Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
Jerzyl
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: electrolux EA150
Gaggia Clasic
Isomac macinino prof

witam

Postautor: Jerzyl » śr 11 lut 2009, 21:13

Witam szanowne grono kawoszy, moje doświadczenia kawowe są dość marne (tylko kawy parzone w kubku lub filiżance) :oops: Mam nadzieję że to się zmieni. Zamieszkuję na południowo wschodnich rubieżach w Zamościu.
Dobrej kawy tu ze świecą szukać.

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » sob 14 lut 2009, 11:22

Witam Państwa.
Znalazłem Was szukając info o ekspresach ciśnieniowych, poczytałem i... chyba zostanę przy swojej małej aluminiowej włoskiej kafeterce nr 3.
Osiąganie czasu ekstrakcji przy nacisku tampera jakoś nie licuje mi z przyjemnością picia kawy.

Awatar użytkownika
KiTek
zagląda od święta

Postautor: KiTek » sob 14 lut 2009, 12:08

Witam serdecznie,
od prawie pół roku zaglądałem na Wasze forum. Teraz czekam na zamówiony ekspres i młynek. Jak wypiję pierwsze espresso to dam znać jak wyszło.
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
>Petrus<
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: RancilioSilvia, MacapM4, EsproClicker

Postautor: >Petrus< » sob 14 lut 2009, 13:25

chyba zostanę przy swojej małej aluminiowej włoskiej kafeterce nr 3.
Osiąganie czasu ekstrakcji przy nacisku tampera jakoś nie licuje mi z przyjemnością picia kawy.
To nic.... ciemna strona kawy i tak będzie walczyć o Twoje kubki smakowe - dopóki nie spróbujesz prawdziwego Espresso - bo to ono jest prawdziwym celem zabawy, a wszystkie szczegóły techniczne mają pomóc do niego doprowadzić. Jest przyjemność picia kawy i przyjemność jej robienia.

-----------------------
Tak btw. - jak widzisz ja też mam kafeterkę - i na jakiś czas pewnie tak zostanie - i często to co z niej otrzymuję jest lepsze niż kupne espresso z wypasionego ekspresu zrobione przez baristę bez powołania.... ale to nie jest powód żeby przygodę z KAWĄ kończyć na etapie kafeterki.... tyle ode mnie :wink:

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » sob 14 lut 2009, 13:46

ciemna strona kawy i tak będzie walczyć o Twoje kubki smakowe
Wiem, wiem...
Zaczynałem na studiach od parzonej w szklance, podczas sesji fusy zajmowały połowę szklanki a jakość kawy - co będę pisał, pamiętacie. Później przyszła rozpuszczalna na kilka lat, jak przestała smakować - żółte Tchibo, powoli doszedłem do granatowego (żółte to badziew!), dwa lata temu na nartach we Włoszech zaraziłem się espresso więc w markecie kupiłem aluminiową mokę, od kilku miesięcy wiem, że jest na 3 filiżanki (ja robię z niej jedną) bo tak były podpisane części zamienne do tego rozmiaru w markecie w Cortinie, przesiadam się na Lavazzę... Co będzie dalej? Nie wiem. Myślałem o ekspresie, ale chyba lepiej zacznę od młynka. Później zacznie się szukanie lepszej kawy (w Kielcowie raczej nie mam wyboru).
Moka ma jeszcze jedną zaletę - można jej użyć na kartuszu w namiocie pod ścianą, Simone Moro zawlekł ją nawet na Everest...

Awatar użytkownika
>Petrus<
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: RancilioSilvia, MacapM4, EsproClicker

Postautor: >Petrus< » sob 14 lut 2009, 14:03

Zaraz admin wywali nas stąd za offtop :admin_patrzy ...ja miałem podobnie - po fusiastej Lavazzy Oro - trafiłem we Włoszech na aluminiowa kafeterkę -kawa była inna niż dotychczas - sam w Polsce kupiłem stalową. Potem była przesiadka z mielonki na ziarna i znów :shock: , potem na ziarna świeżo palone...... próbki z BlackCoffeeRoasters......

Teraz mając młynek i różne gatunki kawy sam widzę jak wiele czynników ma wpływ na smak tego co mamy w filizance. Dużo zmiennych..... Ale satysfakcja ze świadomie zrobionej dobrej kawy (która powstała w efekcie ujarzmienia TECHNIKI..... dodatkowo z powtarzalnością rezultatu) jest wielka. A w sumie to początek...

-------------------------------------------
Od kiedy jest internet i poczta - Kielce czy Śmelce - dobrą kawę można dostać bez większego problemu - na tym forum jest kilka palarni (BCA, Kelleran, Cafe Silesia - poszukaj.

waw
zagląda od święta

kolejny co się chce nawrócić

Postautor: waw » ndz 15 lut 2009, 22:37

Witam. Sporo już tutaj poczytałem, przyszedł czas by się zarejestrować i może coś napisać (spytać). Jestem posiadaczem Via Veneto i piję głównie latte. Kiedyś myślałem, że espresso nie lubię, ale to moja maszyna po prostu nie daje rady bez młynka. Postanowiłem zmienić na wyższą półkę co sprawia, że siedzę przed monitorem po nocach próbując coś sobie w głowie poukładać.
waw

PS. Forum robi wrażenie, szacunek dla twórców.

kaweo

Postautor: kaweo » ndz 15 lut 2009, 22:59

witam wszytskich kawoszy bardzo serdecznie.

jkwiat15

Postautor: jkwiat15 » ndz 15 lut 2009, 23:06

Witajcie smakosze dobrej kawy :lol:

Awatar użytkownika
misiodexio

Postautor: misiodexio » pn 16 lut 2009, 1:37

Witam
Mam na imię Maciej jestem z Łodzi
Kawę parze przy pomocy starego ekspresu marki FIF, mam nadzieję że dzięki temu forum poszerzę swoją wiedzę

Houk :D

MarcinJot

witam

Postautor: MarcinJot » pn 16 lut 2009, 21:47

Witam serdecznie,

lubię wypić smaczną kawę, niestety nie mogę powiedzieć , żebym był wytrawnym smakoszem ( nie od razu Kraków zbudowano).

Wpadłem na to forum zupełnie przypadkowo, otóż przyśniło mi się, że kupiłem "profesjonalny" ekspres do kawy. Po przebudzeniu troszkę mnie to męczyło, wygooglowałem forum kawowe - i tak Was znalazłem.
Pod wpływem lektury postanowiłem zmienić ekspres (dotychczas był krups kolbowy razem z ekspresem przelewowym). Wybór padł na Jurę ( tak wiem automat, ale jestem "także" leniwy). Początkowo rozważałem Jurę S9.

Skończyło się na jurze z5. Ekspres kupiłem "akonto" urodzin żony, jednak stwierdziłem, że nie ma co czekać na 25 lutego - i wczoraj go uruchomiłem.
Żona była zadowolona ze smaku kawy (Vergnano Cristal), mniej z ceny (chociaż kupiłem go naprawdę tanio - jednak to już inna historia). Ja ciągle się uczę i uczyć się będę, bo chociaż to automat, to możliwości konfiguracji ma spore a same poszukiwania "tej" kawy też zapewne będę ciekawe i także dzięki temu forum owocne.

pozdrawiam

ewelbul

to ja Ewelinaaa

Postautor: ewelbul » wt 17 lut 2009, 11:22

Dzień dobry, uwielbiam majstrować przy ekspresach:)

ankago3

Postautor: ankago3 » śr 18 lut 2009, 15:55

Witam wszystkich serdecznie. Narazie tylko przywitanie, bo muszę nadrobić lekturę, a widzę tu już kilka interesujących mniewątków. Pozdrawiam wszystkich smakoszy kawki.

TomaszT
zagląda od święta
Sprzęt: Demoka M-783

Bry

Postautor: TomaszT » śr 18 lut 2009, 19:49

Witam,
dzięki forum właśnie przesiadłem się z F880 na Demoke i zaczynam zabawę - dziś odbywała się walka z młynkiem i cremą.

schilack
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: schilack » sob 21 lut 2009, 11:50

Witam :D Kawą zajmuję się troszkę służbowo, ale także, a może przede wszystkim prywatnie! MAm nadzieję, że czegoś się nauczę z tego forum :idea:

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”