Delonghi EN520

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
macgrzegorz

Delonghi EN520

Postautor: macgrzegorz » śr 28 sie 2013, 18:29

Witam,

3 miesiące temu stałem się posiadaczem nowego ekspresu Delonghi EN520, po zużyciu zestawu powitalnego 150 kapsułek z klubu Nespresso postanowiłem poszukać innego smaku kawy a zarazem tańszej alternatywy dla kapsułek Nespresso. Wybór padł na Capsul'in z których jestem niesamowicie zadowolony. Nawet po wsypaniu do nich mielonki Illy można otrzymać przyzwoity czas ekstrakcji. 25-50s na filiżankę espresso 50ml w zależności od stopnia ubicia kawy. Do kapsułki mieści się około 5g kawy.

Spieniacz mleka również spełnia swoją rolę, jak dla mnie znakomicie wiec przygotowanie latte wiąże się z przygotowaniem kapsułki i naciśnięciem jednego przycisku.

Myślę że jest to świetna alternatywa dla drogich ekspresów automatycznych dla kogoś kto szuka taniego ekspresu do pracy, akademika lub do domu. Na Allegro cena nowego ekspresu to około 400zl wiec według mnie to jest okazja, do tego młynek Graef i mamy rewelacyjny zestaw do 1000zl.

Powiecie, że do ceny kawy dochodzi koszt kapsułek Capsul'in ale obliczyłem ze przy 2 kawach dziennie ekspres automatyczny za 2500zl będzie tańszy po około 4-5 latach, wiec pewnie wcześniej się zepsuje niż zamortyzuje.

Podejrzewam, że espresso nie jest tak dobre jak z LaPavoni lub Isomaka, ale dla mnie jest na tyle poprawne, że w porównaniu z kawiarniami bardziej do mnie "przemawia" :-)
A w filiżance... DIEMME Maranello, PASSALACQUA Harem lub GOPPION JaBlMo i uśmiech na twarzy :)

Awatar użytkownika
Blondas
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Re: Odp: Delonghi EN520 alternatywa dla drogiego automatu

Postautor: Blondas » śr 28 sie 2013, 18:47

Jeżeli z 5 g kawy masz 50 ml naparu, to smak jest daleki od espresso. Jeżeli Ci taka smakuje to ok, to indywidualna kwestia. Jeżeli bardziej niż w kawiarni to albo nie przepadasz za espresso i wolisz coś bardziej rozcieńczonego, albo musisz zmienić kawiarnię.
Pozdrawiam
Piotrek

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Re: Delonghi EN520

Postautor: Crom » ndz 22 wrz 2013, 13:09

Próbowałem kaw z tego ekspresu, z fabrycznych kapsuł.
O ile przygotowanie napoju jest szybkie a sam ekspres ładny, o tyle smak..... daleki od tego co można uzyskać na kolbowcu z użyciem świeżej kawy, napar z automatu wg. mnie nie ma mocy i czuć że kawa stara.
Nie polecam. Do akademika równie dobrze można dać niedrogi ekspres kolbowy, nie dość, że efekt lepszy to jeszcze na młynek starczy. No i czyszczenie automatu spieniającego też uciążliwe, dysza jest prostsza i łatwiej ją umyć.
Chociaż jeśli ktoś pije tylko kawę z mlekiem to na pewno mleko ukryje sporo niedostatków smaku samej kawy.

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”