Gdzie w Poznaniu na kawę?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
kotva
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Scala Eroica L1
ANFIM KS-T
KRUPS GVX2
Chemex
Aeropress
Hario
Tiamo
Bialetti Mokka
kawa: od wielu dobrych krajowych dostawców:)
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w Poznaniu na kawę?

Postautor: kotva » ndz 02 gru 2012, 16:52

Sprawdźcie w Pasażu Apollo. Mikro miejsce: BIG FOOT. Kawa z Apro Trade. Doppio za 5zł. I sympatyczna obsługa.
Tak więc następnym razem, zanim coś napiszesz - podejdź do baru i swoje uwagi zgłoś dyżurnemu bariście, zamiast tryskać jadem na forum. Najgorsi klienci to tacy, którzy przyjdą, wypiją lub zjedzą i wyjdą bez słowa, a później wszystkim naokoło opowiadają jak to było niedobrze :roll:
ŚWIĘTA RACJA!
Trzeba mieć trochę oleju w głowie aby móc się wypowiadać na forach czy blogach...Albo samozaparcia aby nie gadać głupot

Tylko kolejne OT wygląda następująco: 1 dobra opinia, przyniesie 4-5 potencjalnych nowych klientów. Natomiast zła (nie zawsze słuszna) odstraszy 20 potencjalnych klientów. Ludzie myście trochę zanim coś napiszecie!
...i aby klient nigdy nie musiał Cię poganiać...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 03 gru 2012, 14:13

Hej, ale to jest banalna uwaga o mleku, o kartonach i o logo mleczarni. Można to wszystko przenieść do odpowiedniego wątku, zamiast robić z igły widły ;).

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: różne różniste ;)

Postautor: Uno Espresso » pn 03 gru 2012, 23:02

Tatiano jakie mleko sobie życzysz? Specjalnie dla Ciebie kupimy takie jakie pijasz na co dzień :) i kawa będzie bez dopłaty!!! ;) tylko daj znać kiedy przyjdziesz i jaką kawę pijasz żeby mleka nie zabrakło! ;)

ogólnie to takie forumowe akcje skutecznie zniechęcają do zaglądania tutaj... Czy Tatiano czytałaś ten wątek że tak powiem "wstecz"? Poprzednio była akcja o "espresso na wynos w papierowym kubku". I już wtedy mówiliśmy o tym że najważniejsze dla nas jest, jeśli ktoś kto ma zastrzeżenia do naszej pracy, do jakości naszych usług i obsługi, do jakości naszego towaru, ogólnie do naszej "kawy" to PROSIMY żeby zgłaszał to na miejscu bezpośrednio osobie która go obsługuje.......

Osoby które kiedyś rozpętały forumową "zadymę" do dzisiaj przychodzą do nas na kawę, więc może Tatiano i Ty się jeszcze skusisz co? Przecież wystarczy z nami pogadać...

W tym wszystkim szkoda tylko że w takich sytuacjach ludzie zapamiętają tylko krytykę i "kiepskie" mleko... Ale tak to już w Polsce jest. Bo po co mówić o tym że robimy darmowe warsztaty, że organizujemy Wuchty, że zaczęliśmy organizować cuppingi i czarne sesje za śmieszne pieniądze, po to tylko żeby edukować klientów i potencjalnych klientów kawiarnii... W sumie to chyba sami sobie robimy pod górkę bo przecież można sprzedawać popłuczyny, a niewyedukowany klient i tak zapłaci bo takie same popłuczyny dostaje w 80% lokali więc jest do nich przyzwyczajony... to po co się starać i robić sobie więcej pracy?

A pewnie po to że sprawia nam to przyjemność... i chcemy żeby się coś zmieniło, żeby drgnęło, żeby ludzie zaczęli zwracać uwagę na to co mają w filiżance!
a w nagrodę w odpowiedzi na pytanie "i jak Panu smakuje kawa?" (pan który zamówił dosłownie "jakąś" kawę, dostał dripa) słyszymy - "hmm, dziwna... taka ... taka... taka dobra..."
I między innymi po to to robimy! :)

Tatiano dasz się skusić? I może jednak bez mleka? ;)

i żeby nie było że tak bez osobowo, to mówiłem ja - Mihu.
Uno Espresso, Poznań, Prusa 4
www.unoespresso.pl
www.facebook.com/unoespresso
Zapraszamy!

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » czw 13 gru 2012, 11:59

Rozmowy na temat relacji barista-klient zostały przeniesione >tu<, natomiast posty o mleku >tu< :kwiat:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

GrZeNiU
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof PID, Quamar M80E, Hario Slim, AP, PKP, PKS, WC, NFZ

Postautor: GrZeNiU » ndz 16 gru 2012, 15:53

Czy Tatiano czytałaś ten wątek że tak powiem "wstecz"? Poprzednio była akcja o "espresso na wynos w papierowym kubku". I już wtedy mówiliśmy o tym że najważniejsze dla nas jest, jeśli ktoś kto ma zastrzeżenia do naszej pracy, do jakości naszych usług i obsługi, do jakości naszego towaru, ogólnie do naszej "kawy" to PROSIMY żeby zgłaszał to na miejscu bezpośrednio osobie która go obsługuje.......

Osoby które kiedyś rozpętały forumową "zadymę" do dzisiaj przychodzą do nas na kawę, więc może Tatiano i Ty się jeszcze skusisz co? Przecież wystarczy z nami pogadać...
Ej, ale mimo, że bezpośrednio narzekającym byłem ja (i za to chyba będę chłostany do końca CP), to jednak nie ja wskazałem konkretny lokal - napisałem tylko "pewna kawiarnia", a inni dociekliwi (bariści, swoją drogą) odpowiednią ilością postów pytajaco-dociekających o charakterze śledztwa spowodowali Wasze się osobiste przyznanie. Ja wtedy sobie byłem sobie w najlepsze na wakacjach bez netu, a po powrocie dostałem paszkwil na twarz. Widać, że kijaszek ma dwa końce, a prawda szybko zmienia postać ;)
A na kawę do Was wpadam, bo dobra. No może nie za często, bo wyjątkowo mi tam nie po drodze.
pzdr
g

STORM
Sprzęt: Nie mam

Postautor: STORM » czw 27 gru 2012, 21:36

Witam. Mam pytanie czy gdzieś w poznaniu mogę się napić kawy z moki? Ponieważ jestem przed zakupem mojej pierwszej kawiarki a chciał bym sprawdzić czy ten rodzaj parzenia kawy mi odpowiada czy może lepiej pozostać przy tureckiej z tygielka.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pt 28 gru 2012, 20:44

Z tego co wiem to w Uno Espresso. Być może też u Brismanów ;)
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

kowalski
Sprzęt: DELONGHI EC 400, coś na początek:)

Postautor: kowalski » czw 07 lut 2013, 0:27

Ostatnio wpadłem do brisman'a (mam po drodze do domu) sprawdzić jakie robią cappuccino, bo głównie to piję i powiem że mają tam ludzie magie w rękach:) Zamówiłem też shot'a na próbę(drugi w życiu przyznaję z ręką na sercu), ale to chyba nie dla mnie. Ciężko jest mi wypić to z przyjemnością, za mocne jak dla mnie. Ale może kiedyś się nauczę :) Pozdrawiam.

Perfect_human
Sprzęt: Tassimo

Postautor: Perfect_human » ndz 16 cze 2013, 22:47

Uwielbiam Baristów. Ich cappuccino i mocnego shota też, może dlatego że bardzo lubię mocne napary :) Wielki plus za obsługę :)
Moja stronka http://rostalinox.com.pl zapraszam do obejrzenia.

lukim
Sprzęt: V60, rozpadająca się kawiarka, french press

Postautor: lukim » wt 21 sty 2014, 17:45

Dla wszystkich niezorientowanych (takich jak ja), którym nie chce się przekopywać 28 stron rozmowy niekoniecznie na temat (tak jak ja to zrobiłem :P). W Poznaniu (wg opinii kilku użytkowników) warto odwiedzić Sztukafeterię (ul. Gołębia 3), Uno Espresso (ul. Prusa 4) i Brisman (ul. Mickiewicza 20).

Byłem dzisiaj w Sztukafeterii, bo blisko mam z Politechniki i zostałem oczarowany :). Espresso było bardzo dobre. Właścicielka Pani Marta jeszcze lepsza :D. Akurat trafiłem tam, gdy nie było dużego ruchu, więc mogłem się co nieco dowiedzieć o samej kawie. Lubię ludzi z pasją, dlatego też lokal przypadł mi do gustu. Wszystkie zbłąkane owce (takie jak ja :D) może zmylić duży napis na zewnątrz "Coffee to go". Ja stojąc przed tą kawiarnią zastanawiałem się, czy to na pewno aby to miejsce i przez to prawie zaszedłem do introligatora zaraz obok :D.

No, a tak poza tym to dzień dobry i do widzenia :D
Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
jest
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic + Hario Slim / AEG EA150 + Gaggia MM / Moka Bialetti / Zelmer 13Z018

Postautor: jest » śr 22 sty 2014, 8:36

Byłem dzisiaj w Sztukafeterii, bo blisko mam z Politechniki...
O, kolega politechnik. Też jestem codziennie na PP.

Możesz też zerknąć na parter do budynku Budowy Maszyn, podają tam dobre (moim pojedynczym zdaniem) espresso -- jeżeli jest jeden z szefów. Nowozatrudnionych dziewczyn nie znam.

Zaprosiłbym do siebie do pokoju na kawę, ale sprzęt którym mam jest o kilka klas niżej niż kawa, którą zasypuję sitko. :)

lukim
Sprzęt: V60, rozpadająca się kawiarka, french press

Postautor: lukim » śr 22 sty 2014, 20:20

Haha 5 lat na polibudzie i nawet nie zauważyłem, że mamy jakąś kawiarnię :roll:
Usprawiedliwić może mnie tylko to, że jestem z elektrycznego :D

Trzeba będzie zajrzeć.

cwpisz
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Solis Scala
Ascaso Dream
Bialetti Mukka
"wietnamska blaszka"

Postautor: cwpisz » czw 20 mar 2014, 3:57

Ja zaglądam do świetnej La Ruina na Śródce - możecie wypić bardzo dobrego shota, dubla (również z mieszanki od Brismanów) oraz inne 'napoje kawowe', robione również metodami alternatywnymi, jeśli lubicie. Właściciele to ludzie z wielką pasją którą czuć w każdym łyku... A do tego mają wyśmienite ciasta (serniki) własnego wypieku...

Sztukafeterię również z czystym sumieniem POLECAM choć nie za często bywam w tamtej okolicy (a szkoda!)
O Brismanach to już nie wspomnę nawet - nie bywam zbyt często, ale zawsze wychodze bardzo zadowolony :)

Awatar użytkownika
rusek
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

Postautor: rusek » czw 11 lut 2016, 21:52

Brisman na Mickiewicza to lokal z duszą. Za barem ludzie z pasją i wiedzą. Podchodzą do parzenia kawy jak do sztuki, nie rzemiosła. Kreowane napary w filiżankach to istne majstersztyki, zero amatorszczyzny, pełen profesjonalizm. Urzekły mnie napary z przelewu na bazie Indonezji. Poza tym wspaniałe ciasto czekoladowe i sernik mascarpone! Dzięki za ciekawą pogawędkę i genialną kawę!
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » pt 01 cze 2018, 10:02

Sztukafateria już chyba nie istnieje. Zaglądałem tam zawsze gdy byłem w Poznaniu. Ktoś wie jakie były powody zamknięcia lokalu?

Wróć do „Kawiarnie”