Wybuch w kuchni

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Awatar użytkownika
Popijacz
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek: MMK-001 i kafeterka

Re: Wybuch w kuchni

Postautor: Popijacz » śr 22 cze 2011, 14:10

W sumie najlepsza by była kafeterka rosyjska, najlepiej wojskowa. Pancerna. Pewnie takie i z 10 bar dają :P
Stopień: mokatier

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 cze 2011, 14:18

Tak, w razie ataku można strzelać z niej pociskami do moździerza. :wink:

Chińczyk chińczykowi nierówny. Już pisaliśmy o tym w innych wątkach, że tam produkuje się zarówno oryginalne adidasy i zabawki, które trują dzieci. Te lepsze chińskie moki firmuje np. Tadar. Nikt tu też nie każe kupować tylko jednej marki. Jest też wielu włoskich czy hiszpańskich producentów oferujących znakomite rozwiązania w kategorii jakość/cena.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Popijacz
Sprzęt: Młynek: MMK-001 i kafeterka

Postautor: Popijacz » śr 22 cze 2011, 14:30

A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jaka to chińska fabryka przyłożyła swój odlew i aluminium do kafeterki, co ją na półce widzę? Jakoś po rozkręceniu coś wewnątrz do odczytania? Bo we wszelakich TeckoRealach zwykle kafeterki stoją po prostu rozpakowane na półce, i takie się je kupuje.
Stopień: mokatier

Aragorn
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Aeropress, Moka, Młynek: Porlex i Tchibo

Postautor: Aragorn » czw 23 cze 2011, 20:16

Tak, w razie ataku można strzelać z niej pociskami do moździerza. :wink:

Chińczyk chińczykowi nierówny. Już pisaliśmy o tym w innych wątkach, że tam produkuje się zarówno oryginalne adidasy i zabawki, które trują dzieci. Te lepsze chińskie moki firmuje np. Tadar. Nikt tu też nie każe kupować tylko jednej marki. Jest też wielu włoskich czy hiszpańskich producentów oferujących znakomite rozwiązania w kategorii jakość/cena.
Mam dwie sztuki tadara. Trochę capiły stalą przez długi okres czasu, teraz czuć tylko kawę, ale nie wiem czy ona po prostu nie przytłumia tamtego smrodu.
Dodatkowo obie sztuki miały lipnie zamocowany zawór i przeciekały - nie dało się uzyskać właściwego ciśnienia. Próbowałem uszczelnić konopią i specjalnym uszczelniaczem hydraulicznym, co oczywiście nie pomogło, więc z racji braku odpowiedniego sprzętu, zakleiłem poxipolem(kontakt z wodą ma na tyle niewielki o ile nie zerowy, więc trucizny raczej nie piję, a i tak rzadko jej używam). Dlatego gdybym był miłośnikiem kawy z kawiarki, ale nie mogę trafić ze smakiem w porównaniu do aero, a jakość większości ekstrakcji w moim wypadku zależy od przerwania zaparzania w odpowiedniej chwili, czyli w sumie od szczęścia, to zamieniłbym na jakąś porządną włoską, a najlepiej na wersję z zaworem, który przepuszcza wodę tylko o ciśnieniu >=1,5bar.
Chodzi o stalową wersję.
A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jaka to chińska fabryka przyłożyła swój odlew i aluminium do kafeterki, co ją na półce widzę? Jakoś po rozkręceniu coś wewnątrz do odczytania? Bo we wszelakich TeckoRealach zwykle kafeterki stoją po prostu rozpakowane na półce, i takie się je kupuje.
Ja swoje kupiłem w realu i były w pudełku, stąd wiem, że to tadar.

kozand63

Postautor: kozand63 » wt 16 sie 2011, 16:59

Czytam i czytam ale nigdzie nie znalazłem, czy w tej kawiarce nie było zaworu bezpieczeństwa czy też zaworem bezpieczeństwa okazało się to odpadnięte dno :D .
Zawsze mi się wydawało, że po to są te boczne zaworki, żeby takich niespodzianek nie było.
Tygielki, Moka, DeLonghi Caffe Treviso, Ascaso Basic, i-mini i2 Black (ABS)

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » wt 16 sie 2011, 17:30

W każdej kawiarce jest zawór bezpieczeństwa, ale nie w każdej działa :) I czasem odpada dno, a czasem puszcza gwint który trzyma górną część kawiarki.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » wt 24 wrz 2013, 20:53

"Wybuchnięta" kawiarka z Ikei:
20130924_085312.jpg
20130924_085356.jpg
Zaworek, przynajmniej po fakcie, działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » wt 24 wrz 2013, 21:16

No to mnie właśnie dziwi. Jak dochodzi do tych wybuchów, skoro zaworek działa?
Poza tym, na logikę, jeśli nie mamy kawy zmielonej na pył, to jak ją trzeba ubić, aby wytworzyć takie ciśnienie pary wewnątrz, aby rozsadziło stalowy pojemnik?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
pafcio0
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » wt 24 wrz 2013, 22:03

Też mnie to intryguje. Kawa zmielona była dość drobno, ale "tak jak zawsze", nieubita, jeno usypana gładko bez górki.
I bum...

Awatar użytkownika
renqien
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » wt 24 wrz 2013, 22:05

Ojtam ojtam, moja była wysadziła w powietrze Mukka Express o poranku. Nie dość, że wykosztowałem się na taki "pienkny prezent", to jeszcze musiałem sufit malować, ech...

bartoromero

Postautor: bartoromero » śr 25 wrz 2013, 13:37

Jak przekoroduje i "wycieńcieje" denko, to ma mniejszą tolerancję na ciśnienie, niż zaworek... taka sytuacja... ;)

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”