Kawiarnie w Warszawie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: daniels1 » pt 24 maja 2013, 16:51

Witam
Niedawno odwiedziłem jeden ze sklepów Tchibo w jednej z galerii w Waiwe i postanowiłem, że będę królikiem doświadczalnym i zakupiłem tam espresso już nie pamiętam jaka byla nazwa tej mieszanki ale to była ich firmowa mieszanka. Z tego doświadczenia pamiętam, że kawa była mocna i pozostawiała w ustach takie cierpkie nie wiadomo co, potem czułem tą kawę w ustach jeszcze długo, coś mi w niej nie pasowało. Piłem gorsze kawy ale ta mistrzowska nie była.
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Pargul
Sprzęt: nie mam

Postautor: Pargul » pn 27 maja 2013, 18:27

Ostatnio na Chomiczówce otworzyła się nowa kawiarnia Bakłażan Cafe & Bistro (Conrada 15A). Można napić się tam dobrej kawy (bodajże JAVA 006) i coś zjeść. Polecam

Awatar użytkownika
mario71
zagląda od święta
Sprzęt: -.-

Postautor: mario71 » czw 06 cze 2013, 13:59

Relaks na Dąbrowskiego, Ministerstwo Kawy przy pl. Zbawiciela, Kawki na Stawki przy Stawki.
Witam,
reszty jeszcze nie odwiedzałem (ale mam w takim razie zamiar), bo Ministerstwo Kawy to mój dotychczasowy kawowy faworyt. Porażek za to spotkałem na swojej drodze wiele, głównie sieciówkowych, gdzie kawą nazwać cokolwiek podawane w tych papierowych kubkach trudno. Z sieciówek jedynie Green Coffee mnie nie rozczarowało, chociaż kawa tam serwowana nie należy na pewno do najlepszych jakie miałem okazję w życiu pić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
picasso83
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ekspres: Ascaso Dream :)
młynki:Eureka Mignon niebieska, Hario Slim, Tiamo Slim
Clever Dripper, filtr wietnamski Phin, Aeropress, Tygielek, Chemex, Bialetti Moka Exress

Postautor: picasso83 » pn 10 cze 2013, 10:25

Byłem ostatnio w Kawki na Stawki i przyznaję, że bardzo fajny jest to lokal. Znakomite espresso (Nikaragua od Javy), świetna tarta. Spróbowałem tam pierwszy raz w życiu, Cascary zaparzonej w aeropressie. Świetny smak, coś jak kompot, tyle, że lepszy i nieźle "klepiący" kofeinowo :lol:
Podoba mi się otwartość tamtejszych baristów, rzetelna wiedza, którą chętnie się dzielą, no i szereg znakomitych kaw do espresso i metod alternatywnych od czołowych palarni speciality. Gorąco polecam Kawkę na Stawce :szampan:
Espresso: Meraviglioso od Antonia
do dripa: ambrozja Etiopia Yirga Cheffe Kochere od Antonia

Awatar użytkownika
mario71
zagląda od święta
Sprzęt: -.-

Postautor: mario71 » czw 11 lip 2013, 14:33

Witam,

Temat niestety coś przycichł, a szkoda. Choć przyznam, że na mojej kawowej mapie nie pojawiło się ostatnio nic nowego. Ale może ktoś odkrył jakieś nowe miejsce i się podzieli?

Pozdrawiam

neonka90

Postautor: neonka90 » czw 11 lip 2013, 15:52

A ja mam pytanie czy uważacie, że Starbucks to jakieś faktycznie dobre miejsce z kawą? Bo to modne teraz się stało ale chce wiedzieć jak tam naprawdę wygląda "jakość" tego miejsca :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: antonio » czw 11 lip 2013, 21:17

Wcale nie wygląda.

Awatar użytkownika
adebski
zagląda od święta

Postautor: adebski » pt 12 lip 2013, 12:52

"Od biedy" może być, ale wiadomo, że w sieciowych restauracjach (niezależnie od marki) większość ludzi bywa z konieczności a nie dla samej kawy. Bywają wyjątki, ale ogólnie poziom jest średni. Choć trzeba obiektywnie przyznać, że sieci mocno się rozwijają i zaczynają wyrabiać swój styl, a to już coś.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pt 12 lip 2013, 15:40

Bywa z konieczności? Bo?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » pt 12 lip 2013, 16:34

Z konieczności to bywa się w toalecie.

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » sob 13 lip 2013, 23:28

Zgadza się, mają dobre toalety, czyste. I tam się sporadycznie bywa (polecam toaletę SB na Nowym Świecie (tuż przy Trzech K.)), zaś wiadro mleka z syropem? Brr nie, dziękuje.
ps. zawsze dziwnie patrzą, kiedy chcę zapłacić za toaletę :lol:
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Awatar użytkownika
adebski
zagląda od święta

Postautor: adebski » pn 15 lip 2013, 16:47

Bywa z konieczności? Bo?
Przynajmniej ja tak mam, bo o ile sama kawa zwykle nie jest taka zła, to niezbyt mi pasuje klimat takich miejsc, zwykle położonych w centrach handlowych lub innych głośnych i mocno zatłoczonych miejscach. Czyżbym był odosobniony w takiej opinii?

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pn 15 lip 2013, 17:01

Zapewne nie :) Tylko w takim razie po co tam chodzić?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
adebski
zagląda od święta

Postautor: adebski » wt 16 lip 2013, 8:52

W moim przypadku - tylko wtedy, gdy nie mam czasu, ewentualnie przy okazji załatwiania innych spraw. Pozdrawiam!

APAP
zagląda od święta
Sprzęt: Philips Saeco Exprelia HD

Postautor: APAP » wt 30 lip 2013, 8:20

A ja mam pytanie czy uważacie, że Starbucks to jakieś faktycznie dobre miejsce z kawą? Bo to modne teraz się stało ale chce wiedzieć jak tam naprawdę wygląda "jakość" tego miejsca :)
No Starbucks jak to sieciówka, ani dobrej ani złej kawy nie dostaniesz, można pójść napić się, gdy nie ma się czegoś w pobliżu lepszego, ale szału nie robi. Przede wszystkim jak dla mnie te wszystkie kawy są jakieś takie przesłodzone, jako że nie słodzę kawy, tam zawsze piłem jakies ulepki straszne, mimo że podobno były bez cukru. Chyba Green cofe ma lepsze kawy. Jednak pamiętajmy, że obie te firmy to po prostu masówka i tyle.

Wróć do „Kawiarnie”