Rzeszowskie kawiarnie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Bunia81

Gdzie na kawę w Rzeszowie?

Postautor: Bunia81 » wt 07 sie 2007, 7:52

Witam. Czy jest ktos moze z Rzeszowa lub okolic?? Gdzie w naszym powiecie mozna wypic dobra kawke i czy mozna tam zakupic kawe? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tamper
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Pavoni Professional, Graef CM 80
Kontaktowanie:

Rzeszowskie kawiarnie

Postautor: Tamper » ndz 08 maja 2011, 17:54

W nowym roku nastąpił dosłownie wysyp nowych kawiarni w Rzeszowie. Cieszy to :D Gdyż do niedawna Rzeszów był kawiarnianą... pustynią.

Podkreślam słowo kawiarni, gdyż istnieje na forum temat "Kawa w Rzeszowie?", ale tutaj chciałbym się skupić nie na tym gdzie kawę w Rzeszowie można wypić, ale tylko i wyłącznie na kawiarniach, których do tej pory, niestety, nie było zbyt wiele.

Mieszkam w Rzeszowie krótko (5 lat) i bardzo długo jedynym lokalem gdzie można było wypić poprawną kawę była, "Costa Cofee" na ul. Kościuszki 9
Obrazek
Dużym plusem jest sympatyczna i zgrana załoga :D którą pozdrawiam. Minusem traktowanie przez centralę tej wysuniętej "dalekowschodniej" placówki, per noga. Gdyby centrala się oburzyła na moje "niesprawiedliwe" słowa, to chętnie podzielę się swoimi uwagami jako stały klient. Dosyć długo nie było praktycznie żadnej rozsądnej alternatywy.

Później przy tej samej ulicy, bliżej Rynku, powstała niewielka kawiarenka "Niebieskie migdały". Bardzo dobre lody, wypieki, ale kawa przynajmniej na początku mnie nie zachwyciła, być może miałem pecha i trafiłem na wiekowe ziarno, ale coś nie zagrało, więc zachodziłem na lody, ale już nie na kawę.
Obrazek

Na tej samej ulicy Kościuszki otwarto kolejną, niewielką kawiarenkę - "Belluno". Nie byłem tam jeszcze na kawie, ale postaram się to nadrobić w najbliższym czasie.
Obrazek-Kawiarnia została zlikwidowana

Obecnie firma (od "Niebieskich Migdałów"), otworzyła kilka dni temu większy lokal na ul. 3 Maja 3 i pierwsza wizyta wypadła bardzo pozytywnie, kawa była bardzo smaczna :D Wiele lat temu w tym lokalu mieścił się sklep zabawkarsko-papierniczy "Miś Uszatek" z pięknym kolorowym neonem. Tak więc lokal z historią.
ObrazekObrazekObrazek-Kawiarnia została przeniesiona do innego budynku po przeciwnej stronie tej samej ulicy

Na przeciwko rzeszowskiego dworca PKP przy ul. Artura Grottgera trzy dni temu otwarto drugą kawiarenkę "Belluno". Udając się w podróż miałem okazję wypić tam kawę na drugi dzień po otwarciu. Dobra kawa (na zdjęciu poniżej) miła obsługa :D i fajne wnętrze.
ObrazekObrazekObrazek

Kolejną kawiarnianą uliczką jest ul. Jagiellońska gdzie dobrą kawę można wypić w kawiarni "Fashion coffee"
ObrazekObrazek-Kawiarnia została zlikwidowana

a kawałek dalej kawiarnia "Van Gogh", gdzie na kawę dopiero się wybieram.
ObrazekObrazek-Kawiarnia została zlikwidowana

Na kawiarnianym poletku Rzeszów zmienia się na lepsze, co bardzo cieszy :D
Mam nadzieję że ciąg dalszy nastąpi...
Ostatnio zmieniony sob 10 lis 2012, 8:42 przez Tamper, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Re: Rzeszowskie kawiarnie

Postautor: marctwain » ndz 08 maja 2011, 18:14

Kurczę, Tamper, jak Makłowicz. Bardzo fajny post. Tylko wydrukować i można jechać. Lux. ;)
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » ndz 08 maja 2011, 18:20

Zmobilizowały mnie ostatnie zmiany na lepsze, w jeden miesiąc trzy nowe lokale.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 08 maja 2011, 18:24

Myślę, że ludzie otwierający kawiarnie nie mają zielonego pojęcia o ergonomii lub się nad nią nie zastanawiają. Ciasnota i zamęt wokół ekspresów są przerażające. Nie ma się gdzie ruszyć, młynek na piętrze... już takie trudne warunki mogą zniechęcić do wykrzesania z siebie zapału do pracy.

Awatar użytkownika
Kekacz
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » pn 09 maja 2011, 8:22

Widzę, że rzeczywiście przybyło nam.
Już jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem wycieczki po naszych przybytkach. Jednak wrodzona niechęć do picia espresso poza domem jakoś mi nie pomaga.
Z powyższych lokali odwiedziłem tylko Costa Cofee, Niebieskie Migdały (ich wersja espresso bardzo mi podchodziła za każdym razem), wcześniej iCoffee (nie istniejąca obecnie).
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » pn 09 maja 2011, 12:40

Myślę, że ludzie otwierający kawiarnie nie mają zielonego pojęcia o ergonomii lub się nad nią nie zastanawiają. Ciasnota i zamęt wokół ekspresów są przerażające. Nie ma się gdzie ruszyć, młynek na piętrze... już takie trudne warunki mogą zniechęcić do wykrzesania z siebie zapału do pracy.
Niewątpliwie masz rację. Właściciel zazwyczaj chce wygospodarować jak najwięcej miejsca pod stoliki i sądząc po obecnym stanie rzeczy to komfort pracy personelu ląduje na dalszym planie :( W obecnej sytuacji na rynku pracy (szczególnie na Podkarpaciu) pewnie nie będzie miał problemu z personelem, bo zawsze ktoś się znajdzie i nie będzie grymasił. W takiej sytuacji pozostaje nam jako konsumentom, punktowanie takich partackich rozwiązań. Mamy w tym swój egoistyczny :D interes. Zadowolony i kompetentny personel to zadowolony konsument pijący dobrą kawę.

Luki
Sprzęt: nie mam

Postautor: Luki » pt 13 maja 2011, 3:11

Witam
Mam pytanie. Co sądzicie o Kawiarni Bulanda na 3 go Maja??

Awatar użytkownika
Kekacz
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » pt 13 maja 2011, 8:03

A to się sprawdzi. Mamy zamiar z Tamperem zrobić jakiś tour po rzeszowskich kawiarniach. Później opisy, recenzje, gwiazdki ;)

Może trzeba sobie wydrukować po kilka kartek do ocen jak na WBC aby zwiększyć stopień profesjonalizmu estetycznego i dać do zrozumienia, że oto są oceniani i niech się przykładają? ;) :mrgreen:
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » sob 14 maja 2011, 18:21

Witam
Mam pytanie. Co sądzicie o Kawiarni Bulanda na 3 go Maja??
Nie wrzucałem, "Bulandy" gdyż przede wszystkim jest to
cukiernia i kawę podają przy okazji. Takich miejsc jest w Rzeszowie więcej, a ja na wstępnie zadeklarowałem iż chciałbym tutaj mówić nie o miejscach gdzie można się napić kawy, ale o lokalach o wyraźnym profilu - Kawiarni.

Luki
Sprzęt: nie mam

Postautor: Luki » ndz 15 maja 2011, 2:36

Bulanda na 3 go Maja jest kawiarnią. ciastka tutaj są dodatkiem do kawy, herbaty, lodów czy deserów lodowych i innych. Bulanda na Jagielońskiej jest Cukiernia ba tam masz tylko ciastka w sprzedaży. Dlatego zapytałem się co sadzicie o tej kawiarni.

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » pn 16 maja 2011, 8:02

Bulanda na 3 go Maja jest kawiarnią. ciastka tutaj są dodatkiem do kawy, herbaty, lodów czy deserów lodowych i innych. Bulanda na Jagielońskiej jest Cukiernia ba tam masz tylko ciastka w sprzedaży. Dlatego zapytałem się co sadzicie o tej kawiarni.
Proponuję trzymać się Faktów, i nie promować firmy siłowo, w temacie do tego nie przeznaczonym :(

Bulanda na 3 Maja w Rzeszowie, jest... C U K I E R N I Ą i informuje o tym ogromniasty napis od frontu cytuję "Cukiernia Bulanda", ponadto wszędzie w sieci promuje się jako - cytuję:
"O nas - Bulanda to cukiernia, w której oferujemy najlepsze wyroby - ciasta, ciastka i ciasteczka, dzięki którym poczujesz prawdziwą rozkosz dobrego smaku.". Żeby nie było wątpliwości to ten tekst odnosi się jednoznacznie do lokalu na 3 Maja.

Tak więc nie jest to wyłącznie mój subiektywny wybór, a świadoma polityka promocyjna firmy pozycjonująca lokal w kategorii - Cukiernia.

*O ile Twoje wątpliwości pozostaną ew. dalszą polemikę w tej kwestii proponuję przenieść na priva, chętnie zaprezentuję liczne przykłady promocji firmy z sieci, jednoznacznie pozycjonujące ją jako cukiernię.

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » śr 01 cze 2011, 7:57

(...)Mamy zamiar z Tamperem zrobić jakiś tour po rzeszowskich kawiarniach.(...)
Wspomniane przeze mnie w pierwszym poście kawiarnie "Belluno Caffe Rzeszów" poprzez swoją stronę na Facebooku powiadomiły mnie o wydarzeniu promocyjnym
Obrazek
Ja z kolei powiadomiłem o tym epokowym wydarzeniu Kekacza, gdyż stwierdziłem że będzie to dobra okazja do rozpoczęcia wędrówki po rzeszowskich kawiarniach, a równocześnie będzie się można dowiedzieć czegoś ciekawego. O godzinie 19.00 stawiłem się w kawiarni na ul. Kościuszki 15, gdzie już oczekiwał Kekacz i jego urocza małżonka. Podeszliśmy do Pani za ladą i zapytaliśmy o szczegóły wydarzenia, które to miało nastąpić. Pani wyglądała na mocno spłoszoną, zdezorientowaną i zaskoczoną, zrobiła oczy jak spodki i stwierdziła co następuje "Nic nie wiem, szefowa nic nie mówiła, to na pewno nie tutaj, to być może w drugiej kawiarni przy dworcu PKP, jaki Facebook?". Wspomnieliśmy o tej podobno wyjątkowej, certyfikowanej kawie używanej w ich kawiarniach, ale u Pani spodki zrobiły się jeszcze większe, wyglądała na mocno zaskoczoną tą informacją, wobec czego nie kontynuowaliśmy...

Jako że bywam roztargniony i zdarzyło mi się już przyjść na spotkanie, dzień przed umówionym terminem, przed oczami stanęło mi widmo totalnej kompromitacji, gdyż zaprosiłem znajomych i najwyraźniej pomyliłem terminy. Ale Kekacz mnie uspokoił stwierdzając że i data się zgadza i godzina. Postanowiliśmy udać się spacerkiem do drugiej kawiarni na ul. Grottgera 28. Jak postanowiliśmy tak uczyniliśmy.

Na miejscu okazało się że co prawda Pani orientuje się jakiej kawy używają w lokalu, ale cała reszta powtórzyła się co do joty "Nic nie wiem, szefowa nic nie mówiła, to na pewno nie tutaj, jaki Facebook?".

Zrezygnowaliśmy z "dręczenia" niczego nieświadomej obsługi i zamówiliśmy cappuccino, podwójne espresso i podwójne macchiato...

Mirko

Postautor: Mirko » pt 10 cze 2011, 15:17

A co sądzicie o Cafe Energia w Nowy Świecie?

Awatar użytkownika
Tamper
Kontaktowanie:

Postautor: Tamper » czw 16 cze 2011, 13:11

Generalnie w galeriach handlowych bywam jak... muszę. Nie wiem nie byłem i raczej nie wybieram się.

Natomiast od wczoraj na kawiarnianej mapie Rzeszowa mamy nowy lokal otwarty na ul. 3 Maja 13 - Wayne's Coffee
ObrazekObrazek

Wróć do „Kawiarnie”