Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
pattaya
Consigliere
Consigliere

Kawa od antonia

Postautor: pattaya » wt 31 sie 2010, 22:12

Zakupiłem kilka kilogramów kawy u antonia.
Przemiły, szybki kontakt.
A już całkiem mnie zaskoczył tym, że wysłał kawę bez przedpłaty, bez pobrania.
Bardzo mi się miło zrobiło.

Awatar użytkownika
Magda Lena
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Magda Lena » czw 02 wrz 2010, 15:41

Mi też, mi też! :)
A kawa super, polecam!

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » czw 02 wrz 2010, 16:50

Ja również polecam kawę od Antonia!
Miło i szybko przeprowadzona transakcja. :D
Brzmi to może trochę jak komentarz na alledrogo, ale robienie zakupów u Antonia to czysta przyjemność. :wink:
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » czw 02 wrz 2010, 17:03

... ale o kawie byście coś powiedzieli, a nie o samych transakcjach...
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
Magda Lena

Postautor: Magda Lena » czw 02 wrz 2010, 17:06

O kawie będzie później, najpierw testy :) W każdym razie pierwsze wrażenia - pozytywne baaaardzo.

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » czw 02 wrz 2010, 17:12

Kawa oczywiście świeża i smaczna - same pozytywy mogę tylko wymieniać. :)
Recenzji nie napiszę, bo nie potrafię doszukiwać się tych "smaczków" - po prostu smakuje i już. :D
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 02 wrz 2010, 17:19

No to nie wypada mi się teraz nie dopisać jeszcze bardziej ;). W Hyde-parkowym wątku napisałem parę zdań o tym, co zaprząta mi głowę:

Korzystając z okazji: przepraszam, że nie odpowiadam od razu albo w ogóle nie odpowiadam na pytania o kawę, albo że odpowiadam enigmatycznie. Gdy człowiek od rana popija kawę za kawą aż do bólu i jest przy tym traktowany jak przyrząd do pomiaru natężenia przyjemności, to... brak koncentracji jest jednym z łagodnych objawów przedawkowania przyjemności.

Powoli krystalizuje się nowy nasz projekt, powoli nabieramy wprawy w odpowiednim traktowaniu kawy, powoli powstaje strona domowa, etykietki na torebki. Wyprodukowaliśmy dziesiątki, może setki kg kawy do dekoracji... ;) Sporo ćwiczebnej kawy zalega w kolejce do określenia: "kawa do dekoracji". To o tym pisałem w wątku o taniej kawie i troszkę tego posłałem za parędziesiąt zł. Wkrótce jakoś oficjalnie się uruchomimy.

Ostatnio produkujemy całkiem określone już, konkretne mieszanki do espresso. Nad ich charakterem czuwa w zasadzie od początku do końca Ela. To czuwanie polega na tym, że np. o 4:00 nad ranem biegnie na kawę do naszego laboratorium i testuje dziesiątki połączeń, wariantów, koligacji :). Mój udział w tym ogranicza się ostatnio do przygotowania tła dla wyrafinowanych, mytych ziaren. No cóż, moja podświadomość zdąża w stronę mocniejszych i nieco gorzkich klimatów ;).

Zresztą ostatnio spotykamy się na zawodowym polu z różnymi parami i widać wyraźną różnicę w odbiorze i postrzeganiu kawy przez kobiety i mężczyzn. Trudno oczekiwać, by kobiety zachwycały się ciężką goryczą mocnego, ciemnego palenia i robusty... Trudno się też nie dziwić, że kobiety poszukują w kawie bukietów akacji, fiołków, koszy pełnych owoców, wanilii itp.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Postautor: marctwain » czw 02 wrz 2010, 17:22

To ja pierwszy może coś napiszę o samej kawie, chociaż nie potrafię stworzyć profi opisu. Poza trzema poprzednimi, mokacremą, roma i gorgoną, ostatnio kupiłem nowe mieszanki-Tutti grani II (na stronie jest I-?), Sei (jeśli mnie pamięć nie myli) i dwa single- Geisha malawi i Antigua pastores. Tutti- z tych, które piłem (porównanie z kilkoma powtarzanymi -marfisy, mesety,mokito i kilka innych - najbardziej zbalansowana- po prostu pasi od razu. Zarówno z kolby - regulaminowy czas, crema a mielona pachnie pieczonym chlebem razowym. Z automatu - niczego nie brakuje. Nawet zalewajka jest po prostu smaczna. Antigua pastores - ja uwielbiam przeplatać singlami a takiego dawno nie miałem. Pozostała do próby Sei,Geisha i etiopia nekisse. Gdyby nie było u Andrzeja - żeby nie czekać to kupiłbym Mokito bianco, Natura equa i Juncalito z kellerana (nie pamiętam Gwatemala chyba). Dominicana, przypomniałem sobie.Dziękuję. :wink: Obrazek
Obrazek

edit. doczytałem to co Antonio dopisał wcześniej. To dla Eli:
Obrazek
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 02 wrz 2010, 18:04

Ja jeszcze nie zakupiłem, ale zakupię... :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » czw 02 wrz 2010, 18:58

A do mnie dzisiaj dotarła paczka :hura: I muszę pochwalić Antonia za bardzo miły kontakt i gratisy. Kawy jeszcze nie próbowałem ale czuć, że w ziarnach drzemie magiczna, szamańska moc.
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod

Postautor: marctwain » czw 02 wrz 2010, 19:09

Prawdą jest, że Antonio ma zaufanie i za to duży szacunek. Już przy pierwszym zamówieniu via PW, zapytał o adres. Nic o zapłacie. :wink:

Awatar użytkownika
lucky
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: lucky » czw 02 wrz 2010, 19:14

To kto się teraz będzie zachwycał solidnością, gratisami i szybkością dostawy w Cafe Silesia ? :wink:

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 02 wrz 2010, 19:16

Podzielą się klientami...??? :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod

Postautor: marctwain » czw 02 wrz 2010, 19:32

Poziom i sposób kontaktu z "klientem", nie lubię tego słowa, jest taki sam. Więc myślę, że "klienci" wyparza i wypiją od każdego. :wink:

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » czw 02 wrz 2010, 20:05

A ja przegapiłem anons, że towar jest dostępny, za to spróbowałem go na wizycie u Bukiego. Nie parząc na własnym sprzęcie (czyli nie będąc pewnym, czy robię dobrze, na dostrojenie się do nowej maszyny potrzebuję zwykle sporo czasu) nie chcę recenzować samej kawy.
Nowemu palaczowi życzę wielu klientów, mam nadzieję, że Antonio siłą swojej wiedzy wspierającą produkt może wiele zdziałać.
No bo nie oszukujmy się, sami forumowicze to zacna, ale nieliczna klientela :wink:
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”