Który z modeli o klasycznym wyglądzie (dźwigniowe)?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » śr 01 lis 2006, 21:47

Zamiast dźwigni spróbuj mu zaproponować jakiegoś dobrego, zgrabnego HXa :twisted: Może zaproponuj jakąś prezentację :wink:
Prezentacja? Czemu nie? Zapraszam do Łodzi. Jeszcze jutro są do zademonstrowania dwa modele z Fiorenzato: tańsza Colombina i droższa Bricoletta. Obydwa bardzo dobrze opisane w Przyklejonym o Ekspresach i z serwisem w Polsce.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » śr 01 lis 2006, 22:04

Myślę, że nie ma prawa tam być i żadne ręczne ekspresy dźwigniowe nie są brane pod uwagę przez INEI bo nie są projektowane do użytku komercyjnego. I nie chodzi tu o jakość espresso tylko o same kwestie użytkowe - brak podłączenia do wody czy ścieków, konieczność ręcznego napełniania boilera i jego wielkość, trudność obsługi, itp. Jeśli znasz jakiś ręczny dźwigniowy, który nadawałby się do komercyjnego wykorzystania to proszę podziel się tą wiedzą.
Powtórzę się, bo to już kiedyś było, ale proszę:
http://www.allegro.pl/item136319545_eks ... imali.html
A ja dodam jeszcze to:
http://www.fiorenzatocs.com/inglese/sch ... marco.html

Przepraszam, właśnie zauważyłem że ten link już był podany.
Dodam tylko, że wydaje mi się ta dyskusja zbyt zażartą i wykraczająca poza zainteresowanie i możliwości percepcji osoby z tym postem występujacej.
Rzeczywiście szkoda Sławek, że nie było Cię u Gorana z dźwigniowym LaPavoni. Ze względu na ilość obecnych osób byłoby to bardzo wskazane.
Z większej ilości opinii osoba pytająca łatwiej mogłaby wyciagnąć jakąś miarodajną średnią. I do tego można by jednocześnie sprawdzić w działaniu Bricolettę, Colombinę i LaPavoni.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Re: Który z modeli o klasycznym wyglądzie (dźwigniowe)?

Postautor: zamek » czw 05 mar 2015, 10:26

Stary temat :D ale...

Krążą mi po głowie myśli na temat zakupu ekspresu dźwigniowego a ponieważ nie mam wielkiego doświadczenia pomyślałem, że poproszę lokalną społeczność miłośników dźwigni o radę.

Moja styczność z dźwigniami zamyka się na kilku dniach spędzonych z La Pavoni Professional dzięki uprzejmości DJP oraz weekendzie z mocno używanym Sama/PV Export – pamiętam, że miałem mocno neutralne obserwacje i nie miałem wtedy chęci by poświęcać czas i pieniądze pójście w tym kierunku.

Dzisiaj po zarzuceniu palenia kawy i sprzedaży Gene Cafe, dorzuceniu kilku lat doświadczenia moje myśli zaczynają kierować się ku wyzwaniu 4M. Nie mam sprecyzowanych preferencji poza tym, że skłaniam się w stronę ekspresów ze sprężyną, niezbyt wielkich tak by nie stawiać drugiego kolosa w kuchni.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i podpowiedzi lub podzielenie się swoim doświadczeniem.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 05 mar 2015, 17:13

To chyba Bezzera ma coś najbardziej kompaktowego a zarazem dość profesjonalnego. Albo Londinum, albo Bosco..?

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » czw 05 mar 2015, 21:04

Trochę nie na temat, ale czemu przestałeś wypalać kawę, ja dalej to lubię robić.
Pamiętam Twoje początki z Gene.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » sob 07 mar 2015, 12:16

Raczej mam na myśli te mniejsze półprofesjonalne ekspresy tak by nie naruszać kuchennego zawieszenia broni z drugą połówką :lol:. W sumie to jak zacząłem się rozglądać to nie mam za dużego wyboru.
Trochę nie na temat, ale czemu przestałeś wypalać kawę, ja dalej to lubię robić.
Pamiętam Twoje początki z Gene.
Wypalałem kawę do dripa ze sweetmaria's przy kursie bliskim 2 pln - dzisiaj nie ma to już ekonomicznego sensu tym bardziej, że dostęp do dobrej kawy do dripa jest dużo łatwiejszy niż kilka lat temu.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 07 mar 2015, 13:11

Zamku, Arrarex Caravel z lat dawnych robi furorę :).

Wróć do „Ekspresy dźwigniowe”