Gdzie na kawę w Toruniu?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
KonaCoastCafe

Postautor: KonaCoastCafe » wt 21 wrz 2010, 18:27

Witaj mcmc, ciesze się ze kawy smakowaly w koncu jak mowia nasi klienci mamy najlepsza kawe w miescie :D

O wystroju naszego lokalu nie bede się rozwodzic, bo to jest dosc oczywiste ze nie jestesmy tradycjonalistami. Tak juz jest,ze jedni wola ludwiki XVI, samowary, stare zaslony udajace obrusy na stolikach i swiatlo przyciemnione do granic mozliwosci a inni preferuja jasne, niezagracone przestronne wnetrza no i przede wszystkim nowoczesne. Z cala odpowiedzialnosci oswiadczam, ze taki styl byl zamierzony,ale nie oczekuje ze wszystkim bedzie się podobal (tak na marginesie kwiatki na stolikach sa dla mnie totalnym przegieciem :lol: )

Pszczoly (a nie zdechle muchy) sa maja bolaczka juz od jakiegos czasu, ale za wzgledow technicznych na razie ich usunac nie moge. Wyglada na to ze się tlumacze :oops:
Chcialabym tylko zwrocic Twoja uwage na te skrytykowane cukiernice. Faktycznie nie grzesza one uroda, ale przy ich wyborze kierowalam się higiena. Dla wlascicieli lokali gastronomicznych czasem funkcjonalnosc jest wazniejsza od wygladu. Podajac cukier w taki a nie inny sposob mamy gwarancje, ze nikt w nim nie grzebal dopiero co oblizana lyzeczka.....a ludzie sa rozni:)

Acha, i nigdy nie okreslalismy naszych lokali Kawiarnia wiec nasza oferta moze mijac się z oczekiwaniami niektorych osob:)

Przy okazji zapraszam wszystkich bedacych w Toruniu w ten weekend do skorzystania z akcji "Torun za pol ceny" :D .Mozna na prawde tanio spedzic weekend w grodzie Kopernika:)

Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: galex » wt 21 wrz 2010, 21:37

Pal licho cukiernice (bo w końcu kto by tam słodził kawę, szczególnie tak dobrą)...

Kiedy byłem tam (mówię o lokalu na Chełmińskiej) pierwszy raz, trochę się załamałem - było pusto, a to nie wróży nic dobrego - i myślę tu o przyszłości lokalu...
Jednak kolejne wizyty, o rożnych porach, przed południem i w okolicach 17. rozwiały obawy - klientela jest, znaczy - można spać spokojnie.
O kawie już było? Potwierdzam, tak dobrej w Toruniu nie uświadczycie, chyba że traficie na Piekary :D. Z tym, że na Chełmińskiej smakuje lepiej - porcelanowe filiżanki robią jednak swoje.
Wystrój jak dla mnie OK, lubię takie nieco sterylne, bez zbędnych ozdobników, formy. No i patio, dla mnie, podczas letniej pogody - rewelacja, południowy klimat w centrum Torunia.
I rzeczywiście, KCC to nie kawiarnia - można się tu najeść (fajne sałatki, tajska na przykład, przed którą - ostra! - lojalnie, choć w moim przypadku zupełnie niepotrzebnie :D ostrzega obsługa) i skosztować fajnych deserów.
A jeśli zabraknie akurat muffinek, Jon pobiegnie (Run, Jon, run!!) te głupie kilkaset metrów na Piekary i zanim dopijecie espresso, zmachany, ale jak zwykle uśmiechnięty właściciel postawi je przed Wami ;-)
Tak na marginesie - biegnący przez Rynek z paczuszką wypieków stanie się chyba niedługo, obok Fafika i Flisaka, symbolem Torunia :lol:
Nivona 610, AeroPress, młynek Ćibo

Awatar użytkownika
mcmc
stale zagląda do filiżanki

Postautor: mcmc » śr 22 wrz 2010, 7:52

Dzięki za odpowiedź.

Może faktycznie zbyt krytycznie to opisałem, ale generalnie cały lokal oceniam BARDZO POZYTYWNIE. Oczywiście, wymagania klientów są różne.
Ja bym wolał więcej dekoracji akurat.
Jeśli chodzi o cukiernicę, to nigdy bym nie wpadł na taki pomysł :shock:

Bardzo się cieszę, że w Toruniu jest wreszcie miejsce gdzie można wypić pyszną kawę.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 17 lis 2010, 9:59

No to pojawiło się nowe miejsce >Nero Cafe<. Z całkiem ciekawą historią, m.in.:
Tajemnicą jej (właścicielki) sukcesu są dwie rzeczy. Pierwsza, to niepowtarzalna mieszanka trzech kaw którą sama skomponowała. Składają się na nią ziarna z Brazylii, Kolumbii i Nowej Gwinei, palone najdalej dwa tygodnie przed serwowaniem. Druga to nietypowe godziny otwarcie lokalu. Kawiarnia jest czynna już od godz. 7.30 rano!
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
mcmc

Postautor: mcmc » śr 17 lis 2010, 11:15

Trzeba będzie się tam wybrać :)

Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: galex » śr 17 lis 2010, 18:26

...choć te papierowe kubki nic dobrego nie wróżą.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 18 lis 2010, 8:27

Wróżą wielu klientów, bo to takie hamerykanskie... Ważne, co będzie w środku. Ciekawe, czy Joanna czytała forum przed założeniem kawiarni?
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: galex » czw 18 lis 2010, 20:27

Pewnie, gdyby czytała, nie podejmowałaby ryzyka...
ATSD - Polka otwiera 'hamerykańską' kawiarnię, a Amerykanin z KonaCoastCaffe - lokal z klimatem zbliżonym do włoskiej tradycji.
Globalizacja !
:)

damiand
zagląda od święta
Sprzęt: iberital expression duo + vst 20gr, 18gr / drip / chemex/ syphon/ aeropress / mokka
la cimbali magnum / mazzer mini e / wilfa cgr 1

Re: Gdzie na kawę w Toruniu?

Postautor: damiand » pn 25 lip 2011, 19:49

Czas chyba troszkę odświeżyć temat :)) Z całą odpowiedzialnością mogę polecić jak to nazywają niektórzy "przebrzmiałą" kawiarnio-herbaciarnie ATMOSPHERA przy Panny Marii w Toruniu. 4M standard, espresso z naked'a, latte art, porcelana jak i kubki na wynos. Ciasta rewelacja, desery na tle innych lokali może słabiej ale kawusia na poziomie. Rozkręca się caaaaały czas :)

Awatar użytkownika
KASZMIR
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura Ena 9
Eureka Mignon
La Pavoni Prof.
Hario Slim, v60, AP , Clever

Postautor: KASZMIR » pt 31 sie 2012, 0:32

Po powrocie z Torunia mogę polecić kawiarnię na ulicy Strumykowej niedaleko Empiku . Kawiarnia w klimacie z filmu "Przyjaciele" , świetne espresso , kawy z Aeropresu i Chemexa , smaczne ciasto. Kawa z warszawskiej palarni Java.
Kawa od Antonia

AL27
Sprzęt: Frenchpress
Kawiarka Bialetti Musa
Ascaso Steel Uno Prof + I-steel Grinder
Aeropress

Postautor: AL27 » sob 27 paź 2012, 11:37

Podpisuję się pod Kaszmirem. w Kona Coast jest pyszna, świeżo wypalona kawka, dla mnie jednak zbyt ciemnopalona i od momentu kiedy pojawił się Central COffee Perks rodem z 'Przyjaciół' z kawka z Javy, którą pijam w domu - to u nich mam swoją starówkową miejscówkę na kawkę! Brasil Capao z Aeropressu nie ma sobie równych póki co, ale... wszystko przed nami!!!

dominik105
zagląda od święta
Sprzęt: DeLongi.

Postautor: dominik105 » pn 25 lut 2013, 11:24

Widzę, że nie tylko mnie przypadła kawa na Strumykowej. Kona Coast też wypróbowane i również polecam. A co sądzicie o kawie u Lenkiewicza? O lody nie pytam, bo to oczywistość. No i moja ukochana kawiarnia, cudowny klimat szczególnie late, Róże i Zen.

dypcio
Sprzęt: nie mam

Postautor: dypcio » pn 25 mar 2013, 13:15

U Lenkiewicza kawy nigdy nie piłem, ale Kona Coasta bardzo dobra, polecam wszystkim
Gdzie strach, tam przestępstwo, gdzie niepokój, tam wina.

alicia
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: alicia » pt 14 cze 2013, 15:08

Jestem w Kona Coast. Kawę cappu na doppio pyszną piję bo rozmiar filiżanki zdecydowanie za duży. Mleko pięknie spienione. Dla mnie pełna satysfakcja:-)

keszcz
zagląda od święta
Sprzęt: Zelmer Supremo, kawiarka Bialetti

Postautor: keszcz » ndz 01 wrz 2013, 19:31

Tydzień temu odwiedziłem Toruń.

- CentralCoffeePerks - próbowałem chemexa i dripa na lodzie, jak na pierwszy raz obie bardzo przypadły mi do gustu. Dziewczyna zamówiła latte z miętą i maliną - też dosyć smaczne. Mają pyszny sernik z galaretką! :kwiat:

- Kona Coast - espresso smaczne, cappuccino piernikowe dla mnie za słodkie, czekoladowe brownie pycha.

- Róże i Zen - cappuccino niezłe, pyszna szarlotka.

Pozdrawiam :)

Wróć do „Kawiarnie”