Świętokrzyskie Kawiarnie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » czw 27 sty 2011, 0:04

Fakt, klimat jest niesamowity.
Jest wiele miejsc w naszym kraju gdzie życie jest trudne, nie demonizujmy Wesołej na Boga :wink:
Jedno jest pewne: jeśli znajdzie się ktoś kto zrobi z tego film to albo murowany hit albo
totalny brak zrozumienia :x
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 27 sty 2011, 8:06

Ewentualnie można udać się najpierw na drugi koniec Wesołej i podjechać z eskortą. :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Sylvek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DeLonghi Magnifica ESAM 3000B

Postautor: Sylvek » czw 27 sty 2011, 12:54

hehe no nie popadajmy w paranoje - co prawda w zeszłym roku na Wesołej w bramie zgwałcono dziewczynę ale to było już późno a poza tym sama wyszła z tym kolesiem z klubu.
Ja kilka razy przechodziłem Wesołą po zmroku i nic złego mnie nie spotkało :wink:

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » pn 07 lut 2011, 7:15

nie demonizujmy Wesołej
na Wesołej w bramie zgwałcono dziewczynę (...) Ja kilka razy przechodziłem Wesołą po zmroku i nic złego mnie nie spotkało
totalny brak zrozumienia
:ok2:

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pn 07 lut 2011, 11:16

U mnie w mieście jest "trójkąt bermudzki", tam swego czasu gineły rzeczy, przedmioty i czasem nawet ludzie, bez słuchu i śladu. Jednakoż rejon ten ucywilizował się i dzisiaj pozostała jakby niezbyt chwalebna sława a autochtoni od "zawsze" tam mieszkający twierdzą iż rejon ten był, jest i pozostanie oazą spokoju i porządku.

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Re: Świętokrzyskie Kawiarnie

Postautor: piomic » sob 02 kwie 2011, 11:34

No to mały apgrejd.
Ostatnio sprawdziłem dwie miejscówki na Sienkiewce.
Pierwsza (A) w górze, na wchód od Wesołej (sklep foto, buciarnia, zabawki i już kawiarnia), jakaś włoska nazwa – nie pamiętam. Dobre ciasta, kawa standard (czyli niepijalna). Espresso to pełna filiżanka z bledziutką cremą, smak pod psem.
Drugi lokal (B) to Vanilia(?) EDIT: CREMOVA (napis vanilia był tylko elementem dekoracji wewnątrz, muszę uzupełnić lecytynę) – pomiędzy Paderewskiego a Silnicą. W karcie oprócz espresso i doppio mają też ristretto, zamówiłem je pomny powyższych doświadczeń. Może będzie w rozsądnej ilości.
No i mnie zaskoczyli. Na dnie filiżanki z logo Kimbo kropla płynu pokryta ciemnoorzechową cremą z... tygryskiem! Tak, pierwszy raz widziałem tygrysa w knajpie. Smak – miałbym problem gdybym musiał powiedzieć, czy w domu mam lepszą. Po prostu prawdziwe espresso. Taką kawę dotychczas piłem może 4-5 razy (oczywiście mówię o lokalach, u siebie to co innego). Oczywiście zadałem kilka pytań, Kimbo jest nie tylko na ale i w filiżankach a baristka chyba lubi swoją pracę bo wyraźnie się ożywiła, nawet przyniosła do stolika torbę z kawą i kilka razy się dopytywała "ale kawa smakowała?".
Nie spodziewałem się takiej kawy w miejscu kojarzonym głównie z lodami – witryna lokalu to lada chłodnicza w otwartym oknie...

edit2:
Odwiedziłem wspomniany wyżej "Cukier" na Wesołej. Trzech "chłopców z miasta" nad kuflami, TV na ścianie i stół bilardowy w kącie jakoś mi do kawiarni nie pasowały ale widać taki target...
Baristka jakieśtam szkolenie chyba przeszła, dozownikiem wachlowała, tamping, stukpuk, polerka ale chyba przesadziła z dozą bo tamper nie zagłębił się nawet do połowy stopy a ekstrakcja 30ml trwała... ponad minutę!
Chyba nie muszę pisać o smaku?

mario1

Postautor: mario1 » czw 01 wrz 2011, 10:50

Jeśli na kawkę to polecam z czystym sumieniem kawiarnię Bankowa na ul Sienkiewicza.Kawiarnia od niedawna otwarta.Miejsce trochę mało widoczne ale da się trafic. Świetny lokal dla ludzi szukających chwili spokoju. Niesamowita kawa.Bardzo elegancki wystrój i co mnie mile zaskoczyło przyjazne ceny.POLECAM

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 01 wrz 2011, 10:54

Niesamowita kawa.
Rozwiń ten temat, bo to nas najbardziej interesuje.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » pt 02 wrz 2011, 14:59

polecam (...) kawiarnię Bankowa na ul Sienkiewicza.(...) Miejsce trochę mało widoczne
Skoro polecasz a miejsce mało widoczne to dlaczego adresu nie podasz? Sienkiewicza to nie Niecała żeby rzutem oka zlustrować całą a chętnie bym zweryfikował polecenie.
Rozwiń
Nie bój nic, Joginie.
Namierzę i rozwinę. :twisted:

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » pt 02 wrz 2011, 15:32

Namierzyłem, a jakże. Tak jak podejrzewałem kawiarnia znajduje się w budynku zabytkowego banku na rogu Sienkiewicza i Paderewskiego, dokładnie to w bankowych podziemiach. Wystrój rzeczywiście przyjemny, taki mocno dystyngowany, znaleźć nietrudno bo na ulicy mają ogródek z parasolami.
Za barem stoi jakaś trzygrupowa Faema i młyn wyglądający jak mój Mazzer SJ ale z dozownikiem i kontrolką po przeciwnej stronie (na lewo od widełek). Barista szkolony, działa zgodnie ze sztuką (tylko filiżankę trzyma pod wylewką, pewnie żeby się nie uchlapała) no i efekt jest pozytywny. Espresso 5PLN, w cenie szklaneczka wody i ciasteczko, smak prawie jak w domu, chyba lepszy niż w Cremovej naprzeciwko (tak, do tej cukierenki z dobrą kawą o której pisałem kilka postów wyżej jest może 80m) ale różnica jest niewielka, dokonałbym od ręki analizy porównawczej ale miałem tylko 15min pomiędzy pacjentami i tu dochodzimy do najlepszego: oba lokale są w odległości 5min pieszką od mojego gabinetu 8) więc mam teraz wybór.
Kawa to coś na M ale pierwszy raz słyszałem nazwę i jakoś mi nie została między uszami, barista mówi, że włoska. Następnym razem zarezerwuję sobie dłuższą chwilkę i odwiedzę obie miejscówki po kolei.

ps.
Tak na szybko przegooglałem i jak na niedawno otwarty lokal to mają zadziwiająco dużo opinii w sieci, oczywiście same pozytywne. Czyżby ktoś szkolony z e-marketingu?

mezcal

Postautor: mezcal » śr 14 wrz 2011, 14:25

Witam , bardzo dobre espresso podają w lodziarni Grycan w przebudowanej Galerii Echo .Cena 4,9 za espresso i 6,9 (chyba?) za doppio .Nie jestem ekspertem więc nie podejmuję się profesjonalnej oceny , ale jak dla mnie -pyszne. Jedna mała uwaga , w galerii są trzy punkty Grycana , na poziomie -1 i i 2 wszystko było ok, natomiast na poziomie 0 , obok kina dostałem ledwie ciepłą kawę .Taki zgrzyt na koniec żeby za bardzo nie słodzić :) .

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » czw 15 wrz 2011, 0:29

Nie omieszkam się poświęcić i sprawdzić pomimo zamiłowania do galerii.
A odnośnie Bankowej byłem tam jeszcze kilka razy i kawa znakomita ale mam wrażenie, że barista mnie wyczuł i się stara. Mam tylko nadzieję, że stara się również kiedy nie wyczuje. :wink:

blitzer
zagląda od święta

Postautor: blitzer » sob 24 wrz 2011, 9:49

W Galerii Echo pojawiły się też 3 inne punkty, w których kawy się napić można:
Empik Cafe, Coffeeheaven i Coffee Shop.
O wrażeniach nie piszę bo to dobrze znane sieciówki :)

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » sob 15 paź 2011, 22:34

Szefowa z Cremovej dała mi namiar na konkurencję. Jakaś epidemia, czy co? W kolejnym banku piwnicę ktoś zagospodarował, tuż obok poprzedniego — Paderewskiego, róg Wspólnej. Za barem miłe dziewczę na sam dźwięk słowa "espresso" wybiega z lokalu, po chwili wraca z baristą. Na oko dwudziestolatek, również na oko przeszkolony z obsługi Rancilio Epoca. W Mazzerze SJ Hausbrandt. Kawa może nie znakomita (wiem, Kołobrzeg w takim samym SJ nawet przepuszczony przez maluteńkiego Dreama pobije większość kawiarni) ale smaczna. Ciuteczek zbyt wodnista (znaczy mało cielista? :shock: ) ale poprawna. Barista sympatyczny, cośtam wie o kawie i może kiedyś będą z niego ludzie.

A teraz mały apdejt do powyższych:

W Bankowej podnieśli się z espresso z 5,00 na 6,00. Jakość spadła, ale obsługiwał mnie inny barista więc może to kwestia mano.

Byłem w galerii (nie, nie na zakupach — mitsumaniaki mieli mini-spot na dachu parkingu i wpadłem na kawę) więc mogłem dokonać weryfikacji wpisu:
Witam , bardzo dobre espresso podają w lodziarni Grycan w przebudowanej Galerii Echo .Cena 4,9 za espresso
Cena się zgadza, kelnerka się stara ale kawa zwietrzała, wodnista i momentalnie blondzieje. Szkoda nawet niecałej piątki, już lepiej wziąć colę.
w galerii są trzy punkty Grycana , na poziomie -1 i i 2 wszystko było ok
Na -1 nie byłem, próbowałem w tej na 2 ale nie sądzę żeby mieli oddzielne dostawy, natomiast dalej robi się ciekawiej, ponieważ...
...na poziomie 0 , obok kina...
nie ma Grycana tylko Zielona Budka.
Nie lubisz konkurencji, spamerze?

arturoleksik
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Steel UNO PROF PID
Iberital Challenge

Postautor: arturoleksik » czw 05 sty 2012, 15:47

Witam
Czy zmieniło się coś na arenie świętokrzyskich/kieleckich kawiarni ostatnimi czasy? Może powstała jakaś nowa godna polecenia albo któraś tak się poprawiła, że aż grzech nie spróbować u nich espresso. Aktualizuję temat bo już dawno nikt nie przedstawił swojej opinii. Zależy mi na nich bo zaczynam przygodę z kawą i chciałbym spróbować prawidłowego espresso.

Wróć do „Kawiarnie”