Saeco - leci woda z dyszy i traci temperaturę

birkin
zagląda od święta
Sprzęt: Saeco via veneto de lux

Saeco - leci woda z dyszy i traci temperaturę

Postautor: birkin » sob 17 gru 2016, 11:11

Od jakiegoś czasu mam problem z ekspresem Saeco Via Veneto de luxe (RI9345/11) TYPE: SIN 013CL
Postępuję tak;
- spieniam mleko bez problemów
- podczas parzenia kawy z dyszy do spieniania mleka cały czas leci strumień wody i ekspres szybko traci temperaturę (dosłownie po 5 sekundach gaśnie lampka kontrola) i
żeby przygotować kubek kawy muszę z 3-4 razy zatrzymywać parzenie kawy, żeby ekspres znowu złapał temperaturę. Zanim zrobię kubek kawy to z dyszy do spieniania mleka zdąży nalecieć jakieś 180 ml wody.
Wcześniej tego nie było dopiero od jakiegoś miesiąca tak się zaczęło dziać. Ekspres ma już jakieś 5 lat.
Co może być tego przyczyną?
Próbowałem się jakoś dostać do środka odkręcając górną obudowę ale nie wiem jak zdjąć pokrętło od pary, chyba jest tam jakaś zawleczka ale bałem się że mogę coś uszkodzić.

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Re: Saeco - leci woda z dyszy i traci temperaturę

Postautor: seba21 » ndz 18 gru 2016, 22:56

Z ekspresu kolbowego kubka kawy się nie robi... Możesz zrobić sobie np. doppio i dolać do niego wody (wyjdzie takie americano). Gwarantuję, że będzie smaczniej.
Natomiast jeśli chodzi o wodę lejącą się z dyszy do spieniania mleka, to ja bym postawił na uszkodzony zawór pary.
Szczerze, to ja bym pomyślał o czymś nowym. Są urządzenia w które nie warto inwestować, a czasem nawet jest to niemożliwe.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”