Starbucks

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
mercer1
zagląda od święta

Starbucks

Postautor: mercer1 » śr 05 paź 2005, 16:19

.
czy ktos z Was lubi ,pije starbucks ?

1MACK1

Postautor: 1MACK1 » śr 05 paź 2005, 18:03

Piłem w Paryżu i mi nie smakowała.

mokkacaffe

Postautor: mokkacaffe » czw 06 paź 2005, 0:03

jesli mialbym porównywac...starbucks jak mcdonald....siec, ilosc, szybko drogo!
wole prawdziwe kawiarnie, nawet na wynos:)

Pael
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Pael » czw 06 paź 2005, 0:31

Starbucks- smakuje jak smakuje, piłem ostatnio w Atenach i nic mnie nie zaskoczyło ale Howardowi Schultzowi (ten facet na samej górze najbardziej zanej firmy ze Seattle)- słowa uznania dla tego co zrobił dla kawy na świecie. Stworzył wielki rynek dla innych małych, lokalnych coffee barów.

Awatar użytkownika
mercer1
zagląda od święta

Postautor: mercer1 » czw 06 paź 2005, 0:42

A jednak szkoda ze nie ma u nas S. JA akurat lubie starbucks. Dbam, o to zeby miec na wlasny uzytek jakas paczuszke. Po raz pierwszy jak wszedlem z kubkiem swiezej kawy S do samochodu,to jeszcze po wypiciu zostawal zapach w samochodzie przez jakis czas. Sam w to nei wierzylem.Moglo to zalezec od typu kawy ,bo co tydzien w kawiarnich Starbucks wypuszczana jest trochce inna mieszanka.Tamta mogla byc intensywniejsza.
Mysle ze w roznych krajach jest roznie serwowana ,ale to dobry dobry produkt z marketingowego punktu widzenia. Moim zdaniem ma wysoka jakosc ,widac dbalosc o temp wody i swiezosc samej kawy. Poza tym
Starbucks ma inna filozofie jezeli chodzi o franczyze . dobar ,koniec,Za dlugi post z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
mercer1
zagląda od święta

Postautor: mercer1 » czw 06 paź 2005, 0:48

jak beda kogos interesowaly fotki typowej kawiarni starbucks to posiadam . Kazda kawiarnia S się rozni,a wszystkie zmieniaja wystroj raz w roku lub czesciej .Oczywiscie posiadaj tez cechy wsplne identyfikujace marke:)

Kacper
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: Kacper » czw 06 paź 2005, 8:24

od 1971 - 8.377 lokalizacji!246 nowych S rocznie!standaryzacja i powtarzalność od lat na calym świecie - czapki z głów!

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 06 paź 2005, 14:34

W Berlinie jest parę Sturbucksów i wiele Sturbucks-like barów np. Einstein, Balzac itp. Wszystko to jest żałosne w porównaniu z pewną włoską gelaterią w centrum tego miasta (Caffe e gelati). W Sturbucksach kawę zaparzają superautomaty. W efekcie dostaje się coś rozmytego i rozwodnionego. O rozmowie z personelem nie może być mowy, bo co to za sztuka nacisnąć guzik automatu? "Standaryzacja i powtarzalność na całym świecie" czyli globalna wiocha? Mam nadzieję, że nie wszystkie kawiarnie i bary będą w przyszłości tak wyglądały...
un antonio

Kacper
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: Kacper » czw 06 paź 2005, 15:23

Antoni jak zauważyłeś celowo nie komentowałem smaku, sposobu podania, parzenia, "baristów" etc.Nadal jednak pozostaję pod silnym wrażeniem fenomenu $tarbuck$!Co do samej "idei kawy" mam zupełnie inne spojrzenie i mam nadzieję, że w Polsce większą popularnością cieszyć się będzie inny model coffee baru.

Awatar użytkownika
mercer1
zagląda od święta

Postautor: mercer1 » czw 06 paź 2005, 16:39

Jak pisalem ,bardzo lubie S i jego produkty. Tylko raz pilem esprsso.Porazka. Ale kawka z automatu jest b.dobra jak na produkty sieciowe. W S inaczej funkcjonuje franczyza, sa inne kryteria i standarty ,co ma wplyw na jakosc kawy.Jest spora przepas miedzy ich produktami a konkurencji. Nie napisal bym tego bez sprawdzenia na wlasnych kubkach smakowych. Przez b.dlugi okres czasu chodzilem do S na przemian z innymi sieciowkami,a takze z jedyna dostepna w okolicy kawiarnia wlaska (oaza :) ) gdzie serwowano espr. wedlug wszelkich prawidel.

Awatar użytkownika
mercer1
zagląda od święta

Postautor: mercer1 » czw 06 paź 2005, 16:51

Kacper : inny model caffe b. juz powinien wienczyc sukcesy,lub jak kto woli sprawdzac się u nas w raju. Sa ku temu podwaliny, a jednak nic się nei dzieje w tym kierunku.
S ma inna kawe kazdego tygodnia (upraszczajac sprawe) i zalezy na co się trafi.
No chyba ze to forum dla milosnikow tylko esspr. :) Do ktorych naleze.
Wyznaje ze jakosc jest najwazniejsza (i cala resza stojaca za tym) niz ilosc.Miedzy innymi dlatego cenie sobie esspr. jego wlasciwosci i filozofie. ALe lubie czasami pic dora kawe dzbankami :) I pomijajac forme sprzedazy S,zwracam uwage na jej jakosc na tle konkurencji.

Andy

Postautor: Andy » czw 06 paź 2005, 18:20

Witam, a czy taką inną siecią nie jest CoffeHeaven? W Warszawie jest chyba kilka punktów, ostatnio zauważyłem ją koło siebie. Pierwszy raz jednak widziałem ją na Okeciu. Nie wiem jak popularna jest w Polsce sieć Jawa Point. Ja spotkałem taką kafejkę w Galerii Mokotów. Piłem tam kawę i była dla mnie dobra. Może dlatego, że nie mam porównania z rzeczywiście dobrym espresso? :?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 06 paź 2005, 23:30

Kacper: $tarbuck$... w takim ujęciu to wszystko oczywiście prawda, niezły interes. Wolałbym jednak by nie trafili do nas. Ktoś tu kiedyś napisał, że mają (Yankesi) przejąć bary Coffee Heaven. Czy to prawda??
antonio

Kacper
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: Kacper » pt 07 paź 2005, 7:22

"...Tylko raz pilem esprsso.Porazka..." - to odpowiedź na fenomen Starbucs! :wink: niski pozimom świadomości konsumenckiej i wysoki poziom $$.to baza.

Andy

Postautor: Andy » pt 07 paź 2005, 7:41

Antonio:

Ze strony coffee heaven nie można nic wywniskować o przejęciu:
http://www.coffeeheaven.eu.com/

Wróć do „Kawiarnie”