Nivona 620

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
Pe Pe

Nivona 620

Postautor: Pe Pe » pt 31 paź 2008, 18:39

Od kilku dni jestem posiadaczem ekspresu Nivona 620.
Zakup był efektem kilkutygodniowej analizy rynku pod kątem kupna ekspresu dla poczatkującego amatora małej czarnej.
Jak na razie same pozytywne opinie, espresso rewelacja, obsługa prosta ( dołączona instrukcja w języku polskim). Jakość wykonania sprzętu zewnetrzenie O.K. co do wnętrza, będę informował na bieżąco.
Aktualnie w zbiorniczku: Cellini Espresso in grani. ( może to jej zasługa?).

Awatar użytkownika
Worasek1
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Re: Nivona 620

Postautor: Worasek1 » śr 19 wrz 2012, 8:08

Witam. Od 3 tygodni jestem posiadaczem skspresu Nivona 620. Jestem (na razie) bardzo zadowolony z zakupu, wcześniejszy ekspres to Zelmer, który był wielką klapą i porażką, mowa o 13Z011.
Nivonę kupiłem za nieduże pieniążki w Electro World (był z ekspozycji).
Obecnie załadowałem do zbiornika Eduscho Gala crema - smak kawy jest jak dla mnie super, zobaczymy co będzie dalej, moim skromnym zdaniem z tego ekspresu wychodzi głębszy / mocniejszy smak kawy jak w starym, no i dodatkowo jest funkcja latte lub cappuccino.
Poniżej przedstawie pierwsze wrażenia z obsługi nowego ekspresu.
- Optycznie mniejszy w porównaniu do starego Zelmera.
- Znacznie prostsza obsługa (oczywiście po dokładnym przeczytaniu instrukcji, która jest średnio przetłumaczona).
- Znacznie cichszy w porównaniu do starego (sądzę, że około 30%).
- Łatwiejsza obsługa (regulowana moc kawy oraz ilość wody).
- Fajny patent z dodatkowym filtrem wody instalowanym w pojemniku.
- Instrukcja średnio napisana (brak informacji o instalacji filtra wody - trzeba go wcześniej zanurzyć w wodzie i potrzymać około 10 min.).
- Funkcja przepłukiwania ekspresu jest przydatna, jednak szybko "znika" woda z pojemnika.
- Denerwuje mnie kontrolka stanu wody, która się zaświeca dopiero po wylaniu całej ilości wody a powinna przy stanie minimalnym w pojemniku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

Awatar użytkownika
Worasek1

Postautor: Worasek1 » pn 08 paź 2012, 12:11

Witam
Po 2 miesiącach mogę powiedzieć więcej na temat używania mojej Nivony.
- 2 razy wyjmowałem głowicę zaparzająca i ją myłem pod kranem - trochę jednak się zbiera fusów.
- 1 raz czyściłem tabletką.
- 2 razy czyściłem dysze spumatore, pomimo przepłukiwania dyszy wodą to i tak należy ja rozebrać i wyczyścić ponieważ zbierają się resztki z mleka.
- Używam filtr wody więc nie zgłaszało się odkamienianie.
- Potwierdzam nieprzydatność tacki na podgrzewanie filiżanek.
Zobaczymy co będzie dalej :D .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

Awatar użytkownika
Worasek1

Postautor: Worasek1 » wt 11 cze 2013, 7:36

Witam
Po 8 miesiącach mogę powiedzieć więcej na temat mojej Nivony.
- 5 razy wyjmowałem głowicę zaparzająca i ją myłem pod kranem.
- Ostatnio przesmarowałem prowadnice w głowicy zaparzającej i tłok [oczywiście w instrukcji brak jest informacji na ten temat, dzięki Barnaba za podpowiedź czym i jak to wysmarować], po tej operacji zespół zaparzacza chodzi o wiele ciszej.
- 6 raz czyściłem tabletką.
- Standardowo 1 x m-c czyszczenie dyszy spumatore.
- 4 x odkamienianie.
Oby tak dalej.

APAP
zagląda od święta
Sprzęt: Philips Saeco Exprelia HD

Postautor: APAP » wt 30 lip 2013, 9:48

Miałem ten ekspres u siebie, jednak nie za bardzo mogę powiedzieć, że mi odpowiadał. Piszę to z własnego doswiadczenia i na podstawie tego konkretnego ekspresu. Ekspres w ciagu 1 miesiąca był 3 razy w serwisie. Raz coś się samo jak to określili zatkało, szybko naprawili w ramach gwarancji. Później ekspres przestał parzyć kawę, po prostu zaczęła lecieć zimna woda, kolejną usterką był wyciek wody podczas parzenia kawy, podobno jakaś uszczelka zawiniła. Nie wiem jak inne, ale akurat mój ekspres nie należał do zbyt szczęśliwych, nie wiem może to ja mam pecha.

Awatar użytkownika
Worasek1

Postautor: Worasek1 » wt 22 paź 2013, 11:24

Witam
Po 1 roku użytkowania, nie ma się do czego przyczepić, odkamienianie i czyszczenie wg komunikatów, 1x na 2 m-ce smaruje układ zaparzacza smarem i 1 x m-c myję, zobaczymy co bedzie dalej.

Dariusz P
zagląda od święta
Sprzęt: Nivona 646

Postautor: Dariusz P » pn 26 sty 2015, 19:33

Czy możesz podzielić się informacją czym i jak smarować?
Od niedawna posiadam ekspres Nivona 646 i faktycznie w instrukcji nic o smarowaniu nie ma.
Brak też smaru, który dołączany bywa u innych producentów...

Awatar użytkownika
Worasek1

Postautor: Worasek1 » pn 05 paź 2015, 15:20

Witam
Wewnętrzne części [plastiki i metal] smaruje oliwką do łańcuchów rowerowych [zakupiona w sklepie rowerowym 'Shimano' do mokrych warunków], natomiast uszczelkę przy zaparzaczu przecieram po umyciu olejem rzepakowym lub słonecznikowym [palcem dookoła] . Przez okres 3 lat nie miałem żadnych problemów i ekspres poszedł do rodziny i służy nadal. U mnie w instrukcji tez nie było za wiele informacji na temat czyszczenia układu zaparzacza.
Pozdrawiam.

Dariusz P
zagląda od święta
Sprzęt: Nivona 646

Postautor: Dariusz P » wt 18 paź 2016, 20:16

Dziękuję bardzo za podpowiedź
Myję aparat zaparzający raz na 1-2 tygodnie,ale faktycznie nie smaruję, co słychać przy zaparzaniu...
Zastosuję przy następnym czyszczeniu i dam znać czy zmieniły się odgłosy podczas pracy
Pozdrawiam
Dariusz P

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”