Kawa z Włoch

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
arturo_77

Kawa z Włoch

Postautor: arturo_77 » czw 27 lip 2006, 9:52

Witam!
Czy możecie polecić jakąś dobrą kawę z włoch, wyjeżdżam na Sycylię, może jest tam coś godnego uwagi?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » czw 27 lip 2006, 11:20

moak caffe (brasilea, special bar, stella), zicaffe, bell caffe....no i tre! forze. kawy z poludnia Włoch są raczej mocno palone i należy mieć to na uwadze. Dopeman może coś o tym powiedzieć... :roll:

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » czw 27 lip 2006, 12:14

plus wszystkie kawy z okolic Neapolu :!: :wink:

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » czw 27 lip 2006, 12:23

plus wszystkie kawy z okolic Neapolu :!: :wink:
Że mocno palone czy też Neapol leży na Sycylii? :roll:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 27 lip 2006, 12:34

...że bardzo dobre:) Neapol uchodzi za kultowe miasto dla miłośników kawy... dlaczego? Czy rzeczywiście w Neapolu kawa jest lepsza niż w Trieście, innym kawo-kultowym mieście?;)
a.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 27 lip 2006, 12:35

tre forze to smoła :D ale pod koniec moje podniebienie tak do niej przywykło że była dla mnie niczym gęsta gorzka czekolada. naprawde zacna kawa - ale trzeba się do niej przyzwyczaić.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » czw 27 lip 2006, 13:33

...że bardzo dobre:) Neapol uchodzi za kultowe miasto dla miłośników kawy... dlaczego? Czy rzeczywiście w Neapolu kawa jest lepsza niż w Trieście, innym kawo-kultowym mieście?;)
a.
ot co :D
ja lubię te z Neapolu ale nigdy nie śmiem twierdzić, że są lepsze od tych z Triestu
kawę z Frosinone zaliczam do ... Neapolu, hi,hi.

arturo_77

Postautor: arturo_77 » czw 27 lip 2006, 20:41

Wielkie dzieki!
bylem tam w zeszlym roku i najbardziej rozczarowaly mnie kawiarnie - a wlasciwie bary z barem i barmanem ale bez krzesel, pijesz kawe na stojaco i splywasz.
Ale kawa wysmienita :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 27 lip 2006, 23:53

Jak mogły Cię rozczarować włoskie bary?? Pijesz kawę na stojąco, rozmawiasz z ludźmi, rozmawiasz z barmanem, tak długo jak chcesz, o czym tylko chcesz, delektujesz się kawą, a na koniec mówisz grzecznie: "grazie, arrivederci!" i znów zanurzasz się w ulicy...
a.

Andy

Postautor: Andy » pt 28 lip 2006, 7:30

Ten sam lokal, a jak różne podejście. Osobiście wolę to drugie. Nad espresso trudno długo deliberować. W domu mam tak samo. Nawet nad cappucino się nie nasiedzę. Jeśli mi się udaje gdzieś wybrać, to staram się zatopić w lokalną kulturę, spróbować lokalnych specjałów. To ciekawe doświadczenie.

arturo_77

Postautor: arturo_77 » ndz 30 lip 2006, 11:32

Pod warunkiem, że mówisz w danym języku. Bar w środku pusty i starsi ludzie siedzący przed nim na ulicy. Jak wchodziłem do takiego caffee-baru to rozmowy zostawały zawieszane, Ci co czytali przestawali czytać gazety, czułem powiew mafii ;) klimat niesamowity. Pozdrawiam!

janek
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Dawniej kolbowy, a teraz Siemens EQ 7

Włochy, Rzym - zakupy kawy

Postautor: janek » sob 03 gru 2011, 17:58

Zauważyłem że najtańsza supermarketowa kawa we Włoszech jest znacznie lepsza od naszych "Kronungów" czy tym podobnych. Tak samo jest np z winem. W związku z tym pytam o doświadczenia osób, które bywają w Italii i korzystają z okazji zakupowych.
Jaką kawę ziarnistą do ekspresu automatycznego warto kupić w supermarketach spożywczych? Może znacie sklepy z kawą w Rzymie, gdzie warto się wybrać?

vKua
Sprzęt: młynek krups gvx2

Re: Kawa z włoch

Postautor: vKua » czw 08 gru 2011, 21:25

Byłem na tych wakacjach we Włoszech i właśnie w Rzymie. Mieszkałem na przedmieściach gdzie dominowały sklepy al'a biedronka, stonka i lidl. Najlepszą kawą jaką widziałem to kimbo - ale była tylko w formie sprasowanej. Z kaw w ziarnach było segafredo i noname produkowany dla konkretnego marketu. Kupiłem jedno i drugie, jakość noname była niezła (ale nie robiłem na niej espresso tylko mokkę) i porównywalna do segafredo (sic!). Więc jak znajdziesz gdzieś ciekawą kawę w ziarnach w sklepie, to nie zastanawiaj się dwa razy i kupuj.

janek
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Dawniej kolbowy, a teraz Siemens EQ 7

Re: Kawa z Włoch

Postautor: janek » pt 13 sty 2012, 16:39

Byłem w Rzymie i zakupiłem 20 kg różnych kaw. Ceny od 43 do 84 zł/kg. Najtańsza (której nie kupiłem) była za 27 zł. Wybór ogromny. Wybrałem dwa rodzaje Lavazzy, Palombini, Vregnano, Columbus, Segafredo i mieszankę arabiki z robustą markowaną przez Metro.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Re: Kawa z Włoch

Postautor: dandy » pt 13 sty 2012, 18:30

20 kg?! No no no nieźle zaszalałeś! :) Ale żeby Tazzy d'oro z Rzymu nie przywieźć.. :o

Wróć do „Kawa”