Woda

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Woda

Postautor: antonio » ndz 23 paź 2011, 12:17

To źródło jest bardzo sensowne. Dobrze, że Cinek wciąż nas z tym źródłem konfrontuje...

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » ndz 23 paź 2011, 12:28

Jedynie słuszne? Innych nie ma? To jakby kawa od...... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 24 paź 2011, 10:35

To zacytuj inne, nikt Ci tego nie broni. Ale jak nie masz swoich doświadczeń i wniosków, to właśnie najbardziej irytujące jest puste negowanie wszystkiego, co ktokolwiek na forum napisze.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pn 24 paź 2011, 10:44

Gdybyś czytał moje posty a nie szukał okazji do zaczepek to byś takich bzdur nie pisał. Parokrotnie pisałem o moich doświadczeniach z wodą(stałe przyłącze, zmiękczacz i mieszanie poprzez dodatkowy obieg), nie będę ponownie opisywał bo po co?

PS
Raz napisałem co mnie irytuje w ciągłym cytowaniu jednego źródłą bez jakichkolwiek uzupełnień(np własne obserwacje, doświadczenia itp). Po co pisac w kółko to samo(dotyczy też obecnej o tym dyskusji).
Ostatnio zmieniony pn 24 paź 2011, 11:45 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pn 24 paź 2011, 11:35

Możesz przecież cytować siebie, tak samo jak my możemy cytować Illego, czy kogokolwiek nam się zechce.
Wiem, że trudna jest zmiana własnego przekonania, którego jesteśmy pewni w odniesieniu do innego wiarygodnego źródła, które je neguje.
Nie trzeba się chyba tak od razu zacietrzewiać... :szampan:
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » pn 24 paź 2011, 21:28

Osobiście nie czuję różnicy pomiędzy wodą butelkowaną (Żywiec czy inny kryształ) a kranową, może mam w kranie po prostu dobrą wodę? Ewentualnie moca nie jest tak wrażliwa na jakość wody.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 25 paź 2011, 8:34

Jakość wody w kranach cały czas się poprawia w wielu miejscach w Polsce, m.in. w W-wie. Wypicie tam 20 lat temu herbaty z kranówy to było wyzwanie dla hardkorowców, chociaż większość ludzi i tak to robiła i nie narzekała. Śmierdziała podobnie, jakby dolało się tam domestosa. :wink: A w wielu miejscach jest pewnie i lepsza niż ta z butelki.
?

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » śr 26 paź 2011, 0:17

Niemniej producenci filtrów wmawiają na siłę ludziom, że woda jest wszędzie zła i zawsze, co miesiąc filterek trza zmienić ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 04 lis 2011, 11:22

W Gdańsku woda z kranu jest lepsza niż ta w butelkach

Gdyby zniknął kiedyś link, warto zacytować:
Jeśli chodzi o smak, najlepsza woda jest w Zakopanem (0) i Łodzi (0). Gdańsk zajmuje trzecie miejsce (0,6). Z kolej pod względem zapachu to właśnie stolica Pomorza jest liderem (0,2), a za nią plasuje się Zakopane (0,6). Liczby w nawiasie odzwierciedlają skalę podzieloną na 6 poziomów: (0 niewyczuwalny, 1 na granicy wyczuwalności, 2 słabo wyczuwalny, 3 wyczuwalny, 4 wyraźnie wyczuwalny, 5 intensywny).

Również jeśli chodzi o kryterium twardości wody Gdańsk nie ma sobie równych (22,48 - wg skali twardości, bardzo twarda zaczyna się od 30). Najmniej twardą wodę mają za to mieszkańcy Katowic (4,52 - wg skali bardzo miękka).

Czy duży stopień twardości oznacza gorszą wodę? Na pewno pod względem walorów użytkowych, gdyż kamień osadza się w czajnikach i pralkach, jednak dołączony do raportu komentarz prof. Iwony Wawer z Uniwersytetu Warszawskiego nie rozstrzyga tej kwestii jednoznacznie. - Można uznać, że miękka woda jest korzystna dla pralki czy czajnika. Jednak ludzie są zdrowsi, gdy piją wodę o dużej zawartości wapnia i magnezu - zauważa.
No i jeszcze jedno ważne w tym wątku stwierdzenie:
Ostrzegam ludzi także przed nieumiejętnym stosowaniem filtrów, gdyż mogą spowodować wtórne zanieczyszczenie wody.
?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 16 lis 2011, 9:31

Czy może ktoś się orientuje, w jakiej sieci marketów można dostać Żywiecki Kryształ, bo do tej pory kupowałem w Lidlu 2-litrowe butelki. Wkurzyło mnie nieźle, gdy kilka miesięcy temu podrożał o 20 groszy, ale teraz sieć doprowadziła mnie do rozstroju nerwowego, bo w tych samych butelkach zaczęli sprzedawać jakąś kranówę, na której jest napisane tylko ujęcie T-4 w Tymarku i nie ma nawet żadnej zdawkowej informacji o minerałach. Jest natomiast taka, że woda jest filtrowana i zgodnie z przepisami ozonowana!!! A kupowałem ostatnio nawet nie sprawdzając na butelce, czy jest to samo ujęcie. Okazuje się, że ma o wiele więcej kamienia, bo widzę to od razu po czajniku, który przez rok błyszczał, a teraz woda jest już mętna po kilku zagotowaniach.
Pomijam już tu chamstwo Lidla, który wielkie reklamy robi w telewizji, a później rzuci 3 sztuki na sklep i ludzie biją się już przed otwarciem sklepu, a później lecą przez sklep jak w latach 80. w warszawskich domach towarowych. Kto nie wierzy, niech kiedyś sam sprawdzi! Żenada.
Mam blisko też Polo, Netto i Aldiego, przy okazji będę odwiedzał. Zobaczę też może w jakimś Lewiatanie czy Żabce, bo Biedronka nigdy nie miała, ale jeżeli ktoś wie coś konkretnego, to proszę o info.
?

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » śr 16 lis 2011, 10:32

Ja nie doceniałem tego, jak istotna jest jakość wody dopóki nie przesiadłem się na chwilę ze standardowo używanego oligocena/innej wody z butelki na kraniczankę. Przez kilka dni zastanawiałem się, dlaczego parzona w AP nie smakuje tak jak powinna. Przy czym w rodzinnych Suwałkach mam świetnej jakości wodę i nikomu nie przychodzi tam do głowy używać wody z filtra ;)
Ostatnio zmieniony śr 16 lis 2011, 12:50 przez ignacy, łącznie zmieniany 1 raz.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » śr 16 lis 2011, 12:41

Wczoraj kupiłem Żywiecki Kryształ w legnickim Carrefourze. Niegazowany, 5 l, ujęcie w "W Borze nr 1" w Siemieniu k/Żywca, cena coś koło 3,8 zł.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 16 lis 2011, 12:55

Dzięki za informację. Z lekka drogo bym powiedział. Takie 5-litrowe baniaki z marką dyskontów chodzą zwykle coś poniżej 2 zł, często nawet około 1,5 zł. Jeszcze sprawdzę, co sprzedają w 5-litrowych i 1,5-litrowych, bo może tam został jeszcze Kryształ.
?

Awatar użytkownika
Żywiec Zdrój
Sprzęt: nie mam

Postautor: Żywiec Zdrój » czw 01 gru 2011, 16:32

W związku z tym, że przywołaliście wodę Żywiec Zdrój, pozwólcie że odniosę się do kwestii jej porównania do wody z kranu. Woda źródlana ( w tym Żywiec Zdrój) i woda z kranu różnią się od siebie zasadniczo. Żywiec Zdrój jest wodą podziemną, pierwotnie czystą pod względem chemicznym i mikrobiologicznym - w jej przypadku nie poprawiamy natury - spełnia ona bardzo rygorystyczne kryteria oceny oraz wymagania odnoszące się do:
- stężeń składników potencjalnie szkodliwych dla zdrowia (np. metali ciężkich), co jest niezwykle istotne dla szczególnie wrażliwych organizmów,
- wskaźników czystości mikrobiologicznej,
- warunków pozyskiwania wody z ujęć, zabezpieczenia przed wtórnym zanieczyszczeniem w trakcie rozlewu.
Woda kranowa najczęściej pochodzi z ujęć powierzchniowych (np. rzek czy jezior) i musi być uzdatniana (np. chlorowana), przede wszystkim po to, aby usunąć z niej bakterie chorobotwórcze, ale także by zapobiegać jej wtórnemu skażeniu w często nie najlepszej jakości sieci wodociągowej. To jaką wodę wybieramy na co dzień, zależy od nas, z pewnością jednak warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza w przypadku najmłodszych.

Pozdrawiam,
Ekspert_Żywiec Zdrój

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » czw 01 gru 2011, 20:08

Czy może ktoś się orientuje, w jakiej sieci marketów można dostać Żywiecki Kryształ, bo do tej pory kupowałem w Lidlu 2-litrowe butelki. Wkurzyło mnie nieźle, gdy kilka miesięcy temu podrożał o 20 groszy, ale teraz sieć doprowadziła mnie do rozstroju nerwowego, bo w tych samych butelkach zaczęli sprzedawać jakąś kranówę, na której jest napisane tylko ujęcie T-4 w Tymarku i nie ma nawet żadnej zdawkowej informacji o minerałach. Jest natomiast taka, że woda jest filtrowana i zgodnie z przepisami ozonowana!!! A kupowałem ostatnio nawet nie sprawdzając na butelce, czy jest to samo ujęcie. Okazuje się, że ma o wiele więcej kamienia, bo widzę to od razu po czajniku, który przez rok błyszczał, a teraz woda jest już mętna po kilku zagotowaniach.
Pomijam już tu chamstwo Lidla, który wielkie reklamy robi w telewizji, a później rzuci 3 sztuki na sklep i ludzie biją się już przed otwarciem sklepu, a później lecą przez sklep jak w latach 80. w warszawskich domach towarowych. Kto nie wierzy, niech kiedyś sam sprawdzi! Żenada.
Mam blisko też Polo, Netto i Aldiego, przy okazji będę odwiedzał. Zobaczę też może w jakimś Lewiatanie czy Żabce, bo Biedronka nigdy nie miała, ale jeżeli ktoś wie coś konkretnego, to proszę o info.
Też zawsze kupowałem butelki dwulitrowe i rzeczywiście teraz jest w nich jakaś kranówa. Na szczęście udało mi się to zauważyć. Kryształ że źródła T2 jest teraz dostępny tylko w butelkach 1,5 litra. Nie pamiętam jaka cena ale przy 6 butelek/tydzień zawsze będzie się opłacać.
_, w kolejce _

Wróć do „Inne”