Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Kawa od antonia

Postautor: antonio » ndz 30 cze 2013, 12:11

Zostały trzy opakowania po 350g — jest to Nikaragua Pacamara Los Congos. Pacamara czyli znana odmiana o dużych ziarnach, uzyskana niegdyś w Salwadorze, jako krzyżówka rodzimej odmiany Pacas oraz słynnej Maragogype.

Kolejna moja propozycja do dripów jest wspomnianą wcześniej arabiką Fully Washed Gr. 1 z Wahana Estate w Indonezji. Fully Washed czyli mokra metoda obróbki, fermentacja bakteryjna i suszenie na słońcu. Efekt okazał się bardzo sympatyczny... O Wahana Estate znajdziecie bardzo dużo informacji w Internecie.

Do espresso zaś mamy sporo nowych, świeżych propozycji. Wkrótce je poukładam w sklepie. Tymczasem w promocji (taniej) można kupić Malawi, Etiopię, Indię...

Awatar użytkownika
rusek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

MA TOP od Antonia

Postautor: rusek » pn 01 lip 2013, 10:46

Nie wiem jak inni, ale ja się cieszę z faktu, że na salony powraca po przerwie mieszanka MA TOP od Antonia. Ta mikstura południowoamerykańskich ziarenek potrafi wyczarować w filiżance ciepły i aksamitny napar przepełniony egzotyką i nutą klasyki. Nie chcę by brzmiało to jak reklama, ale zachęcam do uczty TOPem.
Nowe ziarenka nieco odbiegają aromatem od dotychczas znanych, są bogatsze w wyrazistości i mają ciekawsze "body". Z tego co wiem, ziarna wchodzące w skład nowego TOPa są komponowane zupełnie nowatorsko. Wg mnie to najlepsza mieszanka z dotychczas oferowanych.
Ostatnio zmieniony pn 01 lip 2013, 23:59 przez rusek, łącznie zmieniany 1 raz.
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Re: MA TOP od Antonia

Postautor: WojSob » pn 01 lip 2013, 11:48

Na salony, nie u wszystkich niestety, u niektórych trafi do kuchni :). Top w ofercie palarni Mastro Antonio jest od kilku lat. Z przerwami, podobnie jak inne mieszanki.

Awatar użytkownika
rusek

Postautor: rusek » pn 01 lip 2013, 12:45

Na salony, nie u wszystkich niestety, u niektórych trafi do kuchni :). Top w ofercie palarni Mastro Antonio jest od kilku lat. Z przerwami, podobnie jak inne mieszanki.
Oczywiście, że jest w ofercie... Ale ostatnio przerwa była nieco dłuższa a nowe ziarka w Topie są naprawdę wyjątkowe!

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » pn 01 lip 2013, 13:20

No to może napisz coś więcej, dokładniej i obszerniej o tych wyjątkowych ziarenkach. Kiedy zajrzy tu moderator, to jak nic, nasze posty wylecą, i to wcale nie na salony :).

side
zagląda od święta
Sprzęt: Tygielek
Phin

Postautor: side » śr 03 lip 2013, 10:36

Dziękuje za niespodziankę i błyskawiczne dostarczenie pysznej kawki 8)

artur737
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: artur737 » śr 03 lip 2013, 19:58

Witam wszystkich czytając pochlebne opinie ,mam pytanie di ciebie Antonio co byś polecił na początek 2-3 rodzaje kawy do ekspresu kolbowego (taki półautomat de longhi). Chciałbym zaznaczyć że wraz z żoną nie lubimy kwaśnych kaw,pijemy dużo żona przeważnie latte ja lubię espresso.Z góry dziękuję za fachową pomoc i pozdrawiam Artur.

Awatar użytkownika
rusek

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: rusek » śr 03 lip 2013, 22:27

Ja zaś nie jestem zbyt wielkim entuzjastą zabytków :).
Widząc zaangażowanie i wręcz fanatyzm Elki skłonny jestem uwierzyć w wyprowadzkę z Kołobrzegu :) Chyba, że się Elka zakręci jak z zamówieniem chłodnika i obiadu :)
Pozdrawiam Was serdecznie!
Adrian

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » czw 04 lip 2013, 0:03

Arturze ja od siebie polecam ariadnę grama kwasu w niej nie uświadczysz

Awatar użytkownika
KASZMIR
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura Ena 9
Eureka Mignon
La Pavoni Prof.
Hario Slim, v60, AP , Clever

Postautor: KASZMIR » czw 04 lip 2013, 8:31

Czekoladka wypita , koleżanki z pracy zachwycone , dzięki.
Kawa od Antonia

manner
Sprzęt: la pavoni DMB, mukka, clever

Postautor: manner » czw 04 lip 2013, 9:34

Arturze ja od siebie polecam ariadnę grama kwasu w niej nie uświadczysz
Również polecam Ariadnę - trzeba się bardzo postarać żeby ją zepsuć, smakuje zarówno jako espresso jak i z mlekiem.
trzeba faktycznie być czubkiem aby mieć czas na docenienie tego, co potrafi być ukryte w 25 ml naparu. // (c) by trickykid

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » czw 04 lip 2013, 10:10

Ja zdecydowanie preferuję Incontro w porównaniu z Ariadną. Ma ciut kwasowości, znacznie pełniejszy i bardziej różnorodny smak. Też nie jest trudna w zrobieniu i świetnie pachnie. Ariadna wydała mi się nijaka.
Pozdrawiam
Piotrek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 04 lip 2013, 10:22

To wszystko zależy od preferencji i od chwili. Czasami przychodzą do mnie ludzie i proszą o łagodną kawę. No to częstuję ich np. Etiopią czy Kenią. Krzywią się, mówiąc że taka mocna. A zaparzona po chwili Ariadna okazuje się taka łagodna i dobra. Co człowiek, to kolejne własne zdanie. Ariadna i Incontro stanowią zupełnie różne kategorie. Są to proste mieszanki. Ariadna to Brazylia Cerrado i myta robusta India Raigode, Incontro to Brazylia Carmo de Minas i Malawi Geisha. Siłą rzeczy różnice są zasadnicze także w profilu sensorycznym. Chętnie wracam do Ariadny, by się zresetować i nasycić jej intensywnością :).

artur737
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: artur737 » czw 04 lip 2013, 16:10

Dziękuję za sugestie ,lada dzień zrobię zakupy a potem postaram się dodać swoją subiektywną opinię .Pozdrawiam wszystkich smakoszy dobrej kawy.

Gener
Sprzęt: Saeco Royal Digital Plus
a w drodze sprzęt od Rogera:)

Postautor: Gener » czw 04 lip 2013, 18:59

Bardzo sprawna i szybka obsługa
Jutro lub pojutrze - jak tylko skończą się obecne ziarenka - testuję to co większość użytkowników forum poleca.

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”