Bazzara Top 12 Gran Cru 250g bezpośrednio w Ritex Gourmet

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Monkin
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Kawiarka od lat, Gaggia Accademia

Re: Bazzara Top 12 Gran Cru 250g bezpośrednio w Ritex Gourme

Postautor: Monkin » śr 06 lut 2013, 20:56

Kupiłem 0,5 kg, paczki z datą do 17.12.2014. Czyli pakowana 17.12. 2012 roku, bo w datę palenia raczej nie wierzę :wink: , ale jak na powiedzmy 2 miesięczną mieszankę porządnych ziaren arabic ( w paczce prawdziwy misz-masz :lol: ) aromat po otwarciu nienaruszonej paczki taki sobie, nie był bardzo intensywny i nie "powalał na kolana" jak piszą niektórzy na forum. Miałem już bardziej pachnące ziarna naszych polskich, "forumowych" palarni , które naprawdę wzbudzały aplauz swym zapachem i smakiem uzyskanego naparu wśród rodzinki i znajomych.
I tu uwaga skierowana do potencjalnych nabywców, użyszkodników, li tylko, ekspresów automatycznych.
Przynajmniej na mojej Gaggi (mimo, że rozgrzana na maksa, podkręcona dodatkowo przed ekstrakcją wcześniejszym spustem pary) jako espresso nie wzbudziła szczególnych zachwytów u degustatorów. Stwierdzili, że poprawna, taka sobie, owszem, przyzwoita kawa ale....jakaś "płaska", bez opisywanych w necie niuansów zapachowo-smakowych. W cappu również na przyzwoitym poziomie ale też bez rewelacji. Wiem, że Accademia to nie kolba, ale z tego automatu uzyskiwałem dużo więcej wrażeń artystycznych, pijąc kawę ze świeżych ziaren arabic, choćby wypalanych przez Antonia.
Spróbuję zaparzyć Gran Cru również innymi metodami, skoczę do kumpla ,który ma porządną kolbę. Na razie w moim automacie po raz pierwszy przepłaciłem za ziarna. Ale byłem tego świadomy i się z tym liczyłem. I nie obrażam się na tę mieszankę.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » śr 20 lut 2013, 17:12

Na pewno każdy na swoje ulubione smaki, i co pasuje jednemu drugiemu może wydać się nieciekawe. Ja np. uważam mieszankę N.Y. Extra, która wygrała branżowy konkurs Gourmet za udaną, smaczną, ale nieco nudnawą, ktoś inny z kolei będzie się nią zachwycał.
Bazzarę Grand Cru uważam za jedną z najfajniejszych kaw jakie piłem, podoba mi się to połączenie tytoniu z pomarańczą, prawda że nie należy spodziewać się nie wiadomo czego bo ten smak nie jest jakiś powalający czy niesamowicie intensywny, ale akurat ta mieszanka smakowała mi za każdym razem od początku aż do końca paczki. Chociaż lubię zmieniać smaki i poznawać nowe gatunki to jest spora szansa że do Bazzary jeszcze wrócę, a przy okazji udany debiut zachęcił mnie do spróbowania innych kaw tego producenta.

Monkin
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Kawiarka od lat, Gaggia Accademia

Postautor: Monkin » czw 21 lut 2013, 15:20

To mogę ci tylko kolego pozazdrościć. Ja miałem chyba pecha z BGC. Moje obydwie paczki miały raczej delikatnie mówiąc niezbyt ładne i bardzo mocno pokruszone i połamane ziarna. To opinia kawosza, który pił ją już nie raz i mówi , że ta kawa jest znacznie bardziej aromatyczna i smaczna, i powinna mieć w swym całym rozgardiaszu arabic znacznie ładniejsze ziarna... Kumpel obeznany w kawowym temacie na swojej naprawdę porządnej kolbie nic ekscytującego z niej nie wycisnął . Stwierdził, że ziarna są brzydkie i raczej zwietrzałe, co według niego wskazuje, że są znacznie starsze, niżby wskazywała data na paczkach, które nie były uszkodzone.
Może jeszcze kiedyś jej spróbuję. Na razie wolę kupować od forumowych dostawców. Teraz mi pachnie w domu obłędnie świeża dostawa od Antonia. No i jakość jego ziaren naprawdę pieści swym wyglądem oczy.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » pn 20 sty 2014, 21:39

Nigdy nie wiadomo co się trafi we włoskiej paczce :wink:
Info z dziś: aktualna cena dla forumowiczów w Ritexie to nadal 26,50 zł.

gunio
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic, Graef CM70
Bialetti Dama 2 cup + MPM MMK-01+ COMBAT Frabosk 3

Postautor: gunio » pt 21 lis 2014, 10:36

Cena aktualna (przy zakupie 10 sztuk). Ktoś z Warszawy chętny?

raski
Sprzęt: nie mam

Postautor: raski » sob 29 lis 2014, 21:25

@gunio chętny - 0.5 - 1 kg

Wróć do „Kawa”