Ascaso Dream

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
Andy

Postautor: Andy » pn 24 paź 2005, 11:35

Ascaso Dream

Obrazek

Kupiłem go bardzo niedawno. W sumie cały czas się uczę jego obsługi i nie chodzi tu o gałkologię. Ekspres wykonany jest solidnie - mosiądz i aluminium, może tylko plastikowa gałka od pary nie do końca pasuje do reszty. Prezentuje się dobrze, może być ozdobą kuchni. Jak postawiłem go w kuchni to moja żona była zdziwiona, że jest taki „kompaktowy” – na zdjęciach w internecie wydawał się być większy.
Co do uwag to po tych kilkunastu dniach mogę napisać tak:
- podgrzewacz filiżanek jest nieefektywny – użyte do tego jest ciepło, jakie wydziela bojler i to nie wystarcza.
- po przełączeniu na tryb pary, z grupy zaczyna kapać woda – nie można mieć w niej kolby z kawą w tym momencie (ponoć to jest w nim normalne – a w Krupsie tak nie miałem).
- rozgrzewamy ekspres z zamontowaną kolbą - gdy wyjmuję kolbę do nałożenia kawy, jest w niej sporo kropel wody (poci się) - pewnie to normalne - Krups miał po prostu oddzielny spust do ociekacza do zrzucania nadmiaru ciśnienia.
- koszyczek na jedną lub dwie kawy potrafi zostać przyssany do górnego sitka przy wyjmowaniu kolby(!?) (możliwe, że jest to spowodowane zabrudzeniem drobinami kawy górnej uszczelki - potwierdzę to jak dostanę szczotkę do czyszczenia grupy).
A poza tym:
- ekspres rozgrzewa się szybko i skutecznie łącznie z kolbą (mosiężna chromowana) – trzeba uważać – można się sparzyć.
- dysza parowa jest bardzo efektywna – szybko i fajnie podgrzewa i pieni mleko – łatwa do utrzymania w czystości.
- ekspres pracuje moim zdaniem bardzo cicho (w porównaniu do Krupsa Artese 03).
- sama obsługa ekspresu jest prosta i nie powinna nikomu sprawić problemów.
- manometr jest fajnym przyrządem do ustalenia odpowiedniego zmielenia kawy.

Generalnie jestem bardzo z niego zadowolony, wygląda na to, że posłuży mi przez wiele lat.
Jak coś mi się nowego pojawi, to oczywiście dopiszę. Jak dostanę do niego jeszcze młynek to protestuję zrobienie "wzorowego" espresso i to dodatkowo opiszę :D

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

ASCASO DREAM

Postautor: buki » pt 26 maja 2006, 11:46

ASCASO DREAM
Ten sam co miał Andy, tylko że czerwony :)
Wszystko z nim ok - Andy już mnie wyręczył.
Kilka uwag tylko:

1. Jedna rzecz mnie bardzo denerwuje - hałas. I to nie hałas pompy! Chodzi o zwykła rureczkę, która ciągnie wodę - jest tak nieszczęśliwie rozwiązany pobór wody, że rurka pod wpływem pompy tak się tłucze o dno zbiornika, że hałas jest dwukrotnie większy niż samej pompy. Gdyby nie to - ekspres byłby cichutki.
Bardzo mnie to denerwuje, bo przy małym dziecku i w małym mieszkaniu, jak chce się zrobić espresso około północy... wrrr

2. Brak kolby z wylewką jednootworową w zestawie, ani nawet dodatkowo (są dwa wyloty, a żeby mieć jeden trzeba sobie drugi czymś zatkać - nie jest to zbyt porządne rozwiązanie)

3. Kapanie wody z grupy... Przy nagrzewaniu grupa nie "trzyma" wody... trzymając kolbę w grupie, trzeba przed nasypaniem świeżej kawy wytrzeć papierem do sucha sitko.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Piromarek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Piromarek » wt 30 maja 2006, 8:32

Wydaje się, że kapanie z grupy może być cechą charakterystyczną ekspresów, dla których nie ma odcięcia dopływu bezpośrednio przed grupą.
Ponieważ pompa membranowa znajduje się zaraz za zbiornikiem wody i to ona odcina jej dopływ do podgrzewacza, pewna ilość cieczy zostaje w samym wymienniku i podnosząc swoją temperaturę zaczyna wypływać przez ujście grupy.
Tak przynajmniej zbudowany jest mój stary ekspres zelmer esspresomat.
Być może występują ekspresy z elektrozaworem zaraz po wymienniku. Przy zamknięciu obiegu gorącej wody z dwu stron, powstaje jednak problem wzrostu ciśnienia wewnątrz układu i potrzeba jego redukcji bezpośrednio przed zaparzaniem.

Tak sobie myślę :-)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » sob 03 cze 2006, 1:38

Ascaso Dream
Antracyt, ale chyba go wypoleruje :)

First Look.
Do tego wszystkiego, co zostalo juz napisane, dodam pewien "drobiazg". Mosieżny boiler i grupa stanowią wspolną całość. Grzalka nie jest wewnatrz boilera, tylko jest owinięta wokół niego. To oczywiscie jest zaleta - grzalka nie ma kontaku z wodą, nie osiada na niej kamień etc. To wszystko wiemy. Ale dodatkowo tworzy to kapitalną konstrukcję, dzieki ktorej grzalka w zasadzie podgrzewa jednoczesnie boiler, wode i grupe, tak wiec i wlozoną w nią kolbę! Trwa to moment i calosc trzyma temperature naprawde dosc dlugo i stabilnie.
Natomiast płotek na filiżanki jest chyba tylko po to, zeby bylo ladnie...

szymont
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Steel Duo

Postautor: szymont » pn 04 gru 2006, 9:59

Ascaso Dream

Niedawno kupiłem antracytowego Dream'a. Kilka pierwszych wrażeń po na razie niedługim okresie użytkowania.

Plusy
+ kolor i wygląd - prezentuje się znakomicie
+ wygodny dostęp do pojemnika na wodę
+ solidne i dokładne wykonanie
+ łatwy w obsłudze
+ jest cichszy niż się spodziewałem
+ dobrze trzyma ciepło po nagrzaniu

Minusy
- o ile pojemnik ociekacza ma uchwyty pozwalające go łatwo wyjąć o tyle sama kratka ociekacza jest pozbawiona jakiegokolwiek ułatwienia w celu jej wyjęcia. Wymaga to albo długich paznokci albo użycia np. noża. W każdym bądź razie mało wygodne.
- brak pojedyńczej wylewki. Nawet nie ma możliwości jej dokupienia za dodatkową opłatą. To jest IMHO duża obsuwa ze strony producenta.
- nie wiem dlaczego, ale przełączniki są wg mnie w nienaturalnej pozycji. Tzn. zwykle przyjmuje się, że jakikolwiek przełącznik jest w pozycji włączonej ("On") jeśli jest w górnym położeniu, a wyłączonej ("Off") w dolnym. Tutaj producent zrobił odwrotnie co mnie osobiście przeszkadza i zawsze mam wrażenie, że coś jest źle przełączone.
- po przełączeniu na tryb pary, z grupy zaczyna kapać woda
- podczas rozgrzewania ekspresu z zamontowaną kolbą gromadzą się w niej krople wody (poci się). Tym i powyższym potwierdzam to co już wcześniej pisał Andy
- nie dotyczy bezpośrednio ekspresu, ale jest z nim powiązane. Chodzi o tzw. szklankę do testu. Myślałem, że skoro szklanka jest firmowana przez Ascaso to jest dopasowana do ekspresu no i przede wszystkim że za 30zł prezentuje lepszą jakość. Ale nie to drugie jest najważniejsze. Chodzi o to, że zbyt mała średnica tej szklanki uniemożliwia wykorzystanie z podwójnej wylewki z ekspresu bo kawa ścieka poza szklankę. To uważam poważna niedoróbka no bo po co mi szklanka do podwójnego espresso, dostosowana do ekspresów tej firmy (proszę zauważyć że nie ma pojedyńczych wylewek!) skoro muszę zatykać jeden z otworów aby ją wykorzystać.

Jeśli chodzi o minusy to chciałoby się powiedzieć, że przy sprzęcie za tą cenę takie "drobiazgi" naprawdę nie powinny się zdarzać.

radzik2908

ASCASO DREAM

Postautor: radzik2908 » sob 03 lis 2007, 0:54

Witam wszystkich!
02.11.2007 trafił w moje ręce Dream kolor antracyt.
Zgadzam się z moimi poprzednikami tylko tyle że być może producent poprawił zamontowanie rurki pobierającej wodę ponieważ ekspres pracuje bardzo cicho(w porównaniu z wcześniejszymi(KRUPS VIVO F880-zarżnąłem pompę,SEACO INCANTO-duży ekspres mały efekt,SEACO ARMONIA EASY-bardzo głośny, gdy robiłem kawę rano budziłem domowników w swoim M4)powiedziałbym super silent.
Gałka od pary nie jest aż tak drażniąca a design zadowoli chyba największych estetów. Polecam ten sprzęt z czystym sumieniem i zachwyconymi kubkami smakowymi.
Kawa jaka wychodzi poprostu poezja. Dziękuje wszystkim forumowiczom i Januszowi, którzy pomogli podjąć tak trudną decyzję przy wyborze sprzętu.

piwoniasz

Ascaso Dream

Postautor: piwoniasz » pn 07 kwie 2008, 22:24

Odkąd stałam się posiadaczką Dream-a, zrozumiałam, skąd nazwa Dream.Wygląd - marzenie każdej miłośniczki stylowych(czyt. "z charakterem") urządzeń:gabaryty akurat na blat niezbyt dużej kuchni.Każdy przełącznik dokładnie tam,gdzie być powinien,z małym wyjątkiem, jak ktoś już zauważył- odwrócone ich położenie 'włącz-wyłącz", ale można się przyzwyczaić.Tamper, standardowo dołączany, choć plastikowy, doskonale spełnia swoje zadanie, więc jest dość czasu na zakup tego jedynego.
Ekspres nagrzewa się szybko : po mniej więcej dziesięciu minutach od włączenia kolba jest gorąca i można zacząć "kawowe tango": mielenie(w i1-d), zmniejszenie ciśnienia przez spuszczenie nadmiaru gorącej wody, zapięcie kolby z (mam nadzieję) dobrze ubitą kawą i ...orzechowa kawowa poezja do filiżanki,ubicie mleka na kremowy jogurcik(prawie zawsze się udaje- wyjątkiem jest użycie mleka pasteryzowanego, nie UHT- pasteryzowane 3,2 nigdy się nie pieni- coś mu pasteryzacja pogarsza parametry pienienia), połączenie tychże(kawowi puryści mnie potępią) i........kawowstąpienie! .Mniam

Tolmaj
zagląda od święta

Postautor: Tolmaj » pt 06 mar 2009, 21:44

Niniejszym informuję, że pojawiły się ofercie Janusza pojedyncze wylewki do Dreama i całkiem przystępnej cenie. Poza tym, są też dostępne sitka które pozwalają korzystać z gotowych kaw mielonych. Oczywiście każdy z szanujących się forumowiczów zaraz się na to skrzywi, ale dla początkujących może być to kuszące, gdyż na starcie nie muszą mieć młynka.
Dalla Corte Mini Manuel Caffe

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 06 mar 2009, 22:01

A skąd pomysł, by umieszczać takie ogłoszenia w sekcji poświęconej recenzjom sprzętu? Zmykaj stąd proszę z tym postem.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » pt 06 mar 2009, 22:08

Bo temat dotyczy Ascaso Dream i analogicznie rzecz ujmujac :lol: kolega rozumował :lol:

Pozdrawiam i już zmykam.
Nie sztuką jest zaparzyć kawę. Sztuką jest zaparzyć ją dobrze...
Isomac Venus, Clever, Phin :D + I-mini, Graef CM80

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 06 mar 2009, 22:48

Poproszę o analogiczne rozumowanie w tym kierunku: klik.

Tolmaj
zagląda od święta

Postautor: Tolmaj » sob 07 mar 2009, 22:38

Uważam, że moja wypowiedź dotyczyła recenzji sprzętu, gdyż wcześniej wymieniano wspomniane przeze mnie cechy jako minusy. Więc tamte wypowiedzi też nie były na temat? Sory ale dopiero zaczynam i jeszcze może nie do końca się orientuję. Przyznaję jednocześnie, że być może zbyt bardzo trąci to agitacją, ale po prostu uważałem te informacje za istotne z punktu widzenia recenzji sprzętu.
Dalla Corte Mini Manuel Caffe

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 12 mar 2009, 19:33

A skąd pomysł, by umieszczać takie ogłoszenia w sekcji poświęconej recenzjom sprzętu? Zmykaj stąd proszę z tym postem.
Drogi Moderatorze,
Po pierwsze to nie ogłoszenie bo Tolmaj nie jest żadnym dystrybutorem a tylko kawoszem - użytkownikiem. 8)
Po drugie to temat postu brzmi:...subiektywne opinie użytkowników. A skoro Tolmaj jest świeży na Forum to umieścił swoją subiektywną opinię w odpowiednim miejscu nie szukając we wszystkich tematach postów tego odpowiedniego (według Long Johnny). Sam wiesz Long Johnny ile już postów funkcjonuje na Forum. :shock:
Po trzecie sformułowanie "Zmykaj stąd proszę z tym postem." nie jest odpowiednim dla poziomu tego Forum. Mało tego, uważam że takie sformułowania Moderatorów prowadzą często do tego że ludzie boją się już na Forum wypowiadać. No bo może klepną coś i zostaną skarceni przez Moderatora. Stąd prosta droga do malejącej liczby aktywnych Forumowiczów. A nie o to chyba chodzi by zrażać "świeżych". Proszę więc o bardziej uprzejme formułowanie "subiektywnych opinii Moderatorów". \
No i na koniec wyluzuj - i nie miej do mnie pretensji. :D
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 13 mar 2009, 0:55

Czy ja mam do kogoś pretensje? Wskazałem, gdzie należy umieścić tę wypowiedź. "Zmykaj" jest formułą żartobliwą. Jak kogoś "przestrasza", to pozostaje przytulić ;). Ta sekcja jest sekcją OPINII i RECENZJI. Rozmowy, debaty, dyskusje, polemiki etc. prowadzimy w innych sekcjach.
umieścił swoją subiektywną opinię w odpowiednim miejscu nie szukając we wszystkich tematach postów tego odpowiedniego (według Long Johnny). Sam wiesz Long Johnny ile już postów funkcjonuje na Forum. :shock:
Moment, moment. Według mnie? Ja pilnuję obowiązujących tu zasad. Szukajka wskazuje bezbłędnie wątki poświęcone temu ekspresowi. Nie zamierzam tu robić za "tego złego" i daruj sobie, Janusz, takie sugestie. To nie moje widzimisię, tylko zasady. Przestańmy stwarzać atmosferę przestrachu. Nie jest wielkim wyczynem przeczytanie regulaminu i postąpienie według jego wytycznych oraz według wskazówek tu otrzymanych.

Uprzedzając ewentualny bieg wydarzeń — w sekcji "O Forum" są wątki poświęcone informacjom zwrotnym nt. jakości i "intensywności" moderacji. Kontynuujmy tę rozmowę tam, nie tu. Wszystkie posty w górę aż do merytorycznych recenzji zostaną usunięte.

// Tak trzymać. // admin

elizalang
zagląda od święta

Postautor: elizalang » ndz 05 kwie 2009, 13:27

To ja wrócę do opinii o Dreamie. Mogę? Wygląda na to, że jednak uczestnicy forum się przestraszyli, bo nikt już tego wątku nie kontynuuje.
:?
Ascaso Dream, też antracyt :D . Pewnie dlatego, że był najtańszy. Chciałam czerwony, ale ceny ostatnio wywyindowały się do 500 funtów. Za to młynek mam czerwony. Pierwsze obserwacje po 3 tygodniach użytkowania:
  • 1. Zgadzam się z powyższymi co do hałasu
    i kapania z grupy. Pogdrzewacz też nie spełnia swojej funkcji, jak zachwalano na stronie dystrubutora czy w instrukcji obsługi. Nie ma to dla mnie jednak większego znaczenia, a wręcz sprawia mi przyjemność wycieranie sitka za każdym razem, tudzież słuchanie "terkotania" rurki.

8) Przyczynia się to do mojego prywatnego rytuału parzenia kawy.

2. Moja wersja jest z termometrem. Czytałam (http://coffeegeek.com/reviews/consumer/ ... am/andersN), że łatwiej jest ocenić odpowiedni stopień zmielenia kawy w wersji z manometrem. Nigdy nie celowałam w fizyce, ale czy nie ma dodatniej korelacji między ciśnieniem a temperaturą? Zauważyłam, że przy "grubszym przemiale" temperatura szybko spada; natomiast, kiedy zmieliłam za drobno - stoi w miejscu. Ciąglę się męczę z tą śrubą w I2, ale juz jakieś efekty są. Na razie zadowoliłam się faktem, że kawa się leje, a nie kapie i że leje się przez 20-25s, żeby napełnić filiżankę espresso. Chyba jednak wciąż mielę za drobno, bo używam podwojnego sitka, a kawa wychodzi tylko jedna :wink:
    3. Podsumowując - nawet jeśli jeszcze nie nauczyłam się parzyć kawy, to i tak smakuje mi ona znacznie bardziej, niż to co czasem pijam
    w jakiejś przydrożnej Coście czy innym Starbucksie. I o to w tym chodzi. A poza tym mam piękny ekspres!
----------------------------------------------------------
<<
[__]D
----------------------------------------------------------

Ascaso Dream w serwisie, moka Bialetti, I-2, Gene Roaster juz ze mna jest :)

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”