McDonald's Café

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
innotic
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam :(

Re: McDonald's Café

Postautor: innotic » wt 25 lis 2014, 23:32

Ja całkiem to rozumiem - pogoń za doskonałością zawsze jest dobra.
Tylko widzicie - ja pijam kawę maksymalnie 12 razy w miesiącu i żadne cuda nie są mi potrzebne :D
Nie chcę powtórzyć tego co już mam:
Zbieram płyty winylowe - kupuję coraz to lepsze wkładki, inwestuję w rzadkie tłoczenia płyt ale koniec końców jest taki, że nie mam kiedy tego słuchać i w pełni się tym cieszyć :)
Nie wykluczam, że kiedyś ten McDonaldowy smak mi przestanie wystarczać i sięgnę po coś nowego - lepszego.

mmorka
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » śr 26 lis 2014, 6:58

Nie o to tu chodzi - poprostu kupując kawiarkę i średnią kawę już jest dobrze, bez cudowania. Jedynie jakiś ręczny młyn by się przydał.

innotic
zagląda od święta

Postautor: innotic » śr 26 lis 2014, 8:38

mmorka w takim razie musiałbym przyjechać do Ciebie z filiżanką bo mam bardzo blisko - z Nakła jestem :P

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » śr 26 lis 2014, 8:40

To jak 12 razy w miesiącu, to możesz się na Orlen przejechać.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » śr 26 lis 2014, 8:54

Innotic - chętnie ;) Tylko trza będzie jakąś kawę pod kawiarkę kupić, bo na codzień to jasnych paleń używam.

innotic
zagląda od święta

Postautor: innotic » śr 26 lis 2014, 11:56

Zrobię jednak inaczej - na początek zacznę od jakiegoś taniego młynka ręcznego i spróbuję orlenowskiej ziarnistej w przelewowym. Choć nie powiem, kusi mnie ta Mukka - zbiera bardzo pochlebne opinie.

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » śr 26 lis 2014, 12:59

jakiegoś taniego młynka ręcznego
Polecam rzucić okiem na Allegro dział antyki słowa kluczowe Dienes, Zassenhaus, Leinbrock's, KYM. Dobrze gdyby była fotka stanu żaren.
Wyjdzie sporo taniej i sporo lepiej niż współczesne chińskie młynki z niby-ceramicznymi żarnami.
Właśnie widziałem Leinsbrocki za grosze, dobry sprzęt.
kusi mnie ta Mukka - zbiera bardzo pochlebne opinie.
Na pewno kusi oko, ale jest dość kapryśnym narzędziem, serio ;)

Awatar użytkownika
joonecky
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Mukka | Ekspres przelewowy Krups | Hario V60-01 | Phin 140 ml | Aeropress
Mario Slim | Concept KM-5120

Postautor: joonecky » śr 26 lis 2014, 14:24

Bez przesady z tym kapryśnym. Mam, używam od święta (bo kaw mlecznych nie pijam), ale jak wcześniej używałem częściej, to nie było żadnych problemów.
Wyciągnięta z szafki, żeby komuś przygotować cappu od czasu do czasu, świetnie daje sobie radę. A i typowe kawiarkowe espresso można w niej zaparzyć.
Jedyna rzecz, która się zepsuła, to był ten zaworek z góry. Ale to było uszkodzenie mechaniczne przy przeprowadzce, wiec to raczej moja wina, a nie Mukki.

Jeśli lubisz mleczne kawy, to ten zestaw z Mukki i młynka będzie dla Ciebie idealny.

innotic
zagląda od święta

Postautor: innotic » śr 26 lis 2014, 18:06

Rozumiem, jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Znalazłem u babci dziś ręczny młynek do kawy. Wygląda na stary przedmiot, ale cyknę zdjęcie wnętrza i ocenicie czy się nadaje do pracy czy tylko jako ozdoba :)

innotic
zagląda od święta

Postautor: innotic » czw 27 lis 2014, 14:41

Oto co znalazłem. Jak się okazało nie jest to nic starego, bo pod szufladką na kawę znalazłem torebeczkę pochłaniacza wilgoci :smiech:
Tak czy siak, poniżej zdjęcia:

Obrazek
Obrazek

mmorka

Postautor: mmorka » czw 27 lis 2014, 15:44

Za mało dokładne zdjęcie żaren.

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » czw 27 lis 2014, 22:17

To mi nie wygląda na ostre żarna, miażdżenie za ich pomocą może generować sporo pyłu. Ale z drugiej strony na szajs to też nie wygląda, poeksperymentuj :)

innotic
zagląda od święta

Postautor: innotic » śr 03 gru 2014, 14:12

No jak na kawę z przelewowego to trochę za grubo mieli wydaje mi się. Zrobiłem dziś rano jedną i wyszła jak dla mnie dość dobra. Teraz dorwałem inny młynek - okazało się że ojciec ma elektryczny po dziadku. Wrzucam trochę zdjęć. Młynek ma regulację grubości mielenia 1-6 i póki co zrobiłem próbę na 1 (na ostatnim zdjęciu)

Link do "albumu":
https://picasaweb.google.com/1166810925 ... 4574/MYnek

Wróć do „Kawiarnie”