Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Kawa od antonia

Postautor: kawcio » wt 30 lip 2013, 12:21

Co psuje tę pasję?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

expel
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » wt 30 lip 2013, 12:24

Niee! Skąd ja bym kawę zamawiał!

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 30 lip 2013, 12:31

Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys, spowodowany natłokiem turystów w Kołobrzegu i deszczową pogodą. ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » wt 30 lip 2013, 12:36

Po wielu latach pracy i fascynacji kawą mam dość. Jeśli ktoś chce kupić Mastro Antonio z całym inwentarzem i gorącą produkcją, to proszę o kontakt e-mail lub telefoniczny.
Ale tego się nie da sprzedać, to znaczy cały inwentarz i gorącą produkcję to może i tak, ale Mastro Antonio, to już nie. Rynek usług (dla mnie to jest usługa palenia) jest ukierunkowany na osobę, nie na produkt, więc jeśli teraz zaczniesz palić kakao, piec ciastka, czyścić buty, to ja zacznę pić kakao, jeść ciastka i brudzić buty. :D

Cytat z filmu:
Człowiek się liczy, nie branża.

Awatar użytkownika
Silesius
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: BEZZERA / EUREKA / HARIO / AEROPRESS
Kontaktowanie:

Postautor: Silesius » wt 30 lip 2013, 12:38

Całkiem serio Antonio:
1. żarty? ;)
2. jeśli nie, to co doprowadziło do tej decyzji? myślałem że po akcji z urzędnikami już nic Was nie zaskoczy..
3. co dalej?
Gryfny Kafyj na Fejsbuku: Lubisz? ;)
Profesjonalny sklep z kawą (i nie tylko!): www.CafeSilesia.pl

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » wt 30 lip 2013, 13:51

Jako współtwórczyni Mastro Antonio czuję się zaskoczona. Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek w naszej palarni mogło być przeznaczone na sprzedaż. Myślę, że Antonio jest po prostu zmęczony przed urlopem, na który właśnie się wybieraliśmy.

W magazynie właśnie czekają kawy, które palone były po raz pierwszy: Etiopia Yirgachefe Natural, Honduras Comsa i Sumatra Wahana Semi-Wahed. Powstaje właśnie nowa mieszanka: Hot Summer z udziałem Brazylii Natural Chapada oraz naturalnej Etiopii. Premiera miała się odbyć za dwa tygodnie, po przetestowaniu prototypu. Aromaty tej mieszanki to wiśnie, jagody, świeżo upieczone ciasto drożdżowe. Sama Etiopia przypomina swoim profilem jagodziankę wyciągniętą prosto z pieca.
Panel leader do wynajęcia.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 30 lip 2013, 14:05

Jeśli ktoś chce jagodzianki, to idzie do piekarni...

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » wt 30 lip 2013, 14:09

Ciche dni???

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » wt 30 lip 2013, 14:39

W Mastro Antonio trochę mało jest przestrzeni :-) . Być może nieuchronną tego konsekwencją będzie wydzielenie się w przyszłości dwóch odrębnych linii: męskiej z singlami i mieszankami Antonia oraz mojej, kobiecej, do której należą "jagodzianki" oraz przewrotna, czasami wulgarna, Ariadna :-). Dawno myślałam o takiej kobiecej linii "Donna". Antonio miał ostatnio bardzo dużo pracy, gdyż ja przez ostatni miesiąc zajmowałam się przez 24 godziny na dobę odkarmianiem małej jaskółki, którą znalazłam ślepą i nie-opierzoną. Ptaszek wyrósł, niestety się oswoił i uważał mnie za rodzica. Jaskółeczka przylatywała mi na rękę, siadała na karku. Ponieważ karmiłam ją także nocami, przestałam chodzić do pracy..i zwaliłam całą jej prozę na barki Antonia. Wypuściłam malutką spod okien palarni, potem znalazłam ją zlatującą na czyjś rower i zabrałam do domu. Po kilku dniach znów ją wypuściłam, ale znalazłam ją potem martwą w drodze pomiędzy palarnią a naszym domem, gdzie usiłowała wrócić. Nie mogłam tego przeżyć, cały tydzień przepłakałam. Nic nie było już dla mnie ważne. Antonio pocieszał mnie jak mógł..i jeździł do pracy wczesnym rankiem, żeby wypalić kawę, uporządkować sklep. Muszę zejść na ziemię i patrzeć na świat "bardziej realnie". Będziemy teraz mieli małą przerwę w produkcji z powodu naszego wyjazdu w góry, ale magazyn jest obficie zaopatrzony, na miejscu zostaje Przemek. Mam nadzieję, że nie będzie przerw w zaopatrzeniu.

manner
Sprzęt: la pavoni DMB, mukka, clever

Postautor: manner » wt 30 lip 2013, 14:43

Andrzejowi chyba ktoś podebrał hasło .... w każdym razie mam nadzieję że nie jest to prawda. popijając doskonałą brazylię santa ines -- jak przestygnie jest niesamowicie orzeźwiająca. z dripa oczywiście :)

ps Ela - przykra historia, obserwowałem na fejsie historię jaskółki, szkoda ;( dobrego urlopu
trzeba faktycznie być czubkiem aby mieć czas na docenienie tego, co potrafi być ukryte w 25 ml naparu. // (c) by trickykid

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » wt 30 lip 2013, 15:41

Jaskółeczka była "kroplą w morzu wszystkich istnień", taką jak my wszyscy. Miałam jednak z nią bardzo bliski kontakt, gdyż wymagała nieustannego prawie karmienia. Nie mogłam sobie darować jej śmierci. Teraz wiem, że także i bliskość człowieka była dla niej pułapką: cieszyłam się, że odpowiada na mój głos, ale to oznaczało także że nie umiała już rozpoznawać osobników swojego gatunku. Nastąpiło zgubne dla niej :"wdrukowanie na człowieka". Możliwe, że należało uchylić w domu drzwi balkonowe i czekać, żeby wracała na nocleg i codzienne posiłki. Ja wypuściłam ją w "kolonii innych jaskółek", dość daleko od naszego domu. Przeczytałam później, że dorosłe jaskółki bezbłędnie trafiają do swoich gniazd na podstawie fal radiowych wysyłanych przez słońce. Ona miała dwa gniazda, gdyż część swego króciutkiego życia spędziła u nas w pracy. Obwiesiłam wówczas nasze olbrzymie okna całą kolekcją firan, ale i tak, gdy zaczęła już latać, cały czas spędzała u nas w domu. Aby tam dotrzeć, zawiodły ją siły. Nie mogłam później długo dojść do ładu sama ze sobą. Myślę, że byłam wtedy trudną towarzyszką życia i że Antonio mógł czuć się zmęczony i zniechęcony. Mam nadzieję, że czas uleczy wszystkie rany.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 30 lip 2013, 17:08

Tak będzie. Czas wszystko zmienia...
Nie wyobrażam sobie, aby Wasza palarnia przestała istnieć. Tym bardziej teraz, kiedy oferta Mastroantonio - po dzisiejszym uaktualnieniu - wygląda na najbardziej atrakcyjną w swej historii. Potrzebujemy Was :kwiat:
Antonio ma prawo czuć się strasznie zmęczony. Domyślam się też, że w okresie wakacji sprzedaż nie idzie zbyt dobrze, ale to chyba normalne. Wierzę, że z czasem będziecie sprzedawać swoje dzieła "kontenerami" jak palarnie w krajach wysoko rozwiniętych kawowo, czego Wam serdecznie życzę :) A póki co siły i wytrwałości!! :szampan:

herbata
Sprzęt: nie mam

Postautor: herbata » wt 30 lip 2013, 17:41

Czyli co, można odetchnąć?
Czy ktoś może oficjalnie potwierdzić, że to nieprawda?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: antonio » czw 01 sie 2013, 11:28

Ciekaw jestem jak wypadły te wszystkie nowe kawy: Gwatemala, Honduras, Etiopia... Mam nadzieję, że OK. Tymczasem pozdrawiamy z Karczmy "Rzym", tej oryginalnej, z XVIII w. :). Żaden diabeł mnie nie porwał, niestety :).

Awatar użytkownika
karloszka
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: MOKA

Postautor: karloszka » pt 02 sie 2013, 20:48

Ufffffffffff......

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”