Kawiarnie w Opolu

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
szajbadelux

Postautor: szajbadelux » pn 24 wrz 2007, 0:34

Antonio, dodam też, że się zaczyna na espesso:)

Awatar użytkownika
bublik
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: bublik » pn 24 wrz 2007, 1:06

Aż się tam wybiorę po powrocie do domu (nxt week ;). Myślałem, że w Opolu nie ma dobrej kawy - chociaż w DV nie piłem... Dzięki i pozdrawiam!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 24 wrz 2007, 9:01

Niesamowite... Wydaje się, że skojarzenie: lody-italia-kawa tylko dla mnie jest oczywiste?... A przecież nie jestem z Opola ;-) Wystarczy się przejść ulicami miasta, żeby dokonać takiego wyboru. Gdzieś tam niedaleko są jeszcze świetne naleśniki, ale niezbyt pasjonująca kawa.

mk
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso ARC + I-mini

Postautor: mk » pn 24 wrz 2007, 9:38

Ponoć espresso jeszcze serwują w Realu w pasażu. Zaraz po prawej jak się głównym wejściem wchodzi (Włoska restauracja czy jakoś tak). Jak przy okazji tam będę i będzie chwilka to spróbuję i podzielę się odczuciami.

Awatar użytkownika
bublik
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: bublik » pn 24 wrz 2007, 15:24

Niesamowite... Wydaje się, że skojarzenie: lody-italia-kawa tylko dla mnie jest oczywiste?... A przecież nie jestem z Opola ;-) Wystarczy się przejść ulicami miasta, żeby dokonać takiego wyboru. Gdzieś tam niedaleko są jeszcze świetne naleśniki, ale niezbyt pasjonująca kawa.
Tak, naleśniki w Grabówce są wyborne. Zwłaszcza pod pergolą w słoneczny, letni dzień :) Ale DV wygląda... nie tak sobie wyobrażam miejsce z dobrą kawą ;) Może to przez te przeszklenie? Ogólne wrażenie sprawia jako nastawione na masowego klienta, a nie na jakość (a propos... na początku ich lody były o pół klasy wyżej - ale dalej są świetne i wg. mnie najelpsze w mieście!). Widać pozory mylą - i dobrze! Pozdrawiam!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.

Maybeemily

Postautor: Maybeemily » wt 25 wrz 2007, 20:18

Druga sprawa,że świat nie kończy się na espresso;)
Kawowy świat w zasadzie kończy się na espresso ;-)
Edytowałam moją wypowiedż i usunęłam to zdanie wcześniej ale widać coś forum nie załapało. Chciałam to usunąć, ponieważ to zdanie było zbędne i błędne:wink:

Blinq

Postautor: Blinq » sob 29 wrz 2007, 14:01

Bylem w Dolce Vita w te wakacje, za wasza rekomendacja (sporo forumowych miejsc odwiedzilem ostatnio ;) ). Espresso solidne (manuel), cappu tez, przy tym mila obsluga.
Lokal cieszy się spora popularnoscia, w przypadku kawek zasluzona, bo naprawde ok. Lody juz tak srednio, przynajmniej mi i towarzyszce nie przypadly do gustu.

mk

Postautor: mk » pn 01 paź 2007, 20:54

Kiedyś wspominałem o espresso w realu nazywa się to "Don Camillo" czy jakoś tak. W skrócie moje odczucia:

- espresso robione na Lavazza
- jakoś nie zauważyłem kiedy Pani zmieliła kawę
- też jakoś nie za bardzo widziałem jak ubijała kawę w kolbie (ale mogłem przeoczyć)
- a teraz do rzeczy, aromat hmmm taki sobie
- crema jasna
- pierwszy łyk i lekko poparzony język i podniebienie :evil:
- drugi łyk i po cremie nie ma śladu :evil:
- w smaku wyczuwalna głównie gorycz (może to taki urok lavazzy, pierwszy raz piłem espresso na niej robione) oraz trudno mi to ocenić ale kawa była jakaś taka "sucha" ale nie mogę powiedzieć aby kawa była wodnista lub lurowata
- dalej dałem sobie spokój

na plus to cena - 4zł, ale przyznam że wolałbym zapłacić dwa razy tyle aby skosztować czegoś super.

Pozdrawiam

PS: znajomy chwalił ich pizze, ponoć dobra :)

Awatar użytkownika
kaox
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Vibiemme Domobar HX, Iberital Challenge, Macap MC5, aeropress, french press

Postautor: kaox » wt 07 paź 2008, 22:23

Swego czasu byłem w pubie LAVA nieopodal Teatru im.Kochanowskiego. Espresso robione na Manuelu Sublime - równie dobre lub nawet lepsze niż w DV. nie wiem jak teraz - minął ponad rok.
Non serviam...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 07 paź 2008, 22:57

A ja już nie wiem... Dolce Vita jest wciąż godnym podziwu przedsięwzięciem i ilekroć w Opolu jesteśmy, tam właśnie się kierujemy. Ale nie wszystko co się świeci jest złotem ;-) Pucharki są plastikowe, a panna cotta nie ze śmietanki lecz z mleka? Mimo to jednak polecam.

Espresso nie za bardzo mnie ostatnio poruszyło, może za sprawą najgorszych jakie znam filiżanek do espresso? Kiedyś były tam prawie idealne filiżanki Illy, a teraz? Zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego Manuel uparcie trzyma się płytkich, szalenie rozłożystych, dość cienkich filiżanek. Jest to całkowicie sprzeczne z normami INEI i z badaniami naukowymi. Wydaje mi się, że w espresso było też trochę za mało kawy...

mk

Postautor: mk » pt 10 paź 2008, 20:00

Z moich doświadczeń to DV ostatnio troszeczkę spuściła z tonu. Może ze względu na większy ruch, nie przykładają się za bardzo.
Kiedyś udałem się tam rano około godziny 8:00. Zero klientów, pustki straszne, ale za to espresso jakie otrzymałem było wyśmienite.
Czyli im mniejszy ruch tym lepsze espresso i na odwrót.
Ascaso ARC + i-mini

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 11 paź 2008, 22:12

Biorąc pod uwagę polskie normy, espresso moje w DV było też wyśmienite... trochę jednak ''za cienkie''.

klop22

Pizzerio - lodziarnia

Postautor: klop22 » wt 14 paź 2008, 1:41

Zapraszam do pizzerio lodziarni "Dlaczego Nie" w Opolu :)
Pyszna kawa na panstwa oczach mozna zobaczyc jak barista bawi się z kolba i ze spieniaczem. Nowy ekspres Faema az podnosci cisnienie... Lody szerokie kuwety , produkcja wlasna.

bartoromero

Re: Pizzerio - lodziarnia

Postautor: bartoromero » wt 14 paź 2008, 7:51

Zapraszam do pizzerio lodziarni "Dlaczego Nie" w Opolu :)
Pyszna kawa na panstwa oczach mozna zobaczyc jak barista bawi się z kolba i ze spieniaczem. Nowy ekspres Faema az podnosci cisnienie... Lody szerokie kuwety , produkcja wlasna.
A gdzie to nowe cudo się znajduje?

klop22

Postautor: klop22 » śr 15 paź 2008, 0:58

Stary ZWM obok przedszkola i szkoly z nr5 (basen) Mozna dojsc po billboardach.

Wróć do „Kawiarnie”