Kawiarnie w Szczecinie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
raff
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: NS Oscar + Compak K10 WBC
Aeropress, Hario V60, Chemex

Postautor: raff » czw 20 lis 2008, 13:12

al9 pomijajac fakt ze masz od antonia jakies 440 razy mniej postow to slabe wrazenie robisz wpadajac tu, wyglaszajac jedna czy dwie opinie i oskarzajac jednego z bardziej doswiadczonych forumowiczy o kryptoreklame. Hmmm no wejscie smoka to to nie bylo chlopie...

al9
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: al9 » czw 20 lis 2008, 13:50

raff przyjedz do Szczecina
obejrzyj sobie ten polecany przez Antonia lokal a potem mi zarzucaj przesadę...
Stwierdzam - to drugorzędne miejsce na mapie gastronomicznej miasta
Albo trzeciorzędne nawet.
A fakt ze antonio ma więcej postów (ilośc widzę ma znaczenie) nic w tej materii nie zmieni.
al

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 20 lis 2008, 14:34

Gdybyś dokładnie przeczytał moje posty na temat Kunca, nie znalazłbyś cienia jakiejś reklamy... znalazłbyś też moje negatywne opinie o ich kawowej przeszłości zapisane wiele lat temu. Nie pozwolę jednak głosić bzdur i oszczerstw typu: brud i brak uśmiechu, czy zła kuchnia. Może coś takiego spotkało Ciebie, gdy miałeś zły dzień, albo dlatego, że sam się nie uśmiechasz... co widać zresztą po Twoich postach. Ja wraz z moją rodziną spotykam się z uśmiechem właścicieli i z dobrą kuchnią. Dla gości odwiedzających ten lokal, Twoje czy moje posty nie mają żadnego znaczenia, więc musisz mieć w takim oczernianiu własny cel...

Awatar użytkownika
dsc
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

re

Postautor: dsc » czw 20 lis 2008, 14:48

Witam,

Dzizas ludzie, a nie moze byc tak, ze jak al9 wpadl to bylo zle, a jak A. wpadl to bylo dobrze? Moze cos się zmienilo w czasie pomiedzy tymi dwoma wizytami? Bedzie się przez kolejnych 40 postow przekonywac wzajemnie, ze nie wiecie, co mowicie.

To samo bylo z Kawka (albo Filtrami juz nie pamietam), w koncu pojawila się negatwyna opinia i nic się jakos nikomu nie stalo. Bywaja lepsze i gorsze dni i pogodzmy się z tym.

Pozdrawiam,
dsc.
ZR-71, Guatemala i inne

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » czw 20 lis 2008, 15:24

To jest właśnie ta "subtelna" różnica między dialogiem a dyskusją. W tym drugim przypadku czyjeś musi być na wierzchu.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 20 lis 2008, 15:45

OK. Nie ma sensu taka dyskusja. Po prostu nie zgadzam się z tą akurat wypowiedzią mojego oponenta tudzież z zarzutami pod adresem moich wypowiedzi --- Napisałem tylko, że po obiedzie, espresso z Ionii było słodkie... I jakim cudem wyrosło to na "ordynarną reklamę"? W moich wypowiedziach na temat Kunca wyraziłem podziw dla gruntownej zmiany na jaką zdecydowali się właściciele --- poszli własną drogą, sami zaopatrują się w kawę, mają własny sprzęt, zostali wyszkoleni przez jednego z mistrzów MPB i bardzo to szanuję. Wcale nie jest to mój ideał w sensie kawowym, ale nic innego w Szczecinie nie rzuciło mi się w oczy --- w końcu bywam tam tylko.

al9
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: al9 » pt 21 lis 2008, 13:49

Antonio!
Zamknijmy temat
Mam inne zdanie o kuńcu korytarza i tyle. Obruszyłeś się nadmiernie, ja z kolei zbyt szybko zarzuciłem Ci interesowność - PRZEPRASZAM...
Następnym razem jesli będziesz chciał espreso - polecam Ci Cafe Brama (plac Hołdu Pruskiego), Cafe Prawda (nowe Stare Miasto), Public Cafe (na Alei Fontann), cafe Rialto w Herringsdorfie (5 minut rowerem ze Świnoujścia), małą włoską knajpkę na Stuttgarter Platz obok Kudammu w Berlinie...
A jesli chodzi o kuchnię - Ładoga (statek na Odrze przy Wałach Chrobrego), Olive Garden (nowa plomba na Placu Hołdu Pruskiego), Radecki na Tkackiej (tam, obok najlepszej włoskiej kuchni w mieście, potrafią też przygotowac kawę) i prowadzona przez rodzinę z Górnej Adygi - świetna restauracja Belluno na Kolwitz Platz w Berlinie..
Mógłbym tak dalej :-)
Pozdrawiam
artur

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 21 lis 2008, 13:56

I to jest właśnie dialog w praktyce. Dziękuję.
Kiedy ja ostatnim razem pisałem, że uwielbiam to miejsce, a właściwie ludzi, którzy je współtworzą?
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

avenarius
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: avenarius » pn 24 lis 2008, 11:30

A ja z innej bajki...wpadłem ostatnio do CH Turzyn, gdzie powstało nowe niebiesko-żółte sieciowisko. Kwaśne...takie było ogólne wrażenie o espresso. Tyle, że na plus dla baristy (osoby, która mnie obsługiwała...tak lepiej) fakt wylania pierwszej filiżanki do zlewu; a z tym w mojej cieniutkiej jak na razie karierze bywalca kawiarni nie spotkałem się. Gorzej było z odpowiedzią na moje pytanie, czy kawa się nie udała. Powód wylania został okraszony całą etiudą dotyczącą starań o najlepszą jakość obsługi i produktu tejże sieci...ehh

kruszak

Postautor: kruszak » wt 25 lis 2008, 0:17

Wiem, ze to moj pierwszy post i nie bedzie odebrany powaznie, ale spróbuję.
Nie jestem baristą, jestem barmanem, a z kawą mialem wspolnego tyle, ze nauczono mnie jak obslugiwac ekspres i robic latte, a z czasem nawet macciato ;) Od tego momentu zaczelo mnie to interesowac.

Moim zdaniem jedna z lepszych kaw, mają na mickiewicza w cafe clubie, ktory miesci się na univerku... ten w galaxy wrecz przeciwnie. Jeden maly szczegol, zeby dostac dobra kawe trzeba przyjsc w czasie zajec, bo nie maja miliona kaw do zrobienia i wydaje mi się, ze nie wkladaja w to serca, ale robia to dobrze.

Generalnie godne polecenia jest jeszcze stoisko w ch ster. Stoi taki czlowieczek z ekspresem na srodku, robi dobra kawe, moim zdaniem. Odwiedzcie i ocencie. Sam z checia się przekonam czy lubie dobrze zaparzona kawe czy poprostu samkuje mi cos co nie powinno byc nazywane esspresso...

A w ogole to, Nescafej Esspresołł.... Hit !!!! To rozpuszczalne espreso jest czy jak ? Widzialem reklame w kinie i mnie zainteresowala.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 25 lis 2008, 0:40

Espresso w Nescafe jest imitacją espresso.
Najlepsze espresso można uzyskać wtedy, gdy kawiarnia pracuje pełną parą, gdy jest milion zamówień właśnie...

kruszak

Postautor: kruszak » wt 25 lis 2008, 0:51

Generalnie u mnie tez bylo tak, ze tylko jak byl kociol, to ludzie przychodzili i mowili, ze rewelacyjna kawe robimy ;)

Nie mniej jednak polecam :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 25 lis 2008, 20:58

...to wynika ze specyfiki maszyn do espresso --- nie służą im długie postoje ;-)

avenarius
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: avenarius » ndz 30 lis 2008, 13:42

Wiem, ze to moj pierwszy post i nie bedzie odebrany powaznie, ale spróbuję.
Generalnie niepoważnie podchodzi się tutaj do postów powyżej 100-tki :) Więc na razie nie ma powodu do obaw. No a na poważnie: poszedłem za Twoją radą i odwiedziłem jedno z polecanych przez Ciebie miejsc.
Generalnie godne polecenia jest jeszcze stoisko w ch ster. Stoi taki czlowieczek z ekspresem na srodku, robi dobra kawe, moim zdaniem. Odwiedzcie i ocencie.
Człowieczkiem okazała się miła Pani z doświadczeniem polsko-inszym również za deską, wiedząca co i w jakim celu robi przy tym ekspresie. Zamówione przeze mnie espresso (menu oferuje podwójne lub poczwórne; chyba dla szarych popijaczy kawy, dla których rozmiar ma znaczenie :twisted: ) było dobre; lekko kwaśne, ale smakowało mi. Nie wiem, jakiej mieszanki Pani używa, bo moja swobodna wycieczka za ladę trochę Panią zdenerwowała...mam nadzieję, że późniejsza rozmowa złagodziła mój brak wychowania :P Tym bardziej, że zachęcony pozytywnym wrażeniem pokusiłem się o latte...żeby nie psuć dobrego wizerunku mam nadzieję, że tutaj cała wina leży po stronie mleka, a nie umiejętności baristki. Ale espresso polecę...nawet w kartoniku :shock:

avenarius
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: avenarius » pt 05 gru 2008, 16:12

Kolejna moja wizyta przy sympatycznej wyspie (CH Ster), przy której tym razem zastałem miłego mena :) Po mocniejszym i bardziej wyrazistym niż ostatnio espresso oraz dobrym cappucino wiem już, że będę odwiedzał miejsce tylko wtedy, gdy ów jegomość będzie za sterami...choć obiecał podszkolić koleżankę ;-)

Wróć do „Kawiarnie”