Kawiarnie w Jeleniej Górze

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
Tamper
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Pavoni Professional, Graef CM 80
Kontaktowanie:

Kawiarnie w Jeleniej Górze

Postautor: Tamper » wt 27 wrz 2011, 17:53

Zaliczyliśmy krótki wypad w jeleniogórskie i mieliśmy spore problemy żeby wypić uczciwą kawę. Dopiero w trakcie wędrówek po Jeleniej Górze w trakcie targów staroci (wspaniałe) kiedy uznaliśmy już z żalem :( że o kawie należy zapomnieć, natrafiliśmy na ul.
1 Maja 10, na kawiarnię Cafe Qbek :) Po doświadczeniach z kilku poprzednich dni weszliśmy z pewną nieśmiałością i tu miła niespodzianka :D Zostaliśmy przywitani uśmiechem, miłym słowem, dobrym espresso, pyszną szarlotką na cienkim spodzie z kruszonką oraz sernikiem na surowo. Przez dwa targowe dni Cafe Qbek stało się miejscem krótkich odpoczynków przy kawie.
Obrazek

P.S.
Tytuł tematu jest tak trochę na wyrost, ale mam nadzieję że sytuacja będzie się zmieniała na lepsze.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Jeleniej Górze

Postautor: profik » wt 27 wrz 2011, 20:49

Bardziej włoskie ziarenka czy coś odmiennego "arabikowatego"...? Bo ostatnio robusta mnie nie lubi :(

Może w sobotę odwiedzę! ;)

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » wt 27 wrz 2011, 20:59

Czy to jest Brasilia ? Antonio - czy to nie Ty sprzedałeś tą maszynę ? :)
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 27 wrz 2011, 21:15

Tak się złożyło, że nie. Jeśli ten lokal pojawił się niedawno, to coś z nim jednak mam wspólnego. Poświęciłem im sporo naszego know-how i sporo czasu. Za darmo, jak się okazało... nawet nie wspomnieli o rewanżu :(. Ale cóż, dobrze, że nauka nie poszła w las :).

Na fotografii widać maszynę OPUS Sublima z podwyższonymi grupami, w wersji easy, czyli z jakąś tam mało efektywną formą funkcji auto-steam. Jakkolwiek podwyższone grupy są OK, to mnie bardziej przekonuje taka maszyna w wersji pro, z normalnymi pokrętłami do sterowania parą, i takie maszyny gorąco polecam...
Ostatnio zmieniony śr 28 wrz 2011, 11:15 przez antonio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » śr 28 wrz 2011, 9:20

Lokal został otwarty niedawno, personel jest mocno zaangażowany w swoją pracę i mocno zabiegany. W tych dwóch dniach targu staroci, był tam spory ruch. Co do ziaren, to przyznaję się że będąc mocno zaambarasowany poszukiwaniem targowych ciekawostek, będąc w czarnej rozpaczy z uwagi na kilkudniowy brak normalnej małej czarnej, kiedy wszedłem do lokalu w którym rozchodził się zapach świeżo zaparzonego espresso poczułem się jak w... raju i cieszyłem się chwilą. Reszta poszła na... bok. Na innym zdjęciu coś tam widać, ale niewyraźnie, dla ekspertów nie będzie pewnie trudne zidentyfikowanie marki
Obrazek
A jak ktoś będzie się błąkał po okolicy (profik) to polecam inne kulinarne odkrycie w Kowarach. Na ul. 1 Maja 4 w jadłodajni "Smaki Natury" mają przepyszne drożdżówki :D Rewelacja!
Obrazek
Ale kawy nie polecam... :(

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 28 wrz 2011, 16:04

Chyba będe miał z 3h luzu więc poodwiedzam :) Do której mają otwarte?

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » śr 28 wrz 2011, 16:23

Chyba będe miał z 3h luzu więc poodwiedzam :) Do której mają otwarte?
CafeQubek (info z FB):
Pon - Sob.: 08:00 - 20:00
Niedz.: 09:00 - 18:00
a Smaki Natury w Kowarach nie mają strony www, tel. 75-76-14-544, mail [email protected]

Cafe Qbek
Sprzęt: Brasilia Opus Sublima

Postautor: Cafe Qbek » sob 01 paź 2011, 22:26

Dziękujemy bardzo za miły post.

Pracujemy z kawą bristot - rainforest i tiziano, zamiennie.

Odpowiadając na post "antonio":
Tak, to my. Sprawa, niestety nie jest tak oczywista jak próbuje Pan to przedstawić. Uważamy jednak, że forum internetowe jest ostatnim miejscem gdzie moglibyśmy o tym dyskutować.

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » ndz 02 paź 2011, 7:01

A może właśnie tutaj warto napisać, co nie pasowało, niż dusić w sobie? :wink:

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 02 paź 2011, 8:11

No nie zmuszajcie jak nie chcą!

Wczoraj byłem..., na dopio i espresso. Kawa bardzo przyzwoita, teraz już wiem skąd ją kojarzę! Poznań - targi 2011. ;)
Juz dokładnie nie pamiętam czy to rainforest czy tiziano piłem, chyba ta pierwszą :roll: :roll:
Ale musze przyznać, że wrócę tam jeszcze! Mam nadzieję będzie już wtedy wg zapowiedzi drugi młyn... :dymek: :kwiat:
Trochę zdziwił mnie fakt, że sobota godzina 18-19 i pustki, i sam siedzę przy stoliku... napawam się rozkoszą. :)
Aaa i rozmowa przednia! :) aż nie wiem kiedy mi ten czas zleciał i wcale nie musiałem później do 22 czekać na autobus toż to o 21 dopiero wyszedłem. :)

Życze powodzenia i polecam jako obowiązkowy punkt Jeleniogólrskiej wycieczki! :szampan:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 02 paź 2011, 11:29

Mnie osobiście bardzo cieszy to, że się już uruchomiliście i że dobrze sobie radzicie w tym niełatwym biznesie, szczerze. Pozdrawiam ciepło :).

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » śr 05 paź 2011, 8:13

(...)Wczoraj byłem..., na dopio i espresso. Kawa bardzo przyzwoita(...)
Życze powodzenia i polecam jako obowiązkowy punkt Jeleniogólrskiej wycieczki! :szampan:
Ogromnie się cieszę :D że również wyniosłeś miłe wrażenia z wizyty w tym miejscu.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 10 paź 2011, 16:37

No cóż, byłem i widziałem. Nie przepadam za bristotami, od kiedy w mieście Tycjana, w jednej z grand-kawiarni podano mi cienkie espresso. Tutaj było znacznie lepsze, ale... to pewnie zasługa dobrej, poleconej przeze mnie maszyny i paru dni mojego przekonywania ;).

W Jeleniej Górze jest mała palarnia kawy. Niestety była w remoncie, ale obsługa i właściciel bardzo byli mili. Podobno można u nich dostać kawy z każdej liczącej się plantacji na świecie ;). Piecyk na 3kg zdumiał mnie ogromnie, bo był tak maleńki, że można by go wziąć w dwie ręce i wyjść. Mój 5-kg piec będzie musiał wyjechać jakimś dźwigiem, a co najmniej wózkiem widłowym chyba.

krystek
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Basic, Iberital Challenge

Postautor: krystek » pt 11 lis 2011, 20:37

Miałem okazję kilka razy nawiedzić Qbec. Faktycznie króluje Bristot. Porawne doppio za jedyne 7,50. W Jeleniej G. chyba nie dostaniemy lepszego espessso. Ta palarnia, o której mówi antonio, to chyba Aromacaffe, ok. 100 m od Qbec w kierunku rynku. Wybór ziarna jest duży, ale w espresso i doppio jest cieniutkie: bez aromatu, crema znikoma,zimne i cena bez rewelacji.

panna_pollyanna

Postautor: panna_pollyanna » pn 28 lis 2011, 12:09

Kawa+szarlotka w Qbec to lektura obowiązkowa:) Szkoda, że nie znam już JG innych dobrych miejscówek.

Wróć do „Kawiarnie”