Strona 1 z 1

jaka kawa w kapsułkach?

: czw 20 lis 2014, 22:31
autor: masza201
Potrzebuje porady. Mam ekspress Jury chciałabym zakupić sobie do tego kawę VERGNANO w kapsułach 1882 espresso . Ale nie chciałabym ryzykować. Dlatego liczę na jakieś opinie.

Re: jaka kawa w kapsułkach?

: pt 21 lis 2014, 12:02
autor: piomic
No nie przesadzaj...
Ryzykować? Zakup kapsułki z kawą to nie operacja na otwartym sercu że błędna decyzja jest nienaprawialna. Kup i spróbuj, zwłaszcza że tu prawie nikt kapsułkowego śmiecia nie używa.

Re: jaka kawa w kapsułkach?

: pt 21 lis 2014, 12:58
autor: pafcio0
Jak już ma się ten ekspres kapsułkowy i koniecznie trzeba go używać to najlepszym rozwiązaniem są wypełnialne kapsułki, do których można pakować zmieloną przez siebie świeżą kawę. Oczywiście to bez sensu, bo są lepsze metody zaparzenia tej kawy, ale jak TRZEBA używać ekspresu to tak jest najlepiej.

Re: jaka kawa w kapsułkach?

: sob 22 lis 2014, 9:21
autor: RAF77
Piłem kilka razy takie napoje z kapsułek czy saszetek, z kawą z ekspresu ciśnieniowego ani metod alternatywnych miała ona niewiele wspólnego, miała całkiem inny smak ale wypić się to dało.
Myślę że coś tam domieszali do tej kawy.

Re: jaka kawa w kapsułkach?

: sob 22 lis 2014, 17:33
autor: Crom
Przebitka ceny na kawie po zapakowaniu jej w kapsułki jest prawie 10-krotna, już po roku używania koszt używania ekspresu kapsułkowego dochodzi do 2 tys. zł. Już nie będę dodawał że mimo wysokiej ceny kawa kapsułkowa to zwykła tania marketówka, więc nie ma się czego po niej spodziewać.
Można próbować dokupić sobie kapsułkę, którą napełnia się samemu, ale skoro już ktoś ma młynek i kupuje kawę z palarni to po kiego czorta kombinacje z wymiennymi kapsułkami - ekspres kolobowy jest prostszy w użyciu i daje dużo lepsze efekty.

Miałem okazję próbować kawy i herbaty z kapsułek, kawa była niskich lotów a herbaty nie dało się wypić.