Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Witam

Postautor: piovit » pn 24 lis 2008, 0:56

witam wszyskich zakręconych na punkcie kawy i nie tylko. Z Kawą przyjaźnie się od kilkunastu lat i nie sądzilem, że jeszcze się kiedyś zakocham w starej kumpeli. Jednak przypadek (otrzymany ekspres) sprawił że napój ten na nowo rozkochał mnie w sobie, zasłonił mi oczy i otworzył zmysły. ( choć żona twierdzi że zmysły to mi pomieszał bo siedzę po nocach na jakimś forum no i co rusz to kupuję kolejny ekspres. Forum chłonę jak gąbka i staram się coraz lepszą Kawę parzyć....

Awatar użytkownika
endo
zagląda od święta

Witam

Postautor: endo » ndz 30 lis 2008, 20:12

Witam wszystkich Espressomaniaków.
Zaglądam na forum od ponad roku i w związku z tym chciałem gorąco podziękować Wam za dobre rady,pozwalające uniknąć początkującym wielu błędów i ciekawe dyskusje o sprzęcie i ziarenkach.
Espresso,winem i serami zaraziłem się już kilka lat temu we Włoszech.Jeśli chodzi o kawę,to mam już za sobą parę lat używania mokki i dwóch ekspresów ciśnieniowych.

Awatar użytkownika
Przemlu
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ena 5

Postautor: Przemlu » wt 02 gru 2008, 18:31

Witam wszystkich!

... mała czarna zawsze była obiektem mojego uwielbienia i pożądania ...
ale dopiero gdy znalazłem TO miejsce w sieci dowiedziałem się jak mało na ten temat wiem, po wczytaniu się posty ... wiem jeszcze mniej ;)
ale przynajmniej zmobilizowało mnie to bym zaczął działać!
I to dzięki Wam delektuję się wspaniałym naparem z Ena 5!
Początek został zrobiony ... aż boję się co będzie dalej?

Pozdrawiam czcigodnych Użytkowników tego szacownego forum!

Przemek z Będzina
szukania mi trzeba ;)

djrobus
zagląda od święta

Postautor: djrobus » wt 02 gru 2008, 21:10

Dzień Dobry! :D

Pozdrawiam serdecznie wszystkich kawoszy i miłośników pianki!
Na forum trafiłem przypadkiem kilka dni temu, szukając w sieci informacji o chwalonych, solidnych automatach do kawy (Saeco bye...!)
Już wiem, że to będzie Jura, tylko nie wiem jaki model. Jestem w trakcie zastanawiania się 8)
Do tej pory korzystałem z małego ekspresu kolbowego, ale zabieram go do swojego pokoju w pracy (tam dominują nieśmiertelne czajniki elektryczne i kawa rozpuszczalna brrr...). Do domu chcę wstawić diabelski automat i poszpanować trochę na imprezach :twisted:

Świetne forum, szacunek!

Agnesew

Postautor: Agnesew » czw 04 gru 2008, 11:40

Dzień dobry,

Jesteście niesamowici :) Dziękuję za wszystkie dobre rady zawarte na forum :)
Trafiłam, tutaj kilka dni temu, szukając porady jaki ekspres kupić Tacie w ramach prezentu gwaizdkowego... Wchodziłam tu zupełnie "zielona" w temacie... teraz juz wiem zdecydowanie więcej za co jeszcze raz dziękuję :)

Pozdrawiam i zyczę samych pysznych kaw!

Bazarr

Postautor: Bazarr » czw 04 gru 2008, 13:06

Witam serdecznie wszystkich,
czytam forum od jakiegoś czasu ale jeszcze wiele przede mną. Wczoraj postanowiłem się zarejestrować i zalogować ale dopiero dzisiaj znalazłem miejsce powitań.
Złe doświadczenia z kawa z tamtych lat skutecznie zraziły mnie do tego trunku ale od jakiegoś czasu odkąd mam przyjemność obcowania z ludźmi którzy wiedzą coś więcej na jej temat odkrywam jej walory i daje się uwodzić, szukam informacji i uczę się zupełnie nowych rzeczy... (ostatnio zresztą w ogóle daje się uwodzić wszystkiemu co włoskie...)
Uznanie i pokłony da twórców i stałych bywalców tego forum – to niesamowite miejsce gromadzące ludzi z pasją.
pozdrawiam serdecznie

Passima
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Passima » pt 05 gru 2008, 15:08

Witam.
Mam na imie Gosia,od 18 lat mieszkam w Holandii.Trafilam tu szukajac przez google informacji na temat ekspresow.
Dzien zaczynam od 2 filizanek kawy.Do tej pory byla parzona w aparacie filtrowym.Od wczoraj jestem posiadaczka automatu Saeco Incanto czyli na razie rozpracowywanie,picie kawy niedlugo nastapi,przynajmniej mam taka nadzieje. :wink:
Pozdrawiam goraco Wszystkich kawoszy. :)
Illy Francis Francis x6
Nie spoczniemy nim dojdziemy

Awatar użytkownika
czarny_kot
Kontaktowanie:

Postautor: czarny_kot » wt 09 gru 2008, 10:51

Dzień dobry :)

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów Kawoszy. Cieszę się, że znalazłam to forum, które jest pełne cennych informacji i opinii na temat kawy i całej otoczki z niej związanej.
Ja dopiero raczkuję w tej dziedzinie, ale muszę przyznać ,że po lekturze tematów na forum coraz bardziej mnie to wciąga. Obcowanie z prawdziwymi pasjonatami to zawsze doświadczenie bardzo rozwijające i kształcące.
Jestem na etapie wybierania ekspresu ciśnieniowego, oraz edukacji związanej z gatunkami kaw i techniką parzenia kawy. Nie mogę się doczekać aż przeprowadzę pierwsze doświadczenia :P

Buźka.
Kotek.

abacuss

Postautor: abacuss » śr 10 gru 2008, 9:53

Witam
Jesstem świżutki i nowiutki. Potrzebuję trochę porad więc postanowiłem się zarejestrować
Zaczynam od sprzętu gdzie się udaję obecnie

Pozdrawiam wszystkich :)

nwg
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Witam,

Postautor: nwg » śr 10 gru 2008, 14:32

Czytałem, czytałem, ale w końcu pora się zarejestrować. Mam na imię Piotr i nałogowo piję espresso. Moja żona tylko latte macchiato. Nasze dzieci, pies, kot i fretki kawy nie piją ;)

PS: Przepraszam admina za zamieszanie :D
Pozdrówka,
Piotr

Nivona CafeRomatica 840

franczeska

Postautor: franczeska » śr 10 gru 2008, 22:09

witam :D
na imie mam Magda,ale dla znajomych jestem od kilku lat Franczeska,
jestem miłośniczką picia kawy,dobrej kawy :D
właśnie astanawiam się nad zakupem ekspresu z ktorego bede mogla się napic pysznej kawy :wink:
dlatego zapisalam się do waszego zacnego grona i chcem apoznac się z wszymi opiniami na temat ekspresów i kaw,
bede pilna uczennica,z gory dziekuje Wam za pomoc !!!
podrawiam!!!

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 10 gru 2008, 22:25

Witaj Francesco! Mieszkasz teraz we Florencji? Albo pewnie studiujesz piękną włoską mowę?...

franczeska

Postautor: franczeska » śr 10 gru 2008, 23:31

niestety nie mieszkam we Florencji...
choc byłam :D
pozdrawiam Cie!!!

gocis

Witajcie!

Postautor: gocis » czw 11 gru 2008, 12:44

Witam,

Jestem nowym gościem na waszym forum. Trafiłam tu, ponieważ poszukuję odpowiedniego prezentu dla mojego ukochanego. Każdy dzień rozpoczyna od kawy i wypija ich kilka dziennie, niestety zawsze w biegu lub w biurze.
Postanowiłam, że ekspres będzie dobrym prezentem gwiazdkowym, ale wybór okazał się być trudniejszy niż na początku przypuszczałam.

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o cenne porady odnośnie zakupu ekspresu w cenie do ok.1000zł, z funkcją spieniania mleka i mozliwością przygotowania szybkiego espresso dla jednej osoby.

Z góry bardzo dziękuję!!!!!!!

Baikal

re

Postautor: Baikal » czw 11 gru 2008, 14:03

cześc, - Kamil z Gorzowa Wlkp. na forum trafiłem poszukując prezentu, bardzo mi się tu podoba:D, nie wiedziałem, że kawy, ich parzenie, przygotowywanie itp. to taka ciekawa sprawa :)

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”