Siemens TK 52001

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
moher60
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: eea 250
Siemens TK 52001
Hario

Siemens TK 52001

Postautor: moher60 » czw 02 sie 2012, 11:11

Witam.
Krótki opis ww ekspresu.
Obudowa-czarny plastyk fortepianowy, ładnie spasowany, estetyczny. Przewód zasilający krótki ok 40cm. Wył. główny niewygodny w tylnej ściance ekspresu :( Pojemnik na wodę 1,8l dobrze dostępny. Tacka ociekowa oraz pojemnik na zużytą kawę dobrze zaprojektowane, bez problemu z czyszczeniem. Taki sam dobry i prosty dostęp do komory zaparzania (mycie banalnie proste).
Działanie-przełączniki i lampki na froncie. Prosta obsługa w czynnościach standardowych. Możliwość parzenia kawy słabej(lura) i mocnej(brak możliwości regulacji mocy kawy) Ilość wody do wyboru 30-220ml, możliwość zatrzymania parzenia w dowolnym momencie. Para i spienianie przyzwoite.
Ocena-dla mnie OK jak za 999zł :D Kawa smakowo lepsza niż w moich starych prostych ekspresach (AEG 130, 150, EEA 250) wizualnie gorsza (słabsza crema). Wiem sitka z podwójnym dnem. Kawy testowane -MK Cafe, Lavazza d'Oro, Brasilia Santos, Guatemala Antiqua (dwie ostatnie kupione w profesjonalnym sklepie). Najlepsza crema na Brasilii ale bez szału. Co do pracy chyba jednak dosyć głośny (nie mam skali porównawczej). Młynek z małą regulacją. Ogólnie za tą cenę uważam że wart polecenia jako urządzenie do napoi kawopodobnych :wink: No i na koniec najlepsze :D Wyprodukowany w Szwajcarii lub Portugalii (karton Made in Switzera ekspres Made in Portugal). Podarowałem go w prezencie i mam nadzieję że trochę posłuży :D Pozdrawiam

Gdyby jakieś pytana to w razie możliwości odpowiem.

HieronimDWed
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Siemens TK 52001

Postautor: HieronimDWed » pn 09 lut 2015, 15:45

Problem dotyczy ekspresu Siemens EQ.7, w zależności od producenta kawy ekspres raz działa dobrze a kiedy indziej pisze że nie ma kawy pomimo tego iż jest nasypany cały pojemnik. Np. Jacobsa ekspres lubi i bez problemu mieli a z czymś innym ma problem bo twierdzi że nie ma kawy. Jak rozwiązać taki problem, bo na razie trzeba mielić kawę w osobnym młynku i wsypywać mu mieloną?

----------------------------------------

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”