Dobra kawa w czeskiej Pradze?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
KrzychK
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Dobra kawa w czeskiej Pradze?

Postautor: KrzychK » ndz 23 sie 2009, 22:09

Przeszukalem forum na w/w okolicznosc - pare raptem postow wieki temu, zero szczegolow.Antonio pisal o kawie w Czechach (ze lepsza nizli u Slowakow), ale byl to rok 2005.

Tak wiec - gdzie? Moze macie namiary/adresy, za kazdy pieknie dziekuje.
Takze za te "negatywne", abym wiedzial czego mam unikac.

Pozdrowka
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 23 sie 2009, 22:32

Sam już nie wiem... Ze dwa lata temu tam byliśmy i było fatalnie i ohydnie z kawą. Pełno najgorszych rzeczy, pełno niemieckich na modłę włoską, nazywa się to Piazza d'Oro... Może jednak Coffee Heaven? ;-) Za to w Brnie przy katedrze była włoska lodziarnia i dostałem tam całkiem fajne espresso. Ale to może tak jak z tym rakiem na bezrybiu?

Arti

Postautor: Arti » pn 24 sie 2009, 9:48

Cześć byliśmy dwa razy w Pradze (2007 i 2008r). Niestety nie znalazłem ani jednej kawiarni z poprawnym espresso (choć nie mogę stwierdzić, że takich nie ma). Większość tak jak pisał Antonio włosko brzmiące nazwy (np Tonio Lamborghini, sporo reklamujących się jako Illy, bądź Julius Meindl), ale zawartość pozostawiająca dużo do życzenia. Cappuccino - filiżanka suchej piany obficie posypywanej cynamonem plus kawa tak gorąca, że nie sposób nawet zbliżyć do ust, jak poczekasz, aż ostygnie, to oglądanie tego co robi się z pianką zniechęca do picia. Espresso prawie zawsze podawane jako co najmniej doppio (oczywiście doza kawy jak na espresso) - smak wiadomo. Jak kiedyś (w naprawdę ze smakiem wyglądającej kawiarni) powiedziałem baristce, że to nie jest espresso, odpowiedziała mi, że cyt. "trzeba było powiedzieć, że małe". Tak więc, jeśli chcesz dostać espresso, mów od razu MAŁE :). Odpuściłbym sobie kawiarnie - na 99% będzie nijakie, może trafisz na bar kawowy, albo czekoladziarnię - tam możnaby próbować. Niestety(?), najlepsze bywa w Coffee Heaven i jeśli zależy Ci na jakości a nie wyglądzie lokalu to skłaniałbym się na ten wybór. Jest ich bardzo dużo, polecam na ulicy Paryskiej (jak i samą ulicę :)).

Pozdr.
Arti

Awatar użytkownika
KrzychK

Postautor: KrzychK » sob 12 wrz 2009, 10:59

Wróciłem i reasumując

C.H. może być, ale... w okolicach Nam. Miru jest serbska knajpka i podają tygielki z kawą - ciekawe doświadczenie, nawet smaczne oraz chyba na Americkiej (też okolica tegoż placu) gość sprzedaje włoskie specjały - m.in. IZZO, trzeba się pozachwycać, nagadać, nacmokać - ale efektem jest zaserwowanie golda baaardzo znośnego.

ps. przyznaje, po 50 km spacerku to tylko prysznic i zgranie fotek w głowie, a nie kawa ;)

RAF77

Postautor: RAF77 » sob 12 wrz 2009, 11:12

>>
Ostatnio zmieniony pn 23 sie 2010, 10:21 przez RAF77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzychK

Postautor: KrzychK » sob 12 wrz 2009, 18:32

Wiesz, każda z 3 linek w Pradze jest wdzięcznym obiektem do foto, ale wole jednak po ziemi (plus woda) - tu są ciekawsze obiekty. A dodatkowo spacer to miła sprawa.
Aby było bardziej kawiarsko: przy Orloju jest nowa kawiarnia S.B. - widziałem wiele osób, które z wyrazem ekstazy na twarzy fotografowały się na tle owego przybytku. Większość z nich (w/g moich obserwacji) pisze cyrylicą - czy to nie dziwne?? :lol:

RAF77

Postautor: RAF77 » sob 12 wrz 2009, 22:21

>>
Ostatnio zmieniony pn 23 sie 2010, 10:21 przez RAF77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stawonog
Sprzęt: ENA 8

Postautor: stawonog » wt 27 paź 2009, 17:23

kawiarni w Pradze mnostwo, sieciowych i malych, ale z kawa jest niestety kłopot.
Notabene Cafe daje niezłe espresso z Frolikowej kawy :) - całkiem ciekawa nazwa jak na kawę :)
za to piwo.... ide na forum piwoszy :)
ENA 8 :smiech:

t0mekk
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: t0mekk » ndz 26 wrz 2010, 22:40

W 2006 byłem w Pradze i trafiłem do Grand Cafe Praha. Miejsce piękne - vis a vis zegara astronomicznego, czyli samo centrum Pragi. Wówczas o kawie wiedziałem dużo mniej, ale to co dostałem... Aż słów brakuje jak w takim miejscu można tak podać kawę ! Pomijam fakt, że kosztowało "to coś" wówczas dobrze ponad 20 polskich złotych. W takim miejscu mogło tyle kosztować. W smaku z tego co pamiętam ok - no ale z mlekiem to zawsze (prawie) kawa jakoś smakuje :)

W białej szklance to ja kawy w barze mlecznym pamiętającym lata 80-te nigdy nie dostałem (a zdarzało się pić i w taki miejscu)...

Obrazek

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 27 wrz 2010, 8:41

Socjalizm w kapitalistycznym wydaniu. :wink:
Nie jestem pewien, czy w barze mlecznym była kawa, ale jeżeli była, to na pewno nie w filiżance, tylko zalewajka w cienkiej szklance. Taka jak w "Misiu" z wuzetką. :D
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
KrzychK

Postautor: KrzychK » pn 27 wrz 2010, 18:41

Nasi sąsiedzi tak kawę pijają. Hotel (wraz z restauracyjką) dalej tam jest, choć na "zapleczu" teraz jest StarB. ze swoim paskudnym napojem kawowym.
A cena? pod Orlojem nawet mineralna jest 3krotnie droższa - takie miejsce.

Awatar użytkownika
stawonog
Sprzęt: ENA 8

Postautor: stawonog » pn 27 wrz 2010, 18:55

Bo do pragi to na piwo.... :)
ENA 8 :smiech:

Awatar użytkownika
need
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Rancilio Silvia/I-Mini/Bialetti Venus 2&4

Postautor: need » sob 04 gru 2010, 18:57

Napisałem już w wątku o kulturze kawowej ale dodam tutaj - najlepsza kawa w czeskiej Pradze, jaką miałem okazję tam wypić to było ristretto Danesi w restauracji Ambiente Brasileiro na ulicy U Radnice przy Starometskim Namesti. Nie jest to co prawda kawiarnia ale kawa była na prawdę bez zarzutu. W Pradze bywam co jakiś czas od ok. 10 lat i naprawdę nie piłem lepszej. Powiem więcej, lepszej nie piłem w tym roku w żadnej kawiarni w ogóle. Niemniej jest to wyjątek od reguły.
Miss Silvia + I-mini=Obrazek

Awatar użytkownika
Kekacz
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » sob 04 gru 2010, 19:55

Piłem na starym mieście, w kawiarni obok posągu nagiego człowieka z wymacanym na wysoki połysk ... ptakiem ;)
Ohyda, w papierowym kubeczku. Kubeczek co prawda gabarytowo ok ;), ale reszta koszmarna. Czyli tam odradzam.
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Arkaszka
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Arkaszka » wt 07 gru 2010, 22:49

Byłem w Coffee Heaven w Pradze, kawa jakaś inna, albo mi od piwa się smak tam zmienił :)

Wróć do „Kawiarnie”