Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
rusek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

Re: Kawa od antonia

Postautor: rusek » pt 09 paź 2015, 21:39

Rzadko bywam niewierny, ale tym razem podziękuję za "jedynkę" i spróbuję blendu z Krakowa ... Come back wkrótce.
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 10 paź 2015, 8:43

Nieco z innej beczki dwie kawy:
Kenia Kiunyu
Kostaryka El Balar
od dziś do końca w cenie 30zł/250g.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 18 paź 2015, 21:16

Wspomnianą wyżej promocję można by nazwać kenijską, bo dołączyła do niej inna świetna Kenia z regionu Nyeri:

--> Kenia Mutitu AB

O kawie z Kenii i różnicach w jej postrzeganiu między Amerykanami i Europejczykami pisze Peter Giuliano w świetnym stylu:

---> Why Keniyan Coffee Tastes Different...

Peter przypomina bardzo ciekawą historię białych pinii i porzeczek w Nowym Świecie. Otóż, prawie sto lat temu... ;)

Awatar użytkownika
rusek

Postautor: rusek » ndz 25 paź 2015, 22:37

Ciekawy artykuł, chociaż napisany w iście nudziarski sposób. Trzeba się zaprzeć, by zmęczyć. Tylko dla największych fanów tematu :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 26 paź 2015, 18:08

Oj Rusek, Rusek ;). Fajnie, prosto napisane. Wyjaśnia przy okazji podstawy analizy sensorycznej. Mój angielski słaby jest, a ten tekst przeleciałem błyskawicznie :).

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 29 paź 2015, 9:09

W naszym sklepie są teraz świetne ziarna palone przez Synestezję, do espresso i do dripu. Charakter espresso wg Synestezji, trzeba to w końcu jasno powiedzieć, nic nie ma wspólnego z włoską tradycją. Jeśli więc w espresso poszukujecie równowagi między goryczą a kwaskowatością i ciemno-orzechowej cremy, to wybierajcie ziarna palone przeze mnie, a oznaczone naszym wspólnym znakiem Mastro Antonio. Jeśli nie boicie się kwaskowatości, braku goryczy i ogromnej ilości pięknych aromatów, to kupujcie Synestezję.

Trzy-cztery różne Kenie, trzy różne Kostaryki, Kolumbia CoE, Indonezja Tana Toraja, dwie-trzy świetne Etiopie... A mawiają, że od przybytku głowa nie boli :doh:.

Rano wybrałem Etiopię Limu z przydomkiem "Piękna", zaparzyłem w TCA-3. Trwa to dość krótko, wygląda spektakularnie, kawa łączy się z wodą intensywnie, może nie aż tak intensywnie jak w espresso machinie, ale mocno. Efekt jest wspaniały, gorący :).

Awatar użytkownika
rusek

Postautor: rusek » czw 29 paź 2015, 9:17

W naszym sklepie są teraz świetne ziarna palone przez Synestezję, do espresso i do dripu. Charakter espresso wg Synestezji, trzeba to w końcu jasno powiedzieć, nic nie ma wspólnego z włoską tradycją. Jeśli więc w espresso poszukujecie równowagi między goryczą a kwaskowatością i ciemno-orzechowej cremy, to wybierajcie ziarna palone przeze mnie, a oznaczone naszym wspólnym znakiem Mastro Antonio. Jeśli nie boicie się kwaskowatości, braku goryczy i ogromnej ilości pięknych aromatów, to kupujcie Synestezję.
Dokładnie wg takich kryteriów się kieruję... Ba! W Waszych mieszankach wyczuwalne są wprost Wasze charaktery - u Ciebie balans i równowaga, u Eli skrajności i pełna paleta barw :)
Co do artykułu - dla mnie treść oczywiście wartościowa, ale styl pisania ciężki. Zwyczajnie czyta się to mozolnie.

djrobus
zagląda od święta

Postautor: djrobus » pn 09 lis 2015, 19:39

Dzień dobry antonio:)

zamierzam zamówić świeżą mieszankę arabica do mojego domowego automatu z Twojej palarni (od 2008 cieszę się użytkowaniem Nivona CafeRomatica)

codziennie espresso, często robię też mleczne wariacje; latte, cappuccino, espresso macchiato, "americano z mlekiem" itd :D

na co dzień kawę robię z Lavazza Pienaroma i Lavazza Espresso,

i co wybrać? co polecasz? (tylko arabica, bez domieszki robusta)
Nivona 710

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 02 gru 2015, 16:28

Przepraszam, że nie odpowiedziałem od razu, ale ostatnio tapatalk nie jest chyba mile widziany przez administratorów forum, albo tylko w moim telefonie nie może się z forum połączyć.

Do ekspresów automatycznych zwykle polecamy mieszankę z robustą: Ariadna.
Inne mieszanki do espresso też będą OK: Mieszanki espresso.

Gratuluję dobrego ekspresu :). Zawsze wydawało mi się, że te automaty nie są w stanie przetrwać paru lat...

djrobus
zagląda od święta

Postautor: djrobus » pt 04 gru 2015, 15:03

odpukać, automat sprawuje się na razie dobrze

Ariadna będzie kolejnym moim zakupem, choć obawiam się nieco tej robusty (wyższa zawartość kofeiny), nie wiem jak mama, kawoszka, będzie się po niej czuć, trochę musi uważać z ciśnieniem, dlatego serwuję jej tylko ziarna arabica

Mój pierwszy, niedawny zakup to Bob-o-link w ziarnach, znakomita w smaku, choć moim zdaniem pachnie lepiej, niż smakuje:)
Po odebraniu przesyłki z wentylka wyczułem nawet nuty anyżku. W smaku jak dla mnie bardzo "orzechowo", co akurat lubię.
Nivona 710

marx
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Nie mam

Postautor: marx » sob 05 gru 2015, 16:42

Coś się stało z tapatalk :(
Potrzebuje jakaś jasno palona kawę do aeropresu. Mogę prosić o poradę, jaka wybrać?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 06 gru 2015, 21:18

Wszystkie single są jasne i dobre do aero, np. Kostaryki, Etiopie, Jimenez :).

Yoanna
@dmin
@dmin

Postautor: Yoanna » ndz 06 gru 2015, 21:22

Coś się stało z tapatalk :(
Mieliśmy ostatnio jakiś atak na forum, informatycy muszą się uporać z kilkoma kwestiami, prosimy o cierpliwość.
Podziel się szpikiem, to nie boli!

www.caffegaleria.pl

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » wt 08 gru 2015, 19:26

Rynek usług pocztowych się rozwija z korzyścią dla klienta, także cenowo. Pojawiły się nowe możliwości dostawy, których kiedyś nie było. Czy można uprzejmie prosić o wprowadzenie dla mniejszych przesyłek opcji wysyłki w formie listu InPost, (250-1000g za 4zł). http://inpost.pl/pl/dla-ciebie/przesylk ... ist-zwykly
Z pewnością uatrakcyjniłoby to ofertę Waszej palarni i uczyniło ją bardziej konkurencyjną na tle innych podobnych. Kawa nie jest szczególnie delikatnym towarem, nie musi być osłonięta paczką zatem po co przepłacać. Niska cena wysyłek zachęciłaby odbiorców detalicznych do częstszego zamawiania świeżej porcji z bieżącego palenia.

Kończy mi się kawa, zatem korzystając z okazji chciałem również zapytać czy planowana jest w najbliższym czasie jakaś promocja świąteczna, chociaż dla stałych klientów ? Macie aktualnie piękny wybór słodkich singli, tyle możliwości że aż nie wiem co wybrać :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 08 gru 2015, 23:44

Promocji jest cała plejada: tyle ile singli :). To są wszystko świetne kawy, wypalone co najmniej dobrze. Ceny są niewygórowane. Jakiś DDD obwieścimy w najbliższy czwartek-piątek.

Nie wiem czy te InPostowe przesyłki są godne polecenia. Jeśli odbiorca miałby biegać na drugi koniec miasta do zamaskowanego oddziału InPost po swoją przesyłkę, to nie wiem czy nie skończyłoby się to przekleństwami ;).

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”