Strona 1 z 1

Najdelikatniejsza kawa

: pn 14 mar 2016, 11:35
autor: Adamusek
Witam szanowne grono :)
Od dłuższego czasu czytam wasze opinie co do smaku kaw ale im więcej czytam tym mniej wiem :) tak, zaczynam dopiero przygodę z właściwym doborem kawy i szukam mieszanki odpowiedniej dla siebie ;)
Szukam najbardziej delikatnych odmian, delikatnych i subtelnych smaków, delikatnie palonych bez goryczki czy nadmiaru kwasowatości. Jednym słowem im delikatniejsza tym lepsza :) większa zawartość kofeiny czy ładna pianka jest plusem ;)

Obecnie w spadku automat Krupsa... tak wiem to tylko krups, ale jak się nie ma co się lubi to.... ;)
Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

Re: Najdelikatniejsza kawa

: sob 19 mar 2016, 10:09
autor: ded
Musisz próbować, każdemu pasuje coś innego a sporo tez zależy od sprzętu i umiejętności. Pewnie doczytałeś, że ma być świeża. Jeśli ma być delikatna to próbuj 100% arabiki. Jak byś chciał więcej kofeiny to wskazana jest domieszka robusty ale wtedy może się pojawić kwasek. Jeśli ten Krups jest automatyczny i z młynkiem to może Ci się nie udać osiągnąć tego co chcesz.

Re: Najdelikatniejsza kawa

: sob 19 mar 2016, 14:43
autor: Crom
Delikatnie i świeżo palone kawy znajdziesz w remowanych polskich palarniach, na sklepowe produkty raczej szkoda pieniędzy. Zamiast 1kg mieszanki kup sobie np. 4x 250g różnych typów ziaren jednorodnych (single origin) i próbuj.

Re: Najdelikatniejsza kawa

: pt 17 cze 2016, 21:08
autor: aleksander07
a gdzie znajdę taką palarnię w trójmiescie ?

Re: Najdelikatniejsza kawa

: pn 03 paź 2016, 13:37
autor: iga
Cofee Time masz w Gdynii słyszałam o tej firmie, ale nie wiem czy mają sklep stacjonarny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarke.

Re: Najdelikatniejsza kawa

: śr 05 paź 2016, 8:24
autor: antonio
Ded, nie ma związku między robustą a kwaśnym smakiem kawy. Jest zgoła przeciwnie: robusta kojarzy się z goryczą. Zawarta w robuście kofeina (jest jej więcej niż w arabikach) jest wzorcem smaku gorzkiego. Ponadto smak kawy zależy nie tylko od walorów danego ziarna, ale także od procesu palenia, warunków przechowywania i zaparzenia.

Aleksander, jestem co tydzień w Gdańsku. Jeśli kupisz coś w naszym sklepie, to już zyskasz na kosztach wysyłki :).

Re: Najdelikatniejsza kawa

: czw 27 paź 2016, 13:03
autor: Jarrka
Antonio, gdzie dokładnie i w jakich dniach, godzinach?

Re: Najdelikatniejsza kawa

: sob 12 lis 2016, 11:52
autor: antonio
Przepraszam, ostatnio niezbyt często tu zaglądam, więc najlepiej się na nami kontaktować przez e-mail. Teraz przez jakiś czas będą to poniedziałki, od ok. 13:30.

Re: Najdelikatniejsza kawa

: śr 23 lis 2016, 13:47
autor: al9
Delikatne są ziarna Illy średnio palone, trzy krotnie tańsze ziarna [email protected] od Lavazzy, średnie kosztowo niektóre kawy od Marfisy, znacznie droższe ale warte grzechu mieszanki z szwedzkich palarni.... Moim zdaniem najlepszy współczynnik cenajakość i idealna do automatu jest wymieniona wyżej lavazza...

Re: Najdelikatniejsza kawa

: śr 01 mar 2017, 14:40
autor: olgabors
Muszę spróbować jakichś nowych, a widzę że proponujecie wiele rodzajów ;)