Bazzara Top 12 Gran Cru 250g bezpośrednio w Ritex Gourmet

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Re: Bazzara Top 12 Gran Cru 250g w Almie

Postautor: maro » pn 13 lut 2012, 21:21

Czyli te "negocjacje" w sprawie kilku paczek na prawdę się toczą ? :shock:
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Postautor: Twolipan » pn 13 lut 2012, 22:27

Maro, tak trudno uwierzyć, że forum na którym jest cała grupa celowa (śmietanka klientów) wszystkich obracających tematami kawowymi ma potężną siłę przebicia?

Gdyby przedstawiciele nie stosowali "marketingu partyzanckiego "(jak firmy farmaceutyczne wycieczki na szkolenia na Bali w celu poznania nowego leku), to sami przeznaczyliby transport próbek dla forumowiczów.
Np. dwieście próbek do spróbowania i oceny (uczciwej, beż ściemy i kadzenia-jest beznadzieja piszesz to, jest rewelacja lejesz miód ), to posty które przeczyta ile tysięcy potencjalnych klientów w Polsce?
Ilu z nich już teraz podejmuje decyzje o zakupie na podstawie opinii tu zamieszczonych?
Ilu zaczeło np. wyrzucać zieloną koronę przez okno, namawiając na to samo rodzinę i znajomy, dając im "za darmo" spróbować prawdziwej kawy z super efektem?

To mega reklama za darmo (w stosunku do kosztów promocji medialnej), jedna z najskuteczniejszych odmian promocji konsumenckiej na świecie.

Warunki są dwa:
1. Dystrybutorzy muszą pojąc jak bardzo im się to opłaca i ile mogą zyskać, oraz mieć pewność uczciwej oceny.
2. Opinie muszą być niezawisłe i obiektywne. Internauci niczego lepiej i szybciej nie wyczują jak fałszu (kryptoreklamy, kadzenia i ukrytych interesów).
A raz stracona wiarygodnośc nie wróci.

Stąd prosta droga do otwarcia i rozwoju przestrzeni kawowej w Polsce. Wzrost sprzedaży da szybki i realny spadek marż.
Optymalnie będzie kiedy dobra 100% arabica (lub lekka mieszanka ) będzie kosztować 40-60 zł/kilo.

To będzie zabójcza konkurencja dla mielonek z supermarketu.
Za tym pójdą ceny maszyn z zachodu (Gaggia najtańsza za 400-500 zł) i masz rynek zbytu.
Bo to nieprawda, że polacy nie lubią dobrych, markowych rzeczy. Bardzo je lubią i umieją docenić, natomiast nie lubią być nabijani w butelkę.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » pn 13 lut 2012, 23:27

Maro, tak trudno uwierzyć, że forum na którym jest cała grupa celowa (śmietanka klientów) wszystkich obracających tematami kawowymi ma potężną siłę przebicia?

Gdyby przedstawiciele nie stosowali "marketingu partyzanckiego "(jak firmy farmaceutyczne wycieczki na szkolenia na Bali w celu poznania nowego leku), to sami przeznaczyliby transport próbek dla forumowiczów.
Np. dwieście próbek do spróbowania i oceny (uczciwej, beż ściemy i kadzenia-jest beznadzieja piszesz to, jest rewelacja lejesz miód ), to posty które przeczyta ile tysięcy potencjalnych klientów w Polsce?
Ilu z nich już teraz podejmuje decyzje o zakupie na podstawie opinii tu zamieszczonych?
Ilu zaczeło np. wyrzucać zieloną koronę przez okno, namawiając na to samo rodzinę i znajomy, dając im "za darmo" spróbować prawdziwej kawy z super efektem?

To mega reklama za darmo (w stosunku do kosztów promocji medialnej), jedna z najskuteczniejszych odmian promocji konsumenckiej na świecie.
Dokładnie! Mega reklama za darmo! Biję się w piersi, że dopiero dziś oświeciło mnie jak istotny to argument w naszych negocjacjach z Ritexem, któremu wskazałem liczbę wyświetleń tego tematu (w tej chwili to już ponad 2500).
Maro - tu nie chodzi o kilka paczuszek tylko o dużo dużo więcej... Ja sam gdy zamawiam świeże ziarna to na potrzeby swojej rodziny i przyjaciół biorę po 6-7 kg. Zamawianie więc raz na 2 miesiące 25 paczek tej Bazzary w atrakcyjnej cenie nie stanowiłoby dla mnie żadnego problemu. A na podstawie dotychczasowego zainteresowania :D ostrożnie szacuję, że bylibyśmy w stanie dokonać grupowego zakupu od razu na nie mniej niż 100 paczek. Tak na dobry początek :D
Co nie oznacza, że nie jesteśmy otwarci na inne konkurencyjne oferty... :wink:
Ostatnio zmieniony wt 14 lut 2012, 10:27 przez dandy, łącznie zmieniany 3 razy.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 13 lut 2012, 23:39

Bazzara santa, co się tu dzieje? ;)

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Postautor: Twolipan » wt 14 lut 2012, 0:31

"Bazzara santa, co się tu dzieje?"

Inicjatywa oddolna, obywatelska:)

In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti ,.....

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » wt 14 lut 2012, 1:19

Gdyby to zrozumieli producenci sprzętów jeszcze... na razie Polska jest zalewana kapsułkowcami i automatami. Niestety tak się dzieje. WIelkie akcje reklamowe Philipsa, De'longhi, Boscha (Tassimo), Krupsa (Dolce Gusto) i miliony Ojro wpajają, że kapsułki i automaty to jedyny słuszny środek do robienia "najlepszej" kawy. Teraz już trudno mi sprzedać nawet jakiegoś termobloczka za 300-500 zł i wysłać po młynek do sklepu Tchibo lub na Nasze Forum, bo obok stoją 4 standy z degustację płynnego ciepłego, quasi-kawowego napoju. Szkoda, bo Polacy mają wiele pieniędzy do wydania, mają chęć do picia dobrych naparów. Niestety później producenci zarabiają na serwisie i plastikowych kapsułkach z nieświeżą, grubo zmieloną kawą. Może to się zmieni i będzie kiedyś jak na "Zachodzie"...
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Robson27
stale zagląda do filiżanki

Re: Bazzara Top 12 Gran Cru 250g bezpośrednio w Ritex Gourme

Postautor: Robson27 » wt 14 lut 2012, 21:07

"Jeśli robicie akcję społeczną zakupu jakiejś włoskiej kawy, to może lepiej albo równie dobrze byłoby kupić wór surowych ziaren... Za darmo mogę to przełożyć w formę gotową do spożycia. Będzie tak znacznie taniej..."---Antonio

A to też uważam za dobry pomysł. Jaka jest minimalna ilość żeby kupić ziarenka zielone i Maestro dla Nas je przygotuje. Jeżeli ma być taniej to może wybrać ogólnie to co lubimy i dalej.

Awatar użytkownika
Quell
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » wt 14 lut 2012, 21:28

Może wcale nie być tanio, to dość złożona kompozycja, ci bracia zrobili niezły mix..... :wink:

-Jamajka Blue Mountain
- Portoryko Yauco Selecto
- Santo Domingo Barahona AAA
- Meksyk Altura Superior
- Honduras SHG Marcala
- Kostaryka SHB Tarrazu
- Salwador Pacamara Gigante
- Gwatemala Antigua Pastores
- Nikaragua Matagalpa Cavallino
- Brazylia Sul De Minas Pergamino
- Indie Plantation Peaberry Bababudan
- Etiopia Sidamo Lavado
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Robson27

Postautor: Robson27 » wt 14 lut 2012, 21:37

Bardziej chodziło mi żeby kupić tylko jeden gatunek ale myślę że na tym forum znalazły by się osoby które na takie duże przedsięwzięcie się szarpnęły

jerry.s
Sprzęt: moka

Postautor: jerry.s » wt 14 lut 2012, 22:08

witam wszystkich,
podesłano mnie do tematu z forum nikona;
jakby co, to w w-wie ja piszę się na 4-6 paczek (w zależności od terminu);

pzdr,
j

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 14 lut 2012, 22:39

...podesłano mnie do tematu z forum nikona
Otóż to,dziś wprawdzie rozmowy z Ritexem nie było (mam nadzieję, że jutro się dodzwonię), ale zostało podjętych szereg działań operacyjnych celem pozyskania dodatkowego kapitału ludzkiego m. in. na niekawowych forach internetowych gdzie pojawiał się temat dobrej kawy.
Dziękujemy jerry.s za podłączenie się do akcji :szampan: przekaż dalej!

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 14 lut 2012, 22:54

"Jeśli robicie akcję społeczną zakupu jakiejś włoskiej kawy, to może lepiej albo równie dobrze byłoby kupić wór surowych ziaren... Za darmo mogę to przełożyć w formę gotową do spożycia. Będzie tak znacznie taniej..."---Antonio

A to też uważam za dobry pomysł. Jaka jest minimalna ilość żeby kupić ziarenka zielone i Maestro dla Nas je przygotuje. Jeżeli ma być taniej to może wybrać ogólnie to co lubimy i dalej.
Tak, to jest kapitalna alternatywa. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia z Ritexem co do wyższego niż proponowane 14,7%*, stałego rabatu skoncentrujemy się na tym właśnie planie. Viva Antonio! :szampan:

*w dniu 19.02 poprawiono wysokość rabatu z pierwotnie wskazanego w tym miejscu 17% po odkryciu błędnego obliczenia procentu - dandy
Ostatnio zmieniony ndz 19 lut 2012, 13:02 przez dandy, łącznie zmieniany 2 razy.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » wt 14 lut 2012, 23:07

Ło matko, zaraz zrobi się z tego zryw na miarę protestów przeciw ACTA :wink:

@Antonio
Że tak powiem, wkopałeś się :lol:

PS A w sumie kupuje ktoś ta "Top 12tkę" z Krakowa ? (zakładając sensowną świeżość)

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 14 lut 2012, 23:30

Ło matko, zaraz zrobi się z tego zryw na miarę protestów przeciw ACTA :wink:
Aha, jak dobrze pójdzie dotrzemy i do Kancelarii Prezydenta :wink: A może i wyżej :lol:

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » wt 14 lut 2012, 23:47

PS A w sumie kupuje ktoś ta "Top 12tkę" z Krakowa ? (zakładając sensowną świeżość)
Jest szansa, tylko nie wiem czy doliczając za przesyłkę, nie taniej mi wyjdzie podjechać do tej, no, KrakChemii, wróc! Almy, almy ;)

Wróć do „Kawa”