Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: antonio » ndz 23 cze 2013, 20:28

Przecież to są kontrybucje wojenne. Przykre, że te ziemie doświadczyły drastycznych zniszczeń po wojnie. Burzono całe miasta by postawić w ich miejsce blokowiska. Ileż dóbr zrabowano na tym dzikim zachodzie? Historia ciągnie się do dziś... Sytuacja wspomnianego przez Elę domu jest kroplą w morzu. Ale nie chcę o tym pisać.

Chciałem tylko przypomnieć, że jeszcze do północy 10% rabatu na wszystkie nasze kawy. Hasło-kupon: caffe.

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Re: Kawa od antonia

Postautor: Oskar1 » ndz 23 cze 2013, 22:09

Oskar1, a Preußische Treuhand GmbH & Co. KG a. A.nie upomniało się jeszcze o Immobilien z otaczającego ciebie Heimatu, tam zdaję się też wielu za darmo przejęło/dostało bardzo dużo... :)

Tam skąd pochodzę to większość domów została opuszczona i w ciągu kilku lat zostały tylko fundamenty. No i sady, ale w latach po upadku okolicznych PGR'ów większość została wycięta (po co wchodzić na drzewo po owoce skoro można je ściąć i wtedy zebrać... serio - tak właśnie robiono). Także czy to południe czy północ... ludzie wszędzie są tacy sami...

expel
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » ndz 23 cze 2013, 23:06

Zamówienie wysłane na PW więc chyba się jeszcze na tą zniżkę załapałem ;p

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » pn 24 cze 2013, 7:19

Sąsiadem dworku jest bardzo ciekawa osoba, do której udało mi się dotrzeć w dniu wczorajszym, dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności. Jest to postać znana na Dolnym Śląsku i zasłużona dla ratowania dziedzictwa tych ziem. Zarówno postać, jak i nazwa dworku pozostaną na razie w tajemnicy.

Dwór połączony był z pięknym parkiem, w którym było wiele rzeźb, przedstawiających np. pory roku. Po wojnie w dworku rezydowali Rosjanie, którzy zabawiali się strzelaniem do posągów i odstrzeliwaniem im głów. Uchował się jedynie Nepomuk i Święty Florian (ten drugi bez głowy). Obecna "właścicielka" dworu mieszka tam od dawna. Miała już kontakt z prokuraturą, gdyż złapano ją na wywożeniu z dworu..wyszabrowanej piaskowcowej podłogi, która trafiała za granicę Polski.

Drewniany strop między piętrem a parterem ogołocono z desek systematycznie. Zachowano jedynie elementy konstrukcyjne. Systematycznie rozbierana jest także zabytkowa obora a, co widać na naszych zdjęciach, Opublikujemy je wkrótce. Podobno można takie cegły dobrze sprzedać, podobnie jak drewno. Sąsiad twierdzi, że na jego działce systematycznie wycinane są drzewa. Na posiadanej przez nas fotografii widać stosy takich młodych drzew leżących przed sienią, w której murze wyrąbano dziurę, żeby łatwiej było przepchać drzewo do piwnicy. W renesansowym dworze, oprócz kwestii zwolnienia z podatku od nieruchomości można więc mieszkać naprawdę za darmo...
Panel leader do wynajęcia.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 24 cze 2013, 9:09

Expel, jasne, że tak :).

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » pn 24 cze 2013, 13:56

A co z Kenią Gatomboya ?
Chyba worek z tym surowcem jest mocno szanowany ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 24 cze 2013, 14:59

Eech... Niewiele tego mamy. Co proponujecie? Czy wypalić te ziarna do dripów czy nieco mocniej, do espresso?

Dziś wpłynęły nam do magazynu kolejne rarytasy. Naturalna Etiopia Yirgacheffe, jakiś piękny mikrolot z Ekwadoru, naturalna Brazylia z Carmo de Minas...

kranu
Sprzęt: SEVERIN KA 5970 + KRUPS GVX-2

Postautor: kranu » pn 24 cze 2013, 16:21

polecamy wszystkie nasze mieszanki, dlatego że stanowią dość solidny materiał, w odróżnieniu od bardziej wykwintnych, na ogół jaśniej palonych ziaren single-origin. A zatem taki na przykład zestaw byłby dobry: Ariadna, Classico, Stormy Weather, Cioccolato, MA Top (dzisiaj pojawi się w sklepie).
Szkoda, że letnia promocja była do wczoraj bo ja również chciałbym się zaopatrzyć w niekwaśne mieszanki do mojego domowego ekspresu.
Tylko mam problem bo w domu piję kawę tylko ja raz dziennie, a powyższe mieszanki są sprzedawane głównie po 0,5kg.
Jest przez to niestety szansa, że dana kawa mi nie zasmakuje albo wręcz się znudzi.
Nie myślałeś może Antonio o sprzedaży zestawów 'demo' dla początkujących klientów którzy jeszcze nie wiedzą czego chcą, lub którym kawa powoli schodzi lub szybko się nudzi?
Np. zestaw hitowych kaw 5x100g lub wręcz zestaw niszowych 5x100g dla stałych klientów którzy boją się kupić czegoś innego niż Ariadnę, Cioccolato itp. :wink:

pozdrawiam,
kranu

przemyszek
Sprzęt: Bialetti Brikka,Phin, Hario Slim

Postautor: przemyszek » pn 24 cze 2013, 21:35

Witam, dziękuję za przesyłkę i słodki gratis.Pozdrawiam :D

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » pn 24 cze 2013, 23:03

Eech... Niewiele tego mamy. Co proponujecie? Czy wypalić te ziarna do dripów czy nieco mocniej, do espresso?
Moim zdaniem szkoda tego do espresso.

Awatar użytkownika
karloszka
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: MOKA

Postautor: karloszka » wt 25 cze 2013, 15:09

(...) od dziś do niedzieli daję 10% rabatu na wszystkie artykuły w naszym sklepie. Rabat (kupon) o nazwie "caffe" można wpisać w odpowiednie pole w koszyku zamówień i zaktualizować rachunki odpowiednim przyciskiem ;). Zmniejszyły się nieco ceny wysyłki Pocztą Polską — i do tej formy doręczenia zachęcam.
Uuuu jaka szkoda że ja tu tak rzadko zaglądam i się spóźniłam :(
Aa w sumie z tymi moimi drobnymi zamówieniami to może to i lepiej, Antonio i tak ma roboty przy pakowaniu 100g :D

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » śr 26 cze 2013, 12:02

No i przesyłka dotarła,jak zawsze szybko i w całości. Dziękuje za gratisik :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 26 cze 2013, 15:24

Różnie bywa z tą szybkością. Robimy co możemy.

Wczoraj wypaliłem kilka kg przedziwnych ziaren z Indonezji. Wahana Estate, fully washed, do dripu czyli raczej krótko i szybko. Jak to bywa z Indonezją, ziarna idealne nie są, sporo w nich białasów i małych defektów. Ziarna wydają się lekkie, miękkie. Efekt z chemexa dziś został nazwany przez znajomych "kawowym winem" :). Poczekamy, zobaczymy co z tego będzie za tydzień.

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » śr 26 cze 2013, 21:28

Próbowałam tę Wahanę w espresso: profil sensoryczny owocowego soku i nadzwyczajna miękkość. Wkrótce w ofercię znajdą się naturalna Etiopia ze świeżych zbiorów i Ekwador, którego worki pachną czerwoną porzeczką
Panel leader do wynajęcia.

expel

Postautor: expel » ndz 30 cze 2013, 11:12

Obecne wydanie Drip It! jest genialne. Szczerze polecam. Jest gładkie, słodkie a za razem kwaskowe, mi bardzo przypadło do gustu.

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”