Jakie są koszty otworzenia kawiarni i za ile sprzedawac kawę

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Renata Gilbert
zagląda od święta

Jakie są koszty otworzenia kawiarni i za ile sprzedawac kawę

Postautor: Renata Gilbert » pt 12 paź 2007, 19:31

Pomozecie???? Chcialabym otworzyc kawiarnie . Ile to moze kosztowac?
Gdzie kupic sprzet?Ile brac za kawe na wynos a ile na miejscu ?

// pisz po polsku !!! Po drugie: pytasz o kawiarnie w dziale o ekspresach??? Temat przenoszę... //admin

serdel
zagląda od święta

Postautor: serdel » sob 13 paź 2007, 9:37

To jest jakaś prowokacja?

A na poważnie,przede wszystkim poczytaj forum znajdziesz tu dużo potrzebnych Ci informacji o kawie,kawiarniach,cenach itp.Kawiarni nie otwiera się z dnia na dzień,więc masz dużo czasu żeby poczytać. A co do cen kawy....zależy w jakim mieście,jaką będziesz serwować,są setki kombinacj i wiele czynników wpływających na cenę,Twoje pytanie po ile sprzedawać kawę wydaje się nieco zbyt ogólnikowe...

Renata Gilbert
zagląda od święta

Postautor: Renata Gilbert » pn 15 paź 2007, 9:10

Nie prowokacja !
Wrocilam za granicy i widze mozliwosci rozwoju, jest lokal do wynajecia strykte na kawiarnie . Miasto nie ma kawiarni a jest bogate (70 tys).
Zajmowalam się czyms innym ale zawsze chcialam się zajmowac kateringiem .
Pozdrawiam [/quote]

Awatar użytkownika
grazia
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: grazia » pn 15 paź 2007, 10:40

Witaj
Chcesz otworzyć kawiarnie czy zajmować się cateringiem? Można te usługi połączyć tylko co z tego wyjdzie? Kawiarnie zazwyczaj bywają o małym zapleczu, zbyt małym na usługi cateringowe. Natomiast kawa na wynos to już nie to samo co w porcelanie, pite przy stoliku w miłej atmosferze. Jednorazówkami można zepsuć sobie renomę już na samum początku jej budowania. Przynajmniej mnie kojarzy się to z barem dworcowym. Jak kawiarnia to kawiarnia; musi mieć swój styl, urok i zasady.
Własne miejsce na ziemi i capuccino przy kominku; niewiele a może zbyt wiele mi potrzeba

Renata Gilbert
zagląda od święta

Postautor: Renata Gilbert » czw 18 paź 2007, 10:13

Czesc
Mam juz lokal ,mam zamiar otworzyc w grudniu ale jeszcze nie wiem ,gdzie kupic filizanki itd ,ale mam na ten problem miesiac . Poradze a kiedys napisze ile mnie to kosztowalo i jak idze "moja dworcowa kawiarnia"
Pozdrawiam

Pani00

Postautor: Pani00 » czw 18 paź 2007, 15:01

Witam Panią Renatę,

w związku z remontem drogi zmuszona jestem zamknąć nową kawiarnię. Posiadam wyposażenie kawiarni w idealnym stanie :!: . W razie zainteresowania proszę o kontakt z podaniem numeru telefonu pod adres: [email protected]
Pozdrawiam i życzę powodzenia w biznesie
Agnieszka

Awatar użytkownika
robinx
stale zagląda do filiżanki

Postautor: robinx » śr 23 sty 2008, 19:27

Witam
Czy możesz się już pochwalić swoją kawiarnia i zaprosić pierwszych gości z Caffe prego?
Wąchacz spalin Obrazek
Gaggia Baby Class / Demoka M203

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

No wlasnie

Postautor: laura26xen » pn 06 kwie 2009, 5:20

Jak się tocza losy kawiarni Pani Renaty? Czyzby pomysl spalil na panewce?

Renata Gilbert
zagląda od święta

Postautor: Renata Gilbert » pn 06 kwie 2009, 7:04

Pomysl nie splalil się . Dzialam juz od ponad roku .Jest super . Zapraszam do siebie. :D

cup

Postautor: cup » pn 06 kwie 2009, 8:26

Aaa... jakiś adres albo chociaż ogólna wskazówka gdzie szukać.... dobrej kawy?;)

Renata Gilbert
zagląda od święta

Postautor: Renata Gilbert » pn 06 kwie 2009, 10:49

Cafe Rica w Belchatowie w Centrum Handlowym przy 1 Maja/ Kosciuszki
Jest dobra kawa i ogolnie fajnie .Jeszcze raz zapraszam

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » pn 06 kwie 2009, 11:26

Renata Gilbert: mogłabyś pisać z polskimi znakami? Prosiłem cię o to w pierwszym poście. Popraw wszystkie swoje posty w tym wątku. Postaraj się nie dodawać pracy moderatorom.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 06 kwie 2009, 13:57

Buki, niektórzy zapomnieli o ogonkach albo ich po prostu nie mają w swoich US-UK-komputerach... ;-)

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » pn 06 kwie 2009, 14:12

Antonio, może niech się autorka sama wypowie? Po co mówić za kogoś? Nie ładnie jest ignorować czyjeś prośby. Jeśli ma problem, powinna to napisać po pierwszej mojej uwadze, wtedy bym się nie czepiał...
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

laura26xen
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: laura26xen » pn 06 kwie 2009, 17:58

Witam Pani Renato,

Szkoda, że nie mieszkam w Bełchatowie, na pewno bym przyszła na kawę.

Pani Renato, wiele osób wypowiadających się na tym forum twierdzi, że przez początkowy okres działalności, czyli jakiś rok do półtora należy cały czas dokładać do interesu. Że niby należy się cieszyć jeśli bilans wychodzi na zero. Czy można wiedzieć jak jest w Pani przypadku?

Po dacie postów wnioskuje, że kawiarnia otwarta jest od 3-4 miesięcy. Z tego co Pani pisze punkt jest w centrum handlowym, więc z założenia rotacja gości powinna być duża; no i zyski chyba też :)???

Proszę wybaczyć wścibstwo, ale ja też planuję otworzyć swoją kawiarnię i wydaje mi się, że można na tym interesie zarobić, niekoniecznie dopiero po dwóch latach od rozpoczęcia działalności-tak jak piszą osoby "wtajemniczone".

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Laura

Wróć do „Kawiarnie”