Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Re: Kawa od antonia

Postautor: galex » śr 06 cze 2012, 12:55

A ja do Kołobrzegu uciekam ;-)
W takim razie - do zobaczenia, zadzwonię kontrolnie.
Nivona 610, AeroPress, młynek Ćibo

olak
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Moka 3cup/FP/Skerton/Clever Dripper/Aeropress

Postautor: olak » pn 11 cze 2012, 9:32

Witam!
Połowa miesiąca, czas na zakupy. :D
Antonio, Elu, co możecie polecić do dripa, jasno palonego? Widzę w sklepie Malawi (mniam), ale też są kawy, których jeszcze nie piłam. Jakieś sugestie? Chodzi za mną lekki napar, nie koniecznie kwaskowy, raczej coś w kierunku aromatów kwiatowych, czy nawet prawie herbacianych.
Z mieszanek to na pewno wezmę :twisted: . Która mieszanka jest czekoladowa, słodkawa? No i tradycyjnie coś do przelewowca, zmielone, jak zawsze. :kwiat: Bez kwaskowatości, dość ciemno palone, może być z robustą.
Acha! Pokochałam Ariadnę miłością wieczną i wierną, ale tym razem mam ochotę na mały skok w bok. :wink:

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » czw 14 cze 2012, 17:03

Olu, bardzo przepraszam za brak odpowiedzi z naszej strony. Ja osobiście biegam teraz między palarnią a przyszłym sklepem na starówce i pracowicie dobieram elementy wystroju..Do jasno palonego dripa polecałabym dzisiaj paloną Indię Mysore Nugets ze świeżego zbioru. Może w najbliższych dniach wypalimy coś także na 1 kilogramowej palarce: Gwatemalę Bella Carmona albo Panamę.

Czekoladowy i słodkawy jest z założenia Matop Cioccolato: to nasza nowa kompozycja. Jest to 100% arabika. Z robuścianych mieszanek polecam Chimerę.
Wkrótce napiszę więcej, bo obecnie pochłonięta jestem przestawieniem ścianek i zawieszaniem na ścianach jutowych worków a do palarni wbiegam tylko na chwilę :-(
Panel leader do wynajęcia.

olak
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Moka 3cup/FP/Skerton/Clever Dripper/Aeropress

Postautor: olak » czw 14 cze 2012, 17:22

Elu!
Paczka już do mnie idzie. Antoś się spisał. :D Zadziwiająco jest zgodna z Twoimi propozycjami. Chociaż zamiast Chimery jest Mefisto. Na Gwatemalę się chyba nie załapię - zbyt wielu na nią tutaj amatorów a ja następne zakupy mam w planach dopiero za miesiąc. ;)
Dzięki za odpowiedź.
Zobaczymy efekty Twojej pracy? Jakieś zdjęcia może?

GrZeNiU
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof PID, Quamar M80E, Hario Slim, AP, PKP, PKS, WC, NFZ

Postautor: GrZeNiU » pt 15 cze 2012, 15:20

Może w najbliższych dniach wypalimy coś także na 1 kilogramowej palarce: Gwatemalę Bella Carmona albo Panamę.
Czy ta Bella Carmona byłaby osiągalna? Najlepiej tak upalona jak za pierwszym razem, czyli bardzo jasno. Mniam....

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 18 cze 2012, 13:52

GrZeNiU, wybłagałeś to u mnie. Wczoraj wrzuciłem ją do pieca i wyszło z niego coś jaśniej jeszcze wypalonego niż wtedy w grudniu. Pierwsze moje dzisiejsze próby w V60 były pozytywne. Dla innych zainteresowanych: Gwatemala Bella Carmona, opakowania 300g, cena 33zł, bardziej-niż-forumową zniżkę chętnie tu zastosuję :).

manner
Sprzęt: la pavoni DMB, mukka, clever

Postautor: manner » pn 18 cze 2012, 14:41

że-też-już-zamówiłem-wcześniej :)
chętnie bym spróbował ale przesyłka kosztuje niezmiennie i to prawie tyle co kawa ;/
trzeba faktycznie być czubkiem aby mieć czas na docenienie tego, co potrafi być ukryte w 25 ml naparu. // (c) by trickykid

Awatar użytkownika
Cafe Julia
zagląda od święta
Sprzęt: Ekspres CASADIO A2, Młynek La Cimbali Cadet

Postautor: Cafe Julia » pn 18 cze 2012, 22:20

Witam,
Jutro pierwszy dzień w mojej kawiarni Cafe Julia. Zaczynam od Ariadny ale chcę zrobić zakupy na następny tydzień. Co proponujecie? Chciałabym zaskoczyć klientów subtelnością smaku ... Tak, jak zdążyłam zauważyć to Opolanie wolą latte

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pn 18 cze 2012, 22:44

Jeżeli od Antonia, to ja zdecydowanie wolę TOPa - jest bardzo wyraźny w mleku mimo wszystko i zdecydowanie bardziej zrównoważony w espresso ;)
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » pn 18 cze 2012, 23:06

Podobno w tym biznesie sprzedaje się głównie kawy mleczne :wink:
Zwykłego TOPa teraz nie ma, ale ten Cioccolato pewnie się sprawdzi nawet lepiej, choć w mleku mieszanki z robustą powinny się sprawdzić, no i zawsze wpadnie trochę więcej kofeiny (z kawy z mlekiem słabiej się wchłania). No, ale najlepiej doradzą ci antonio i elka, bo kto miałby lepiej znać ofertę.

@Antonio
A tak przy okazji - ten "robuściasty gratis", który dostałem do ostatniego zamówienia to Mefisto ? Tak dedukuję po "r40" we fragmencie oznaczenia i smaku. Aromaty nie są jakoś szczególnie wyszukane, sporo powiedziałbym takich "drzewnych", to chyba typowe dla dobrej jakości robusty. W każdym razie całkiem dobra kawka, większość tak mocnych włochów pewnie trącała by czymś nieprzyjemnym od taniej robuchy ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 19 cze 2012, 14:31

Mefisto ma w zasadzie charakter tego mocniejszego składnika. Dokładnie tak samo określam ten charakter jako aromat "drzewny", "ziemisty". Niedawno stosowaliśmy robustę indyjską, może najbardziej cenioną ze względu na jakość, selekcję, czystość, ale nie tak "żywą" i "charakterną" jak ta indonezyjska Java. Porównanie tych dwóch kawowych krajów: Indii i Indonezji jakoś wiąże się z cechami uprawianych tam kaw, choć kawa do Indonezji podobno dotarła z Indii. Indonezja jawi mi się jako obłędna kraina: wysokie góry wznoszące się bezpośrednio z nad morza, oszałamiająca roślinność, dżungla, dzikie zwierzęta... India jest bardziej chyba "stonowana"...
Witam,
Jutro pierwszy dzień w mojej kawiarni Cafe Julia. Zaczynam od Ariadny ale chcę zrobić zakupy na następny tydzień. Co proponujecie? Chciałabym zaskoczyć klientów subtelnością smaku ... Tak, jak zdążyłam zauważyć to Opolanie wolą latte
Na pewno Top będzie dość subtelny, zrównoważony, ciekawy... Przed chwilą poczęstowałem nim (w formie espresso) dwoje sympatycznych ludzi, podających w swojej kawiarni Pellini Top. Ich refleksja była taka właśnie, dość pochlebna :).

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » wt 19 cze 2012, 20:00

Elu!
Paczka już do mnie idzie. Antoś się spisał. :D Zadziwiająco jest zgodna z Twoimi propozycjami. Chociaż zamiast Chimery jest Mefisto. Na Gwatemalę się chyba nie załapię - zbyt wielu na nią tutaj amatorów a ja następne zakupy mam w planach dopiero za miesiąc. ;)
Dzięki za odpowiedź.
Zobaczymy efekty Twojej pracy? Jakieś zdjęcia może?
Jak zwykle ostatnio odpowiadam z opóźnieniem. Sklep jest ciągle na etapie remontu i przestawiania wszystkiego. Mam nadzieję jednak, że wkrótce będziemy mogli zaprosić na inaugurację: myślę, że uda się otworzyć podwoje w dniu 5 lipca. Będzie to rocznica otwarcia dawnej kawiarenki, która także 5 lipca rozpoczęła działalność 15 lat temu..Nie będzie żadnej oficjalnej uroczystości, gdyż jesteśmy na początku "nowej drogi" i sklep będzie dopiero budował swoją ofertę. Wszystkich chętnych zapraszamy jednak do odwiedzenia nas w trakcie wakacji :-)
Panel leader do wynajęcia.

GrZeNiU
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof PID, Quamar M80E, Hario Slim, AP, PKP, PKS, WC, NFZ

Postautor: GrZeNiU » czw 21 cze 2012, 20:25

GrZeNiU, wybłagałeś to u mnie. Wczoraj wrzuciłem ją do pieca i wyszło z niego coś jaśniej jeszcze wypalonego niż wtedy w grudniu. Pierwsze moje dzisiejsze próby w V60 były pozytywne. Dla innych zainteresowanych: Gwatemala Bella Carmona, opakowania 300g, cena 33zł, bardziej-niż-forumową zniżkę chętnie tu zastosuję :).
Antonio, nie puszczaj jej za tanio. Jak Ci zostanie i będzie wadzić, to ja chętnie przyjmę :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 24 cze 2012, 7:37

W naszym sklepiku pojawiła się dość skromna partia Top Collodi: ma parę dni, zawiera tegoroczne Malawi, polecam :). Dostępne jest też Malawi solo: w tak świeżej postaci nie miałem tych ziaren nigdy. Pierwsza próba palenia jest konkretna, ale za to espresso pachnie fantastycznie. Testujemy teraz też parę innych, nowych ziaren. Są achy i ochy, ale i krzywimy się nieraz ;).

Tymczasem po próbach z mieszankami "ekonomicznymi" została nam spora partia różnych ziaren. Powstał z niej, moim zdaniem, dobry lecz jednorazowy blend. Zawiera mniej niż 20% robusty. Chętnie sprzedam niedrogo, powiedzmy za 69zł/1kg.

Robson27
Sprzęt: nie mam

Postautor: Robson27 » ndz 24 cze 2012, 11:24

Witam

A jak nazwiesz tą mieszankę?

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”