Kawiarnie w Bydgoszczy

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 18 paź 2008, 7:18

Elalu, źle nas zrozumiałaś ;-) Klimat i wystrój to bardzo ważne walory kawiarni. I ja na pewno Cię odwiedzę, gdy otworzysz już drzwi ;-)

Awatar użytkownika
Fidel
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Fidel » sob 18 paź 2008, 16:29

Weź człowieku coś napisz i zaraz cię wyzwą od męskiej solidarności.
UWAGA powtarzam, klimat OK, ale dla mnie klimatu nie tworzy wystrój ale ... klimat - ludzie i "swojskość". A poza tym chyba po to zadaje się pytanie żeby usłyszeć różne opinie i z każdej można się czegoś dowiedzieć. Stanowczo potrzebna jest w Bydgoszczy kawiarnia gdzie można napić się dobrej kawy i miło spędzić czas - ja zachęcam ale reszta należy i zależy od Ciebie.
Pozdrawiam bez solidarności jakiejkolwiek
"Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
Gaggia Coffee/Ascaso I-1 i ... Bezzera BZ-40P

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » ndz 19 paź 2008, 22:38

no wlasnie "swojskosc"to lubie,a wlasnie tego mi brakuje w wielu miejscach...kawiarnia ,ktora moze moglaby byc fajna to Kolumbina,w sumie kawiarnio-galeria,no ale kawa :( pani wlasciciel z duma powiedziala,ze zalezy jej na dobrej kawie,po czym wziela Idee Kaffe(mielonke oczywiscie)z takiej zwinietej torebki i juz.No i wina!Na podlodze przy piecu!No i wlasnie o to chodzi.Wolalabym na kawke czy wino isc tam,bo leci fajny jazzik itd,ale juz tam nie wroce.

Awatar użytkownika
masster
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Przyjamna kawiarnia ;)

Postautor: masster » ndz 19 paź 2008, 23:05

Czytając Wasze posty nie mogłem się oprzeć by nie polecić kawiarni Costa Coffee w CH Focus Park( w której pracuje). Ma świetny wystrój który zachęca sporo osób. Można tam spędzić i 5 min przy espresso ale można i posiedziac z 2 godziny pijąc capo w rozmiarze massimo, wystrój sprzyja temu i temu. Natomiast sprawa kawy wygląda ciekawie ,mamy w menu ich ogromny wybóra nasza mieszanka(Mocha Italia) spokojnie może konkurować z Illy u Sowy... polecam sprawdzić ;)
Espress yourself....

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » pn 27 paź 2008, 1:10

hmmmm,pewnie tam milo,pewnie podawana tam jest dobra kawa,leci tzw."muzyka srodka"itp,itd....tylko chodzi wlasnie o to,ze to jest centrum handlowe.Mozna tam kupic kawe w biegu,gdy brakuje kofeiny na zakupowe szalenstwo,ale nie wyobrazam sobie isc do Focusa zeby siedziec,myslec,gadac,czytac itd :roll: .Ale dobrze ze takie miejsca sa,bo sa "na miejscu"....pozdrawiam

Pablos
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Pablos » wt 25 lis 2008, 23:46

Elala : Trzymam za ciebie w kciuki mam nadzieję że wszystko wypali i bedziemy mieli wspaniałe miejsce do delektowania się kawowym napojem , z czysta przyjemnoscia wpadne pozdrawiam :)))))

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » śr 26 lis 2008, 23:32

Dzieki,jeszcze troche...

Piccasso

Ekspresy do kawy

Postautor: Piccasso » pt 05 gru 2008, 19:27

Elala pamiętaj o dobrym ekspresie i o serwisie. Polecam ekspresy La Cimbali - obecnie pracuje na nim w Villa Secesja. Kawa Lavazza Tierra - naprawde dobra mieszanka. Serwis oraz szkolenia naprawde na wysokim poziomie. Jak sama pewnie zauważysz w Bydgoszczy jest prawie w każdym lokalu Cimbali. Od IQ - Zetka - Sowa- Grycan- Pizza Hut. POLECAM

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 08 sty 2009, 23:20

Naprawdę, naprawdę dobre te polecane przez Ciebie maszyny itd, ale wybór Elali jest równie dobry ;-)

Bydgoszcz jest wyjątkowym miastem ze względu na fenomen wypieków, ciast i produktów cukierniczych --- kawa zawsze jest stosownym połączeniem dla takich słodkich wyrobów. Bardzo mi się to zawsze podobało. Wciąż jednak dają o sobie znać polskie realia. Na bardzo ładnej ulicy w centrum dużego przecież miasta niewiele dzieje się w bardzo ładnych, dużych lokalach. Ludzie przechodzą, przechodzą i nic: nie są w stanie docenić wyjątkowej, coraz wyższej czasami jakości usług i produktów. Ci zaś, którzy to doceniają są nieliczni.

O kawiarni "Zetka" na ul. Gdańskiej pisałem już wcześniej. Zetka jest w swoim stylu bardzo podobna do włoskich gelaterie i dlatego czuję się tam bardzo swojsko i przyjemnie. Kawowa energia skupia się tu w sympatycznym Adamie zaangażowanym jak mało kto w jakość espresso. Ale nie tylko w nim :-)

Małym zaskoczeniem było dla mnie espresso w IQ tuż obok. Parę lat temu trudno było przełknąć to, co podano mi w filiżance. Zmiana (o której więcej mógłby napisać nam Pablos?) jest na pewno pozytywna. Nie doszukałem się w espresso żadnych koszmarów... Wydaje się, że czasami poprawne espresso bywa zaraźliwe.

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » pt 09 sty 2009, 16:29

Lubie czytac takie mile komentarze na temat mojego miasta,gdzie bydgoszczanie potrafia tylko narzekac ,niestety...no i lubie mile komentarze na swoj temat oczywiscie :wink:

Awatar użytkownika
Voit
Sprzęt: Ekspres: ECM Mechanika Profi
Młynek: ECM Casa
Kafetierka: BRA Bella
Kontaktowanie:

Postautor: Voit » pn 12 sty 2009, 0:33

A gdyby byla kawiarnia na Cieszkowskiego, nastawiona na dooobra kawe, winko bardziej domowy klimat... przyszlibyście? Wiem, że rozmawiamy o kawie a ja pytam bardziej o ulice, ale jestem ciekawa co sadzicie... a i jeszcze mała salka kinowa.
Ooojjjj... jeżeli dobra kawa i jeszcze mała salka kinowa - to już mnie masz za klienta swojej kawiarenki :). Jeżeli repertuar pomieści od czasu do czasu filmy w rodzaju "Śniadanie u Tiffany'ego" czy "Casablanca" - to jestem stałym klientem i przyprowadzę jeszcze kogoś. Miejsce niemal nie gra roli, choć Cieszkowskiego wydaje się być całkiem dobrą lokalizacją. Skoro da się znaleźć miejsce do zaparkowania idąc do niedalekiego teatru, to powinno się udać idąc do kawiarni.

Kiedy i gdzie? :)
Bliżej Gdańskiej, czy bliżej pierogarni?

Pozdrawiam
Voit
Cafe Saula Gran Espresso Premium 1kg - kawa z hiszpańskim temperamentem

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » wt 13 sty 2009, 0:03

O jaki fajny post!Kawiarnia bedzie po stronie "pierogarni"na srodku Cieszka(jak zwiemy nasza ulice).Kiedy?Niestety gdzies dopiero za rok,robie tzw.badanie rynku :wink:A co do filmow to jak najbardziej cos w tych tematach.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
masster
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: masster » pt 30 sty 2009, 11:47

Witam
ostatnio znów zacząłem odwiedzać Zetke ;) i tak jak zawsze ma najlepsze espresso w BDG ;) po dwóch jeszcze czuję niedosyt :D Natomiast muszę skrytykować kawiarnie Reggio Emila vis avis Sowy na mostowej za cappuccino :( spodziewałem się czegoś fajnego a dostałem kupe suchej zbomblowanej piany :( ale na szczęście sowa blisko więc tam skończyłem przy capo ;)
Espress yourself....

elala
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: elala » pt 30 sty 2009, 16:43

Reggio Emilia to za sam wyglad powinna byc juz dawno zamknieta,a najlepsza jest obsluga z faja za barem.Dekoracja troche z Bozego narodzenia,troche z Wielkanocy,dla kazdego cos milego!Super :lol:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 11 mar 2009, 11:18

Masster, a ja odwiedziłem Twoje urocze koleżanki w Costa Coffee w Galerii Focus.
Espresso zgodne z sieciowymi standardami przełknąłem dość ochoczo, a idealna, śnieżnobiała plamka mleka na nim uwiodła mnie po prostu ;-) Byłem zaskoczony bardzo pozytywnie. Pozdrawiam ciepło...

W sumie Bydgoszcz jest niesamowicie kawowa i kawiarniana. Wydaje się znacznie ciekawsza i bardziej różnorodna pod tym względem niż... drętwy-w-sensie-espresso Poznań ;-)

Wróć do „Kawiarnie”