Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: piovit » wt 26 mar 2013, 9:10

Owszem miałem, ale sierści w sałatce bym nie chciał :wink: . Poza tym można to robić z boku, a nie nad barem...no i woda z mydłem nie gryzie.

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » śr 03 kwie 2013, 21:20

Słodka Manufaktura Leona Café (Józefa 2; w sieci znajduje się też pod nazwą Kraina Łagodności),

wypiłem tam dziś całkiem przyzwoite espresso przyrządzone na kawie z Java coffee. Lokal mały, przytulny i cichy, jeszcze nie polecam ;) (bo jedna wizyta to za mało), ale pewnie zajrzę tam na kolejną wizytę.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 03 kwie 2013, 21:31

Kraina Łagodności, fajna nazwa, znacząca nazwa :).

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: donkiszot » czw 11 kwie 2013, 14:30

Orientuje się ktoś w godzinach (dniach?) otwarcia palarni Karmy na Wawrzyńca? Ostatnio jakoś nie mam szczęścia (albo urlop po mistrzostwach :? :D) i co przechodzę, to zamknięte.

Awatar użytkownika
GoodCoffeeGeek
Sprzęt: chemex

Postautor: GoodCoffeeGeek » ndz 19 maja 2013, 15:32

Palarnia na Wawrzyńca działa głównie w weekendy - w godzinach od ok.11 do ok.19 :)

Aktualnie otworzyli także ogródek :)

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: donkiszot » ndz 19 maja 2013, 16:10

O, podziękował za info. :kwiat: Czyli przy sobocie trzeba się wybrać.

No, ogródek to mają spory, już w zimę o nim opowiadali i planowali. Sielanka w centrum miasta.

Awatar użytkownika
kuba em
zagląda od święta
Sprzęt: Ekspres

Postautor: kuba em » pn 27 maja 2013, 9:51

Jeśli kawa w Krakowie to tylko na krakowskim Kazimierzu. Uwielbiam siedzieć tam skąpany w promykach słońca i popijać pyszną kawę, czytać książe, a tak pyszną kawę bezapelacyjnie dostaniemy w Kawiarni Cheder Cafe na ul. Józefa 36. Oddałbym wszystko, żeby się tam znaleźć.
kuba em

super-turbina
zagląda od święta
Sprzęt: AP, Brikka, Moka alu, FP, ukochany Dripper za 5ke z tesco, Hario slim

Postautor: super-turbina » czw 06 cze 2013, 13:39

Może coś więcej? Bo na Kazimierzu jest chyba 200 kawiarni, a w większości kawa jest paskudna. Na Józefa 6 bodajże, kiedyś facet otworzył malutką kawiarnie, dosłownie 6 siedzeń barowych, ja tam brałem kilka razy na wynos. I kawa smakowała jak w Rzymie. Bajka! w końcu jest prawdziwa kawa na Kazimierzu pomyślałem uradowany. Niestety po kilku dniach od odkrycia tego miejsca gość zwinął interes 8(

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: donkiszot » czw 06 cze 2013, 14:53

Sprawdź:
Słodka Manufaktura Leona Café (Józefa 2; w sieci znajduje się też pod nazwą Kraina Łagodności),

wypiłem tam dziś całkiem przyzwoite espresso przyrządzone na kawie z Java coffee. Lokal mały, przytulny i cichy, jeszcze nie polecam ;) (bo jedna wizyta to za mało), ale pewnie zajrzę tam na kolejną wizytę.
Dziewczyny się jeszcze uczą, ale mają zapał i chęć, i drążą temat. Szczególnie Ika -- więc jak się obawiasz, to wypytaj :mrgreen:

Możesz też uderzyć do finki na Placu Nowym, kawa z Kellerana, nie powinno być źle (a przynajmniej nie było jak byłem).

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » sob 08 cze 2013, 15:52

Jeśli kawa w Krakowie to tylko na krakowskim Kazimierzu. Uwielbiam siedzieć tam skąpany w promykach słońca i popijać pyszną kawę, czytać książe, a tak pyszną kawę bezapelacyjnie dostaniemy w Kawiarni Cheder Cafe na ul. Józefa 36. Oddałbym wszystko, żeby się tam znaleźć.
No to w poniedziałek i wtorek zagoszczę tam i spróbuje tej pysznej kawy. dzięki za namiary... :)
No i nie mogę nie odwiedzić "Pasjo Cafe" :)
Tylko jak wygląda sprawa parkingu przy "Pasjo Cafe", dość istotne to dla mnie... Fotki zrobię oczywiście...
Pozdrawiam z Przemyśla, też tu piłem dobrą kawę co mnie mile zaskoczyło, ale też zaproponowano mi espresso z mlekiem... :D
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » sob 08 cze 2013, 19:48

W dni robocze zazwyczaj nie ma problemu z zaparkowaniem w pobliżu PasjoCafe, ale w tej części miasta parking jest wszędzie płatny. W soboty, niedziele i święta jest bezpłatnie, ale miejsca parkingowe są mocno oblegane.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Re: Odp: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: Blondas » pn 10 cze 2013, 20:55

Zrobiłem wczoraj mały kurs po centrum. Odwiedziłem Karma na Krupniczej a potem poszedłem do Pasjo. W Karmie zaliczyłem espresso, bodajże Kolumbia. Świetnie zrobione, ale niełatwe w piciu. Zakupiłem 200 g dla porównania z tym co zrobię w domu. Cena jednak kosmiczna, 40 za tę ilość. Jeżeli takie będą ceny, to nie zostanę ich klientem.
W Pasjo poprosiłem o dripa, po to, żeby spróbować zrobionego na odpowiednim sprzęcie. Nie zostanę jednak fanem, zbyt rozwodnione, czego nie kompensuje więcej aromatów. Dzięki Szelest za krótki wykład. Niezła tam mnogość sprzętu. Podobało mi się też jak robiliście tę kawę z lodami dla klientki. Tzn. taka kombinacja, żeby było dobrze. Rzadko bywam w tych okolicach, ale jak będą to na pewno zajrzę.
Pozdrawiam
Piotrek

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: donkiszot » pn 10 cze 2013, 22:03

Drip zaraz po espresso będąc wyznawcą espresso?! :O Nie dziwię się, że rozwodnione. Nawet codziennie pijąc dripy i lubiąc je, jeżeli w ten dzień mam za sobą espresso wydaje mi się, że drip coś słaby. Trzeba się spokojnie przestawiać i przyzwyczajać. Yyy, znaczy nie trzeba, :) jak się chce, ale tak uważam. No i nie ma obowiązku lubienia dripów. :D

Ceny za ziarna w Karmie raczej takie zostaną, bo taką mają klientele, że i tak im to zejdzie. Można tam wpadać na kubełek kawy, bo cena dość normalna jak na mieście, natomiast ziaren do domu, za te cenę to podziękuję.

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » wt 11 cze 2013, 9:41

Oj tam zaraz, przejście z Krupniczej na Wielopole chwilę zajmuje, po drodze chwila przerwy na rynku, z pół godziny minęło. Picie dripa bardziej przypominało picie przyzwoitej herbaty niż kawy.
Fakt, że cena filiżanki na miejscu w Karmie jest standardowa.
Co ciekawe, zarówno w Karmie jak i w Pasjo zaparzający kawę wąchał. Dotychczas tego nie widziałem. Dobrze, że nie próbowali :P
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » śr 26 cze 2013, 21:52

No to i ja się pochwalę odwiedzinami, 11 czerwca odwiedziłem tak bardzo polecaną kawiarnię w Krakowie "Pasjo Cafe" przy ul. Wielopole 7 i muszę potwierdzić wasze pozytywne opinie o pysznym espresso a wypiłem 2 różne i zrobiły na mnie wrażenie. Tak samo jaki miła obsługa bardzo rozmowna i wesoła a to jest dziś w PL i nie tylko rzadkością za co im dziękuję, to wszystko jaki wystrój stwarza miłą atmosferę kawiarni. kilka fotek z tego pobytu;
1. Robione dla mnie espresso...
Obrazek
2. i jest...
Obrazek
3. w tak przyjemnie czystej kawiarni można wypisz pyszne espresso i nie tylko...
Obrazek
4. ... zapraszamy, miejsca było sporo, ale tego dnia ulewa nie zachęca do wyjścia na dobre espresso z domu do dobrej kawiarni, dziś na pewno miejsc brak...
Obrazek
5. ...o następne jest robione espresso dla mnie, serdecznie dziękuję za miłą obsługę a ten uśmiech zaprasza i mówi wszystko...
Obrazek
6. Nikt niczego nie wąchał a jedynie ja a jaki zapach to każdy musi osobiście sprawdzić, polecam...
Obrazek
...i to tyle z mojej relacji. Dziękuję "Pasjo Cafe" w Krakowie, gdy tylko zagoszczę w Krakowie, to wiem gdzie mogę się napić dobre ESPRESSO... Do miłego spotkania w "Pasjo Cafe". Pozdrawiam... :) :szampan:
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Wróć do „Kawiarnie”