Kawiarnie w Warszawie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
RafauCaffeine
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Żodyn
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: RafauCaffeine » czw 14 lut 2013, 21:05

Droga Aromo. A jakiej kawy używacie w swoich lokalach ? :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mistrz Polski w paleniu kawy 2018
Head Roaster Java Coffee Company

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » sob 16 lut 2013, 19:38

Odpowie Ci za rok (przy następnej promocji), że 100% Arabika :lol:
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

RadeckiP
Sprzęt: Saeco Incanto

Postautor: RadeckiP » czw 21 lut 2013, 15:30

Pani Justyno(justa),

Ta reklama to trochę strzał w kolano..
Odwiedziłem w/w lokal i postaram się być delikatny.. ;) [...]
W ostatni weekend odwiedziłem tę kawiarnię z córką (na spacerze) - w sumie jak nazwa wskazuje to Rodzinka Cafe to kawiarnia raczej rodzinna.
Powiem tak - smak kawy to kwestia gustu i chyba się zgodzą wszyscy ze mną, że nie ma takiej kawiarni co to dogodzi każdemu z osobna :). Ja akurat osobiście nie jestem światowej klasy baristą czy testerem i kieruję się swoim (być może) mało wysublimowanym smakiem ale lubię kawy, które nie są kwaśne a taką właśnie tam serwują jak dobrze przedmówca zauważył. Z tego co się zorientowałem to serwują brazylijskie kawy - obecnie Fazenda Lagoa - no i biorą ją z palarni w Polsce podobno.
Kawa według mnie bardzo smaczna, w szczególności z mlekiem - ekspres być może i automatyczny ale dla mnie osobiście to smak kawy jest najważniejszy a ten jest na pewno lepszy od całej masy tych paczkowanych kaw w marketach, które można sobie zrobić w domu (sam okazyjnie sobie czasami parzę na swoim Saeco Incanto).
Jednocześnie chyba w tym lokalu nie do końca kawa jest samym sednem. Mi osobiście bardzo podoba się sam lokal - fajnie i przytulnie. Córka jak wpadła do kącika zabaw to jej 2 godziny nie czułem obok siebie :). Ja sobie mogłem spokojnie poczytać książkę bez ciągłego "tata, tata..." :).

Ogólnie ogromnie pozytywnie mnie zaskoczyli - nie bez kozery powiem, że w Ursusie takiej kafejki na pewno się nie znajdzie a na pewno nie z takimi cenami - jak dla mnie macchiato za 8 złotych to raczej należy do rzadkości.

A no i gofry - belgijskie z tego co pamiętam - jak dla mnie to wypas :) W życiu takiego nie jadłem

Myślę, że będę tam wpadał częściej - dobra kawa za przystępną cenę i z opcją odpoczynku gdy dziecko szaleje w zabawkach :).

Awatar użytkownika
RafauCaffeine
Sprzęt: Żodyn
Kontaktowanie:

Postautor: RafauCaffeine » śr 27 lut 2013, 16:28

Jeżeli kawa to nie sedno to czemu nazywamy lokal kawiarnią ? :-)
Poza tym źle zinterpretował Pan mój opis smaku. Espresso, które dostałem było po prostu źle zaparzone.. przepalone i jak na pojedyncze espresso o wiele za duże :/
ps. proszę kolejnym razem zapytać kiedy kawa była palona :-)

A tymczasem w Warszawie dzieje się coś kawowego...
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 100&type=1
;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mistrz Polski w paleniu kawy 2018
Head Roaster Java Coffee Company

AromaEspresso
Sprzęt: nie mam

Postautor: AromaEspresso » pt 01 mar 2013, 16:14

Kochani!
W związku z otwarciem kolejnego lokalu Aroma Espresso Bar przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję - 50% na wszystkie dania z naszego menu.
Oferta dostępna w lokalu na ul. Chmielnej 1/3 od 1 do 7 marca.

Serdecznie zapraszamy!

AromaEspresso
Sprzęt: nie mam

Postautor: AromaEspresso » pn 25 mar 2013, 16:47

Droga Aromo. A jakiej kawy używacie w swoich lokalach ? :)
Drogi Panie RafauCaffeine,
W naszych lokalach używamy kawy z naszych własnych palarni: cappuccino - 90% arabiki, espresso - 70% arabiki.
Chętnie odpowiemy na inne pytanie i oczywiście - zapraszamy do skosztowania naszej kawy w lokalach! :)

andy1856
Sprzęt: Ascaso Dream

Postautor: andy1856 » pn 08 kwie 2013, 14:08

Uprzejmie informuję, że z okazji zmiany VAT'u na kawy z dodatkiem mleka, kawiarnia CafeTee podniosła cenę espresso o 17% !!!!
Właśnie stracili klienta.

gustav
Sprzęt: nie mam :(

Postautor: gustav » czw 11 kwie 2013, 20:40

Witam. Pozwólcie, że odejdę na chwilę od motywu autopromocji i wypowiem się w temacie tego wątku. Tytułem wyjaśnienia napiszę, że nie jestem jakimś wyrafinowanym smakoszem kawy czy inszym baristą, a jedynie kawowym laikiem co w kawie z ekspresu zasmakował bardzo niedawno.
Jeśli ktoś lubi kawy raczej łagodne a wyraziste, których smak złamany jest delikatną nutą orzecha i co dla mnie dosyć ważne kawa nie jest kwaskowa , to polecam wspomniane już w innych postach kawiarnie "Coffee Karma" na Placu Zbawiciela i "me gusta cafe" na Ursynowie.Od siebie jeszcze dodam, nie wiem czy była o nich mowa - nie przeczytałem wszystkich wypowiedzi, takie lokale gdzie smakowała mi kawa:
- bistro Bifore, ul.Mokotowska 22(https://www.facebook.com/beforebistro)
- green coffe na Placu Konstytucji( do green'u chodziłem też przy Sezamie na Marszałkowskiej, ale muzyka jest tam często za głośna) http://www.greencaffenero.pl/
- i ostatnie moje odkrycie to Cafe Wielicka(http://www.cafewielicka.pl/)
Wystrój i cicha muzyka podobnie jak w "me gusta cafe" i o rzut beretem ode mnie :-D Trochę jestem zszokowany bo kawiarnia ta działa już kilka lat, a ja dopiero w marcu br natknąłem się na nią w internecie :evil: i pierwszy raz tam poszedłem.
We wszystkich ww lokalach zamawiałem espresso macchiato + ewentualnie dodatkowe mleczko, a moja lepsza i piękniejsza "połowa" cappuccino i jeżeli była możliwość z dodatkiem bitej śmietany.
PS
Jeżeli chodzi o bitą śmietanę, to bardzo nam smakuje w lokalu „ Bistro U Przyjaciół” w centrum handlowym Auchan-Piaseczno no i rewelacyjna śmietana jest na Mokotowskiej 45 - "Cukiernia-Restauracja Słodki...Słony". Wystrój lokalu w stylu rustykalnym(M. Gessler) co na się b.podoba, kawa o smaku lekko zwietrzałym(jak dla mnie) :( , ceny(zwłaszcza dań i słodkości) KOSMOS! i to jakaś odległa galaktyka :glupek: , na ale ta "bita" to poezja :D
Pozdrawiam :)

tomek369
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam

Postautor: tomek369 » pt 03 maja 2013, 12:58

Witam,

do tej pory przeglądałem forum jako gość, ale postanowiłem założyć konto przy okazji wizyty w Warszawie. Szukamy z dziewczyną dobrej kawy i podzielimy się na bieżąco spostrzeżeniami.

Naszym pierwszym punktem była Pańska, co do której podzielamy opinie forumowiczów. Bardzo udana kawa. Polecamy.

Naszym drugim miejscem było Shabby Chic na Piwnej. Zachęcił nas tekst 'best espresso in old town' umieszczony na oknie. Niestety, choć nie piliśmy espresso a latte, to zawiedliśmy się strasznie. Mleko spalone, do tego niesmaczne kanapki i nieuśmiechnięta i oschła obsługa.

Szukamy dalej. Odwiedzimy polecane na forum Filtry i Moko. Polecicie coś więcej? Jestesmy w stolicy do niedzieli.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pt 03 maja 2013, 18:29

Relaks na Dąbrowskiego, Ministerstwo Kawy przy pl. Zbawiciela, Kawki na Stawki przy Stawki.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

tomek369
zagląda od święta

Re: Odp: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: tomek369 » pt 03 maja 2013, 21:08

Dzieki za sugestie. Z pewnoscia zagladniemy.

Ministerstwo Kawy juz odwiedzilismy, jest jak najbardziej w porzadku.

Zagladnelismy tez do Filtrow. Polecamy.

tomek369
zagląda od święta

Postautor: tomek369 » sob 04 maja 2013, 12:53

Dopisuje do watku Kawki na Stawki przy Stawki 2a i Relaks przy Pulawskiej 48. Obie jak najbardziej w przadku, godne polecenia. Dzieki.

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » pn 20 maja 2013, 22:12

W jakiej kawiarni w Warszawie, blisko centrum można kupić filtry do Hario V60?

Awatar użytkownika
kuba em
zagląda od święta
Sprzęt: Ekspres

Postautor: kuba em » śr 22 maja 2013, 11:54

Ministerstwo Kawy przy pl. Zbawiciela jest najlesze!
kuba em

Zuiko
zagląda od święta

Postautor: Zuiko » śr 22 maja 2013, 17:36

Filtry do Hario V60 i nie tylko - Relax Cafe Bar, Złota 8A (pasaż Wiecha, naprzeciw wyjścia z Empiku Marszałkowska)

Wróć do „Kawiarnie”