Zakupy na Cafesilesia.pl - RABAT dla Forumowiczów

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
kozand63
stale zagląda do filiżanki

Postautor: kozand63 » pn 22 lis 2010, 12:21

Rozpocznij od czegoś zwykłego aby mieć jakieś odniesienie.
no to rozpoczął od:
Na odniesienie (i testy młynka) kupiłem kawę z IKEI za 6 zł za pół kilo
Oczywiście mógł jeszcze gorzej ale przynajmniej tanie będą te testy :wink:
Każda kawa, dla jednego może być zdecydowana i aromatyczna a dla innego (innej) nie do wypicia. Wszystko rzecz gustu ale kawa od Silesiusa jest po pierwsze z pewnością świeża, profesjonalnie i ze sprawdzonych, włoskich palarni sprowadzona a po drugie, jaka kultura sprzedaży.
Tu przynajmniej jest pewność jakości a co do haseł marketingowych - można się z tym zgadzać lub nie, choć jest to też pewien punkt odniesienia do własnego spojrzenia na produkt.
Tygielki, Moka, DeLonghi Caffe Treviso, Ascaso Basic, i-mini i2 Black (ABS)

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » wt 23 lis 2010, 22:21

No i jak zwykle paczka przyszła błyskawicznie.
Jak zwykle w ładnym pudełku.
Jak zwykle rabat.
Do znudzenia.
Może by tak śpiewający kurier?

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » wt 23 lis 2010, 22:30

Hehe... na początek już opanowałem mielenie (wstępnie IKEĄ za 6 zł) ale na pierwszy ogień poszła gwatemala z cafe "Borówka".
Oczywiście zamówiłem relatywnie świeże MOKITO i czekam na przesyłkę.
Jutro powinna przyjść, więc efekt opiszę nieco później :)

EDIT:
No i jest MOKITO VERDE. Świetna mieszanka. 40 % robusty wali w czajnik ale rzeczywiście zero kwasu. Świetna krema ( w porównaniu z gwatemalą z "Borówki" ) BArdzo dobrze, wręcz pedantycznie zapakowana i ziarno gratis :)
Trzeba poeksperymentować ale na pewno wrócę!
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » ndz 28 lis 2010, 10:05

Po raz kolejny wielki szacunek dla Silesiusa. Świetna obsługa. Co prawda otrzymałem w paczce towar starszy niż w opisie na stronie ale po telefonie skończy się na gratisowym dosłaniu zamówionej ilosci z najświeższej dostawy. :lol:

Szkoda, że próbki kawy dołączane do przesyłek nie są jakoś opisane z nazwy. Ja wiem, że próbka 03.04 przynajmniej mi nie przypadła do gustu - za bardzo robustowa. Woda, przy najdrobniejszym mieleniu, przelatuje mi przez tę kawę zbyt szybko - chyba nie dam rady ustawić sprzętu jak należy.
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 28 lis 2010, 23:59

Te oznaczenia to nie kod produktu który można znaleść na stronie? Myślałem, że 03.04 to Brasiliana robustowa ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » pn 29 lis 2010, 13:13

Rzeczywiście, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Skręciłem młynek jeszcze bardziej i powiem szczerze, że jak na 100% robusty to ta Brasiliana jest całkiem całkiem.
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
romisio
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: romisio » śr 01 gru 2010, 11:43

Ja mogę się jedynie dołączyć do chórku zadowolonych klientów :szampan:
Obsługi i kultura jak zwykle na najwyższym poziomie.

Brałem kilka kaw: Agust NATURA EQUA, Agust BAR EXTRA, Izzo GOLD.
Najbardziej mi podpasowała Bar Extra - ma taki fajny, "aksamitny" smak.
Najlepsza crema wychodzi mi z Izzo.

Pozdrowienia dla Cafesilesia.
M.
Bezzera BZ10 & Demoka M-207
Mukka i ręczny kręcioł

W młynie... ZIARENKA

Awatar użytkownika
Kekacz
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » śr 01 gru 2010, 13:34

A ja brałem tampera, Espresso Gear Barista czarnego. Jest piękny, it's beautiful! W końcu ubijanie kawy jest sprawne i przyjemne. Już nie wspomnę o zachwytach jaki wywołał lustrzanymi powierzchniami polerowanej stali wśród niewieściej części mojego pokoju, nie zorientowanej nawet do czego to urządzenie służy :)
Używam go tylko kilkanaście sekund dziennie, a później stoi dumnie na półce i robi wrażenie :D
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Awatar użytkownika
need
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Rancilio Silvia/I-Mini/Bialetti Venus 2&4

Postautor: need » wt 07 gru 2010, 19:06

Czuję się w obowiązku również napisać kilka słów w tym wątku. Kolejne zakupy potwierdziły moją wcześniejszą opinię o bardzo wysokim poziomie obsługi klienta w CS. Poprzeczka dla konkurencji jest zawieszona na naprawdę dużej wysokości.
PS. Nie chciałbym przesłodzić, ale dodatkowa gratisowa próbka ziaren, naprawdę spora, jest jak wisienka na torcie. Tak trzymać Panowie!
Miss Silvia + I-mini=Obrazek

bietka

Postautor: bietka » czw 09 gru 2010, 15:53

Po raz kolejny wyrazam tu swoje zadowolenie z obsługi Wczoraj ok 14 zamówiłam kawę a dziś mimo zawieruchy już ją dostałam.Kwestia rabatów i gratisów również wyjaśniona więc nadal jestem ich fanem.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » sob 11 gru 2010, 17:53

Dzięki wielkie za przesyłkę i za dołączony gratis :) Szkoda, że rabaciku nie dostałem, ale przecież gratisik jest :) Nie bądzmy pazerni :D

Tak apropos pytanie do Cafesilesia z czystej ciekawości:

Na oryginalnym opakowanu kawy "la braziliana MARFiSA oraz na waszej firmowej naklejce przyklejonej na opakowaniu jak i w opisie na stronie nternetowej jest opis produktu i skład czyli 100% arabica ale:
Na opakowaniu widnieje coś podobnego do paska kreskowego na którym jest zaszyfrowana informacja odnośnie produktu w tym wypadku kawy oto ona:

Obrazek

można ją odczytać za pomocą programu w moim iphone a treść to:
Miscela 80% di caffè Arabica lavati tra le migliori qualità coltivate in America Centrale e 20% di caffè Robusta di origine Indiana e Asiatica.E' ideale per essere consumata nei bar,pasticcerie con macchina espresso. www.labrasiliana.it
Włoskiego nie znam ale jak byk pisze, że kawa składa się w 80% z arabiki i 20% rubusta. Stąd moje zdziwienie. DLatego chciałbym się dowiedzieć, która informacja jest wiarygodna i dlaczego są sprzeczne informacje na produkcie bo któraś informacja musi taka być.

Pytam z czystej ciekawosci.

:)

Awatar użytkownika
Silesius
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: BEZZERA / EUREKA / HARIO / AEROPRESS
Kontaktowanie:

Postautor: Silesius » ndz 12 gru 2010, 21:58

Dzięki za info Profiku. Sprawdzimy to w ciągu najbliższego tygodnia i powiadomimy o co chodzi.

Prawdopodobnie opisany problem wpisuje się w dłuższą serię podobnych przypadków ostatnich tygodni w tej palarni. Otóż czekaliśmy naprawdę długo na realizację zamówienia ze względu na... brak opakowań :).
Zatem najprawdopodobniej w ferworze nadrabiania zaległości ktoś w Ferrarze pomylił nadruki i opis wzięty jest z opakowań mieszanki ORO AZZURRO. Esz..

Na pocieszenie spóźnionego transportu pozostał fakt dość przyzwoitych dat palenia wszystkich mieszanek LaBrasiliany: 1. grudnia 2010r.

serdecznie pozdrawiam,
silesius
Gryfny Kafyj na Fejsbuku: Lubisz? ;)
Profesjonalny sklep z kawą (i nie tylko!): www.CafeSilesia.pl

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 12 gru 2010, 22:55

Będę czekał bo szczerze powiem zaciekawił mnie ten przypadek :)

Awatar użytkownika
mcmc

Postautor: mcmc » wt 14 gru 2010, 18:52

Pomimo śnieżycy przesyłka dotarła błyskawicznie. Pozdrawiam.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 14 gru 2010, 19:07

Och, och... podziękowania w tej sprawie składać należy dzielnym kurierom pracującym dla UPS. A w ogóle, w Toruniu jest nawet mały piecyk z amerykańską kawą... ;)

Mnie też zaciekawił powyżej opisany przypadek. 80% arabik mytych z Ameryki Centralnej? Pomieszanych z robustą? Brzmi jak nonsens lub nieprawda albo przynajmniej licentia poetica. Ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce, tzn. jak wyglądają ziarna?

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”