Kawiarnie w Bydgoszczy

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 07 kwie 2009, 0:41

Przecież nie okoniem lecz tą, no, oliwą na wzburzone fale.

Żeby nie odchodzić od tematu: dobra kawa jest w Dolce Vita na ul. Dworcowej. Kuchna niby-włoska na znośnym poziomie.

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: laura26xen » wt 07 kwie 2009, 3:22

A kiepska w Reggio Emilia w rynku ;)

mroszaty

Postautor: mroszaty » wt 07 kwie 2009, 11:56

W Reggio Emilia (swoją drogą miasteczko bardzo fajne, w przeciwieństwie do bydgoskiego lokalu) trudno to coś nazwać kawą. A jednak jakoś się trzymają. ;)

Uhli

Postautor: Uhli » pn 02 lis 2009, 21:34

To ja zapraszam do siebie. Juz prawie rok jak przygotowuje espresso w chyba najmniejszym barze kawowym w Polsce.

Jak wlasciciele zachwalaja swoj lokal to pisza np. ze maja wyjatkowy klimat. To i ja tak napisze - klimat zmienia się w zaleznosci od pory roku, a to dlatego ze kawe serwujemy tylko na wynos przez okienko (jedynie espresso podawane jest w cieplej filizance).

Pisza ze espresso jest z najlepszych ziaren. Ja dodam, ze
-kawe mielimy na miejscu
- gdy nasz gosc zamawia espresso, 16g kawy dozujemy do podwojnej kolby by uzyskac powtarzalnosc.
- mlynek jest zawsze perfekcyjnie ustawiony

Zapraszam forumowiczow by nas sprawdzili
Bottega del Caffe Pracownia Kawy, ul. Batorego 6 Bydgoszcz

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Moda Cafe na Dlugiej

Postautor: laura26xen » sob 27 lut 2010, 4:54

Czy ktos tam juz byl? Ponoc calkiem niedawno ja otworzyli? Jestem bardzo ciekawa jaka serwuja kawke i jaki tam panuje klimat? Ponoc jest to butiko-kawiarnia? Ciezko mi to sobie wyobrazic. Na ich stronce jest menu i ciuszki ale niewiele poza tym. Z gory dziekuje za opinie.

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

rozczarowana

Postautor: laura26xen » pt 05 mar 2010, 2:25

Myslalam, ze ktos odpisze na moj poprzedni post. Coz, szkoda. Moze kiedys sama tam pojde i sama opowiem jak bylo.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 10 mar 2010, 21:52

No właśnie. Nie ma co tu narzekać. Trzeba po prostu odwiedzać kawiarnie, by dać im żyć...

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: laura26xen » śr 10 mar 2010, 22:42

Drogi Antonio, ja nie narzekam, mialam tylko nadzieje, ze ktos tam byl i podzieli się wrazeniami. Ja niestety nie bede miala na razie okazji odwiedzic tego lokalu poniewaz mieszkam na stale w Wielkiej Brytanii, a Bydgoszcz darze wielkim sentymentem. Milo byloby się dowiedziec co nowego slychac na miescie. Jak bede w Polsce w wakacje to sama tam się wybiore na kawke. Troche się dziwie, ze zaden Bydgoszczanin/ka nie odpowiedzial/a na post. Po wpisach na forum wnioskowalam, ze w Bydgoszczy mamy wielu smakoszy kawy, chetnie udzielajacych się na caffeprego i opiniujacych nasze kawiarenki. Mimo to ostatnio cos tu ucichlo, a z tego co wiem powstalo kilka nowych inwestycji w Bydgoszczy. Nikt jednak o nich nic nie pisze.

plonspio
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » sob 03 kwie 2010, 20:44

To ja zapraszam do siebie. Juz prawie rok jak przygotowuje espresso w chyba najmniejszym barze kawowym w Polsce.

Trzeba dobrze patrzeć, by znaleźć, ale warto. Ten najmniejszy bar w Polsce nazywa się "Bottega del caffe' ". Mieszanka z robustą, a mimo to szczerze polecam. Nie tylko dla samego espresso, lecz także by porozmawiać z przesympatycznym baristą i właścicielem w jednej osobie.

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

House of Coffee

Postautor: laura26xen » pt 09 kwie 2010, 1:50

Witam wszystkich forumowiczow,

14 kwietnia rusza kawiarnia House of Coffee przy ul. Dlugiej 35 w Bydgoszczy.

Ponizej link do ciekawego artykulu "Dluga Budzi się do Zycia". Mozna w nim przeczytac troszke wiecej o wspomnianym lokalu.

http://www.express.bydgoski.pl/look/art ... &IdTag=626

Mamy nadzieje, ze House of Coffee trafi w gusta Bydgoszczan.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy!

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Otwarcie

Postautor: laura26xen » śr 14 kwie 2010, 14:43

Dzisiaj kawiarnia House of Coffee rozpoczela swoja dzialalnosc. Wielu Bydgoszczan mialo juz okazje nas odwiedzic. Bardzo dziekujemy i zapraszamy ponownie!

Ponadto chcemy poinformowac, ze powoli rusza strona internetowa www.houseofcoffee.pl

Mamy juz galerie zdjec wiec zapraszamy do ogladania.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy.

Awatar użytkownika
spatricius
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: spatricius » śr 15 gru 2010, 0:43

Tydzień temu postanowiłem przejść się po "nowych" kawiarniach i...

House of Coffee -- już zakończyła działalność (lokal pusty)
BOTTEGA del CAFFE Pracownia Kawy -- czynna do 18, więc nie spróbowałem i nie spróbuję w najbliższym czasie

Skończyło się więc na przelewówce w nowym CH w Drukarni (słaby ten zimowy blend), a ulubiona pozostaje Zetka Cafe na Gdańskiej.

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Re: Kawiarnie w Bydgoszczy

Postautor: pafcio0 » pt 01 lut 2013, 16:30

W ciągu ostatniego tygodnia zrobiłem mały test bydgoskich kawiarni. Byłem w 4 lokalach, w każdym po kilka razy zamawiałem espresso macchiato.
Zdecydowanie zwyciężył Zimmer Cafe, chyba nowa knajpa na Gdańskiej naprzeciwko Drukarni.
Nie tylko kawa profesjonalnie przygotowana, o bogatym smaku, powtarzalna, ale i uwodzący podniebienie sernik na mascarpone.

Na drugiej pozycji Sowa w Focusie. Smaczna, bardziej czekoladowo-gorzka niż kwaśna, może sumarycznie nieco płaskawa. W Coscie w Focusie dostałem różne kawy. Raz była całkiem smaczna i zbalansowana, ale dwie kolejne próby były może pijalne, ale miały posmak marynowanej zawartości popielniczki. Może dlatego, że nie ma tam zwyczaju przetarcia pf po pozbyciu się fusów przez stuknięcie nad koszem? Nie wiem. Sam proces przygotowania naparu nader niechlujny, "taśmowy".

Mocno w kwestii kawy rozczarowała mnie Zetka. Na pewno wciąż będę chodził tam na ciacho, ale kawa -niekoniecznie. Musiałem tłumaczyć na czym polega espresso macchiato, po czym otrzymałem coś co przełykałem z miną z jaką kiedyś miałem gdy wmuszano we mnie taki biały syrop na kaszel, brr.

Badam dalej :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 01 lut 2013, 18:02

Hmmm... Zetka parę lat temu przeszła na złą stronę. Szkoda.

dominik105
zagląda od święta
Sprzęt: DeLongi.

Postautor: dominik105 » pn 25 lut 2013, 11:21

Zdecydowanie przychylam się do tej opinii. Warto w Zetce skusić się na ciasto i cappuccino, reszta...niezbyt. Przeprowadziłem się z Torunia do Bydgoszczy i z przykrością stwierdzam, że bardzo brakuje mi klimatycznej kawiarni w mieście. Dobra kawa na pewno w Zimmer Cafe, ale wystrój nie przypadł mi do gustu. Widocznie nie można mieć wszystkiego.

Wróć do „Kawiarnie”