dobry młynek to postawa więc wierzę :)
Zastanawiam się nad Quick Mill Replica i Macap MC4. Wydaje mi się że macap jest lepszy, ale Quick Mill bardziej mi się podoba. Napiszcie którego polecacie z tej dwójki.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 11 sty 2012, 20:58

Stosunkowo mała jest średnica tych żaren w Replice, to na pewno nie jest zaleta. Macap ma znacznie większe.
43mm vs 58mm.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

matinka
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: matinka » śr 11 sty 2012, 21:05

Tak właśnie myślałam, choć upewnić się nie zaszkodzi :) Bardzo dziękuję kawcio

Wisza
Sprzęt: electrolux EEA 250

najtańszy żarnowy czy i mini, lub quickmill apollo

Postautor: Wisza » wt 21 lut 2012, 3:40

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że nie było podobnego tematu gdzie indziej. Na jakże obszernym forum o dobrodziejstwach zacnego trunku, lecz do rzeczy.

posiadam elektroluxa eea250 to forum mi pomogło miedzy innymi wybrać właśnie ten model. Zastanawia mnie czy dzięki zaworowi w kobie, który powoduje że kawa ze zwykłej sklepowej mielonki robi się zawsze creme, to czy kupując dobre ziarno np izzo silver mielone w zwykłym młynki żarnowy z najniższych półek cenowych Będzie dobrym rozwiązaniem czy jednak to nie wykorzysta walorów tej kawy bo będzie np za grubo zmielona. czy jednak lepiej będzie kupić już coś co posłuży na lata.

I kolejne pytanie czy w takich młynkach wystarczy nastawić by kawa była zmielona jak najdrobniej i będzie dobrze czy trzeba szukać odpowiedniego przemiału to pytanie jest i kierowane do mojej obecnej maszyny i maszyny którą później bądź prędzej nabędę, a chodzi mianowicie o la pavoni Europiccola ponieważ wyczytałem że dźwigowe ekspresy wyciągają z kawy wszystko to co może w niej być najlepsze,

i pytanie o apollo czy ktoś go posiada bo jakąś opinii na jego temat mało w porównaniu do i-mini

Awatar użytkownika
Sparrov
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Uno Prof PID + Eureka Mignon | FP Bodum | Moka GAT Pratika | Hario Skerton | Porlex

Re: najtańszy żarnowy czy i mini, lub quickmill apollo

Postautor: Sparrov » wt 21 lut 2012, 8:07

Kupując młynek żarnowy jak w tytule tzn i-mini lub quickmill apollo (i parę innych w cenie oscylującej do tej) i mieląc świeże ziarno odczujesz różnicę przełomową. Będziesz uzyskiwał espresso o smaku jaki na pewno nie uzyskasz stosując mielonki.
Polecam pozbyć się zaworka wytwarzającego cremę. Ten temat był poruszany już w kilku wątkach.
czy w takich młynkach wystarczy nastawić by kawa była zmielona jak najdrobniej i będzie dobrze czy trzeba szukać odpowiedniego przemiału
Tak łatwo nie jest niestety :) Niezależnie jakim ekspresem będziesz dysponował to odpowiedni przemiał pod espresso zależy od wielu czynników. Jest uzależnione między innymi od danego młynka, rodzaju kawy, jej świeżości, wilgotności powietrza, siły nacisku tampera przy ubijaniu.

Oprócz i-mini, quickmill apollo możesz rozważyć jeszcze MACAP'a, Eurekę Mignon, Compak K-3 Touch i kilka innych. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz.
wyczytałem że dźwigowe ekspresy wyciągają z kawy wszystko to co może w niej być najlepsze
Rzeczywiście przy pomocy dźwigni można uzyskać rewelacyjne espresso ale nie jest to proste. Poczytaj opinie i uwagi forumowiczów dotyczące użytkowania ekspresów dźwigniowych.
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek
Terry Pratchett "Równoumagicznienie"

Wróć do „Młynki”