Filiżanki

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pt 21 paź 2005, 22:35

http://www.redmachine.pl/customer/produ ... t=0&page=1[/quote]
Toż to to samo co ZEPTER. Pić kawę w metalu, chocby to była stal nierdzewna?
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

MAREKawosz

Postautor: MAREKawosz » sob 22 paź 2005, 14:40

trochę dziwne rozwiązanie bo ze stalowej filiżanki ja bym nie próbował, a po drugie myślę że przy espresso nie przesiaduje się godzinami tylko po prostu wypija, atermiczny kubek fajny ale nie w tym przypadku. Nietrafione określenie odbiorcy - "prezent dla smakoszy espresso" to musiał wymyśleć prawdziwy smakosz...

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 24 paź 2005, 9:52

mysle ze chodzi bardziej o "idealny do expreso" i dla tych co pija kawke troche wieksza ;)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Maryan

Postautor: Maryan » sob 07 sty 2006, 18:11

witam,
Postanowilem troszke odswiezyc watek bo tez przymierzam się do zakupu jakis filizanek do espresso. Po przeczytaniu tych kilku postow i przeszukaniu allegro zastanawiam się nad:
http://allegro.pl/show_item.php?item=80276855
http://www.redmachine.pl/customer/produ ... t=0&page=1
http://www.redmachine.pl/customer/produ ... t=0&page=1
Ktore z tych radzicie? A moze jeszcze jakies inne, cena tak 15-20 PLN za sztuka (max). Dopuszczam do wiadomosci sklepy internetowe :)
Pozdrawiam

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 07 sty 2006, 19:07

Przeglądając przy niechlubnej okazji cennik Vergnano zauważyłem, że filiżanki są tam znacznie tańsze niż te, które znalazłeś... Są też na pewno sensowniejsze, moim zdaniem.
a.

Maryan

Postautor: Maryan » sob 07 sty 2006, 19:41

antonio,
Dzieki wielkie :) Jak narazie jestem za vergnano (przy okazji jakas kawe pewnie kupie). Ktos jeszcze ma jakies propozycje?[/b]

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » sob 07 sty 2006, 21:14

No ja mam propozycje - nasze "fimowe" - Caffe prego!
:) Szczegóły na priva jeśli jest ktoś zainteresowany.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Maryan

Postautor: Maryan » sob 07 sty 2006, 21:24

aaaa,
to z allegro co znalazlem to firmowe filizanki :)
Ma ktos doswiadczenia z nimi?

Andy

Postautor: Andy » sob 07 sty 2006, 21:43

Maryan,
Buki mówi o firmowych filizankach z nadrukiem "cafe prego". Jesteś na stronie cafe prego. Mówiąc o firmowych mówimy o filiżankach z nadrukiem jakiejś firmy. Ja mam np. filizanki od Janusza. Nasze cafe prego też kupię :D

Maryan

Postautor: Maryan » sob 07 sty 2006, 21:58

Andy,
wiem o czym mowi Buki. Piszac o znajdzie na allegro mialem na mysli link ktory podalem kilka postow wyzej. Nie zorientowalem się, ze to sa filizanki z tej stronki.
Ale pytanie nadal aktualne. Bo wybor filizanek jest raczej duuzy, a ja nie wiem ktore wybrac, dlatego prosze o rade.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » ndz 08 sty 2006, 17:46

Mogę Ci zaoferować filiżanki w trzech różnych modelach. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Andy

Postautor: Andy » ndz 08 sty 2006, 19:53

Sorry Maryan, nie zrozumiałem. WG. mnie jest tak: porzebujesz filiżanki do espresso. Dwie z tych z linków to doppio, co sugeruje że sa większe niż normalna espresso. Co potzrzebujesz? Poza tym, to tak naprawdę, to potzrzebujesz filiżanki z grubej ceramiki do utrzymania ciepła espresso. Jak mówiłem mam filiżanki od Janusza, dwa rodzaje, ja wolę jeden, moja żona drugi ale obie mają inny kształt niż ta z twojego linka (porównaj www.manuel.it - promotions cups). Cafe prego ma kształt ten z twojego linka, tyle że jest tańsza :D

Awatar użytkownika
kaz
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: kaz » sob 14 sty 2006, 12:37

Mam właśnie przed sobą dwie filiżanki do espresso robione dla Lavazzy jedna z firmy ipa i d'CAP. Przyznam, że z d'ANCAP sprawia wrażenie większej objętości niż z ipa ale dzieje się tak dlatego, iż ścianki d'ANCAPU sa cieńsze. Zaś ipa robi te filiżanki o grubszych ściankach stąd wrażenie masywności a i ciepło kawy nie ulatuje tak szybko. Podobnie rzecz się ma z filiżanką illy. Mając wybór wybrałbym jednak ipa, choc napewno są droższe od konkurencji (mówie o białych filiżankach z logo firmy). :?
W młynku: Palombini Super Crema.
barecasa

Andy

Postautor: Andy » sob 14 sty 2006, 22:41

Kaz, klasyczna filiżanka do espresso z przyczyn, które sam opisałeś jest właśnie z grubej porcelany. Tak ma być. Ja kupiłem dla siebie dwa rodzaje takich filiżanek, różniących się kształtem od Janusza (mojej żonie podobała się szersza :wink:), wezmę też te z Cafe Prego, które są też grube, ale mają jeszcze inny kształt niż te z logo Manuela. :)

Magma
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Magma » śr 15 lut 2006, 14:27

Jaka właściwie powinna być pojemność filiżanki do kawy? Czy inna jest pojemność filiżanki do ekspresso i do capucino?

Wróć do „Inne”