Kawiarnie w Warszawie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Anonymous

Kawiarnie w Warszawie

Postautor: Anonymous » sob 20 mar 2004, 17:47

Kochani!

Waszym zdaniem - jakie są najlepsze kawiarnie w Warszawie (proszę o adresy)? Mam na myśli kawiarnie z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś cafe-cluby z jednym rodzajem kawy w menu. Jedyna kawiarnia, do której lubię zaglądać, to Same Fusy na Starówce, właściwie jest to również herbaciarnia. Proszę o Wasze opinie.

Janusz

Re: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: Janusz » ndz 04 kwie 2004, 22:01

:D Polecam Kawiarnię "KULTURA" na ul. Grzybowskiej chyba 46, między Mennicą a bankiem PEKAO SA. Właściciel przyłożył się do tematu kawy i potrafił nauczyć przyrządzania kawy personel. Manuel Caffe jest wyśmienita.

Anonymous

Postautor: Anonymous » ndz 10 paź 2004, 20:11

Witam!! a ja polecam kawiarnię " Karma" na Placu Zbawiciela.. miły klimat, na ścianach zdjęcia lub obrazy /wystawa zmieniana co miesiąc/ dobra kawa,dobra muzyka.. :))

Anonymous

Postautor: Anonymous » ndz 10 paź 2004, 20:21

aa no i jeszcze na placu konstytucji obok biblioteki z przeuroczym wystrojem kawiarnia "Kafka".. goraco polecam:)

BLIZNA
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: BLIZNA » śr 12 paź 2005, 13:33

Is... :shock: Z całym szacunkiem ale KAFKA to nie jest dobra kawiarnia...Opinię na temat tego miejsca określonego przez tygodnik Newsweek jednym z lepszych kawiarni w Warszawie, przedstawiłem w temacie Ranking Newsweek...Biorąc pod uwagę smak kawy, jej przygotowanie to...byłem niemile zaskoczony...kawa z automatu z przystawką do cappuccino, podana w zimnej filiżance, poprostu lura...
Wydaje mi się że dobra kawiarnia to przede wszystkim dobra kawa, odpowiednio przygotowana i podana...dalej możemy zastanawiać się nad wystrojem - który faktycznie jest całkiem przyjemny. Miło było posiedzieć jednak wszystko zepsuła kawa a właściwie jej smak...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 12 paź 2005, 23:13

mała_mi, powiedz proszę co to znaczy "jeden rodzaj kawy w menu"? W Italii w barach także jest jeden tylko rodzaj kawy w menu. No może dwa: espresso i cappuccio. Czego można chcieć więcej? Reszta to wynalazki zakompleksionych ignorantów?
an

MAREKawosz

Postautor: MAREKawosz » sob 15 paź 2005, 1:15

Reszta to wynalazki zakompleksionych ignorantów?
an
Drogi antonio trochę ostro, a jak wiadomo Polak zjada wszystko najpierw oczami, czyli kawiarnia w naszym pojęciu przeciętnego Polaka nie może zakończyc menu na dwóch rodzajach kawy w ofercie, wiedząc że sąsiad obok ma ich np. 25. Niestety widać tu pogoń za ilością co przeważnie ma swoje odbicie na jakości...

donald7

Cafe Vinkiel na Kabatach

Postautor: donald7 » pn 30 sty 2006, 13:58

Zapraszam Was wszystkich na dobrą kawę na "Vinkiel", na Wąwozowej 32.
Kawa zawsze dobrze przygotowana i podana. Filiżanka zawsze gorąca. Kilka kaw do wyboru. Jest latte i cappucino. Polecam serdecznie. Kameralna miła atmosfera + dobra kawa i juz świat wygląda inaczej. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miszka44
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Re: Cafe Vinkiel na Kabatach

Postautor: miszka44 » śr 01 lut 2006, 15:08

Zapraszam Was wszystkich na dobrą kawę na "Vinkiel"
Dotychczas na 12 postów, 3 są reklamą własnego lokalu. Może zwolnij trochę?

Anka

Postautor: Anka » śr 01 lut 2006, 16:52

No właśnie, popieram. A jak już to wypadałoby jako właściciel sprezentować jakąś zniżkę dla forumowiczów, a nie tak... naprawdę no... :?

donald7

Postautor: donald7 » czw 02 lut 2006, 1:38

Myślę, że 5 za dobra kawe to bardzo przyzwoita cena. pzdr

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » czw 02 lut 2006, 2:10

Może i przyzwoita.
Ale jak już zacząłeś od reklamowania się, to może by tak rzeczywiście 10% zniżki na hasło 'caffe prego!'? Różnica w cenie niewielka... prawie żadna, ale za to jaki gest?!
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

donald7

Postautor: donald7 » ndz 05 lut 2006, 2:33

Przynajmniej forum się rozbujalo, bo jakis marazm panowal ostatnio :P. A na kawę jak wpadniesz, to Cie nawet poczestuje :)

Andy

Postautor: Andy » ndz 05 lut 2006, 12:44

Tylko Bukiego? :wink:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 07 lut 2006, 9:31

Zamiast huczec, ze donald7 reklamuje swoj lokal itp... wpadnijcie do niego na kawe i porozmawiajcie:) Nie rozumiem waszych reakcji... reklama tutaj nie wydaje się jakos szczegolnie drogocenna, nie trafia do milionow;) a jedynie do bardzo waskiego grona, ktore i tak nie zamierza donalda7 odwiedzic, bo najlepsza kawe pija u siebie w domu. Czy rzeczywiscie ta donaldowa kawa za 5zl jest dobra? Mam pewne watpliwosci;)
a.

Wróć do „Kawiarnie”