Wrocław

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Taho Cafe
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Iberital, Fracino, Daniel Moser, Nuova Simoneli
Kontaktowanie:

Re: Wrocław

Postautor: Taho Cafe » śr 26 mar 2014, 13:43

Wyspa Młyńska (obok wyspy Słodowej) we Wroclawiu. Kawa od Taho Cafe i pizza z pieca od Happy Little Truck. Od wtorku do soboty póki co od 12 - 19 (jak deszcz nie pada :) ). Zapraszamy:)
Załączniki
młyna Maria wyspa słodowa z Happy Little Truck.jpg
Taho Cafe_Młyn Maria_Wrocław_male.jpg

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » wt 01 kwie 2014, 15:32

Cafe Sztuczki — drip poprawnie zaparzony i niezły w smaku, ziarna nie pamiętam.
Samo miejsce jakieś takie odludne, może wieczorem jest tam więcej klientów.

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » wt 16 wrz 2014, 13:32

Przez prawie pół roku bez żadnego wpisu w temacie, czas to nadrobić. Cofnę się mniej więcej do późnej wiosny, kiedy odwiedziłem kilka kawiarni.
Wszystkie kawiarnie, które wymienię poniżej podają dobrej jakości kawę, prawidłowo zaparzoną, wyjątkiem będzie ostatnia kawiarnia.

Taho Cafe na wyspie Młyńskiej — mobilna kawiarnia z miłą, kompetentną obsługą i — przede wszystkim — dobrze zaparzaną kawą.
Wypiłem tam espresso, które było niemal doskonałe w porównaniu do wcześniejszej nieudanej próby w lokalu Franz Kawka.
Miażdżąca większość lokali z wielkimi chromowanymi maszynami nie zapewnia kawy na poziomie tej, podawanej wprost z samochodu.

Cafe Targowa mieści się w Hali Targowej. Jest to kolejne miejsce z dobrą kawą i ludźmi, z którymi można o niej porozmawiać
Za pierwszym razem, rozpoczęła się rozmowa, która miała na celu ustalenie moich preferencji, powiedziałem "Caffeprego" aby nie przeciągać.
Ustaliliśmy, że biorę dripa. Nie pamiętam ziaren, ale smak był kwaskowaty, charakterystyczny dla arabiki, nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Innym razem wziąłem cappuccino, a jeszcze innym espresso, wynik zawsze był bardzo dobry. Miejsce, gdzie wiedzą jak przygotować kawę.

Rozrusznik — następne nieprzypadkowe miejsce na kawowej mapie Wrocławia. Ostatnio piłem tam "Czarny Deszcz" z aeropresu.
Wcześniej brałem kilka razy cappuccino i espresso. Bardzo dobrze spienione mleko z latte art na powierzchni — nie miałem żadnych uwag.
Kupiłem na wynos torebkę kenijskiej arabiki, była rekomendowana przez baristę, owocowo-kwaskowata z pełnym body — spełniła oczekiwania.

Lot kury — dostałem tam ostatnio doskonałe cappuccino zaparzone przez Maćka. Na powierzchni perfekcyjna mikropiana i latte art .
Nie wiem niestety, jak z przygotowaniem kawy radzą sobie inne osoby. Przy nadarzającej się sposobności postaram się to sprawdzić.

Teraz kolej na lokal, którego absolutnie nie polecam jeśli chodzi o kawę. Mieści się na ul. Włodkowica i nosi nazwę Cocofli.
W czasach, gdy Paweł zapewniał jakość poprzez szkolenia personelu i dobre ziarno, można było tam dostać naprawdę dobre cappuccino.
Przychodzę więc pewnego dnia i zamawiam cappuccino. Chciano je zaparzyć w filiżance wielkości małego wiaderka, ale sprostowałem.
Oto co mi podano:
Piana z ogromnymi bąblami — niektóre o średnicy ok. pół centymetra — sporo poniżej górnej krawędzi filiżanki, źle się to zapowiadało.
Smak przebił wszelkie wyobrażenia, spróbowałem i nie mogłem uwierzyć we własne doznania, kolejny łyk upewnił mnie, że się nie mylę.
Było to najgorsze cappuccino jakie kiedykolwiek piłem, smak tak podły, że nie do opowiedzenia, wielkie, wielkie rozczarowanie.
Oddałem filiżankę z niewypitym cappuccino do baru z komentarzem, że nie da się tego wypić. O nic nie pytano, nic nie zaproponowano.

majkel27
zagląda od święta
Sprzęt: moka

Postautor: majkel27 » pt 12 gru 2014, 0:27

Tak czytam ten wątek i przewijają się w nim głównie kawiarnie.

A gdzie we Wrocławiu można kupić świeżo paloną kawę?
Co sądzicie o palarni Etno? Sawara? Ponoć w Borówce też jest do kupienia kawa świeżo palona.

Jakie miejsce polecacie? Zużywam 100 gramów na 2 tygodnie.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 13 gru 2014, 19:22

Co tu polecać? Sam poleć i kup 100g kawy ;).

mmorka
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » sob 13 gru 2014, 22:16

Czarny deszcz.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » śr 17 gru 2014, 15:29

Jeśli chodzi o Cocofli, to podobno mieli tam trochę gorszy okres jeśli chodzi o obsługę, ale wiele wskazuje, że wracają na bardzo właściwą ścieżkę. Jeśli chodzi o ziarna, to istnieje marka "Czarny Deszcz", to Sawara i Borówka spadły do grupy "ale dlaczego niby miałbym to kupić?" - piszę jako osoba, która kiedyś była zachwycona kawą z Borówki i później regularnym klientem Sawary. Póki co te dwie firmy zdecydowały się zwyczajnie spieniężyć modę na świeżą kawę wpuszczając malo świadomych klientów z bylejaki produkt końcowy za stosunkowo duże pieniądze. Bardzo mocno przyglądam się temu co wypuszcza Czarny Deszcz i śmiało mogę powiedzieć, że robią naprawdę dobrą robotę.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » wt 30 gru 2014, 17:45

Sawara i Borówka [...] zdecydowały się zwyczajnie spieniężyć modę na świeżą kawę wpuszczając malo świadomych klientów z bylejaki produkt końcowy za stosunkowo duże pieniądze.
Całkowicie się z tym zgadzam, nic dodać, nic ująć.
Bardzo mocno przyglądam się temu co wypuszcza Czarny Deszcz i śmiało mogę powiedzieć, że robią naprawdę dobrą robotę.
I z tym także mogę się zgodzić.

Piłem dwa single Czarny Deszcz z V60 i Aeropresu, wypadły dobrze, choć jeden był bardzo delikatny i rozwijał się dopiero po ostygnięciu.
Ziarna Czarnego Deszczu były zawsze świeże, na torebce jest data palenia, sprzedawca potrafi coś powiedzieć o profilu sensorycznym.

Co do kawiarni, trochę przez przypadek odwiedziłem lokal HECA na rynku i po krótkiej rozmowie zdecydowałem się na dripa.
Barman bardzo się przykładał; rozgrzewał dzbanek, przepłukiwał filtr, przesiewał nawet zmielone ziarno, bez drogi na skróty.
Efektem zaparzania była dobrze zrównoważona kawa z owocową kwaskowatością charakterystyczną dla singli z ziaren arabiki.
Byłem tam tylko raz i nie wiem, czy kawa zawsze jest prawidłowo zaparzana, jednak jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » pt 02 sty 2015, 13:26

Przyłączę się do tego co napisali poprzednicy. :wink:
Czarny Deszcz można kupić bezpośrednio od jego założycieli - W Rozruszniku lub w Cafe Targowa. Ewentualnie zamawiając przez ich stronę internetową z dostawą np. poprzez kuriera rowerowego. :wink:
Polecam ! :wink:
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

siewcu
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: kilka już jest...

Postautor: siewcu » wt 15 gru 2015, 18:20

a jakiś update? czy w bieżącym roku nic się nie zmieniło? :)
V60-01 + AP + Severin KA5702 + Astoria CKE + Ascaso Basic + FP
Mazzer Super Jolly + serbski młynek ręczny
były: Zassenhaus Brasilia, chiński młynek ręczny

tcp
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Uno Pid, Graef CM80

Postautor: tcp » wt 01 mar 2016, 8:00

Postanowiłem sprawdzić Borówkę. Kupiłem trzy różne kawy. Niestety tego nawet wypić się nie da. Wszystko wylądowało w koszu na śmieci.
Kawa z Sawary w espresso wypada wprawdzie niezbyt ciekawie ale do metod alternatywnych jest niezła.

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » pt 06 maja 2016, 18:26

Kawiarnia Ur na ulicy Kotlarskiej, cappuccino za gorące, pianka mleczna zbyt sztywna, po wzięciu na łyżeczkę i położeniu na powierzchnię tworzy kopiec.
Kolejny raz odwiedziłem Lulu Cafe w galerii Dominikańskiej, cappuccino z gładka, płynną mikropianką, nalane idealnie pod brzeg filiżanki, temperatura ok.

nowak1
Sprzęt: nie mam

Postautor: nowak1 » wt 15 lis 2016, 20:56

Świetna kawę we Wrocławiu serwują w Etno Cafe. Na początku jedyna siedzibą była ta w "Okrągląku", gdzie niestety jest strasznie mało miejsca i z tego powodu kawę od nich kupowałam przez internet. Na szczęście otworzyli się też teraz w OVO i można wypić ich pyszną kawę w klimatycznym wnętrzu. Polecam tam zajrzeć wszystkim mieszkańcom Wrocławia

siewcu
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: kilka już jest...

Postautor: siewcu » ndz 11 gru 2016, 21:22

Świetna kawę we Wrocławiu serwują w Etno Cafe. Na początku jedyna siedzibą była ta w "Okrągląku", gdzie niestety jest strasznie mało miejsca i z tego powodu kawę od nich kupowałam przez internet. Na szczęście otworzyli się też teraz w OVO i można wypić ich pyszną kawę w klimatycznym wnętrzu. Polecam tam zajrzeć wszystkim mieszkańcom Wrocławia
wygląda jak opinia sponsorowana... etno chyba poszło na ilość, a nie na jakość, bo spadła jakość kawy.
V60-01 + AP + Severin KA5702 + Astoria CKE + Ascaso Basic + FP
Mazzer Super Jolly + serbski młynek ręczny
były: Zassenhaus Brasilia, chiński młynek ręczny

Awatar użytkownika
TVmania
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: W trakcie poszukiwań

Postautor: TVmania » sob 10 mar 2018, 12:26

Lulu Cafe w Arkadach jest super ;) klimatyczny lokal, duży wybór, kawa bardzo mi smakowała ;)
„To nie jest przyjemność – warknąłem. – To grzech. Kawa to diabelski nektar. Jest wstrętna, niezdrowa i zniewala pół świata.”

M. Helprin, Pamiętnik z mrówkoszczelnej kaset

Wróć do „Kawiarnie”