Bazzara Top 12 Gran Cru 250g bezpośrednio w Ritex Gourmet

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Quell
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Re: Promocja Bazzary Top 12 Gran Cru 250g w Almie

Postautor: Quell » pt 10 lut 2012, 21:39

Nie piszę nic złego , wyolbrzymiasz :)
To jest wątek o BT 12 250 g z Almy !!!. Sprzedawcy o których piszesz nie posiadają w ofercie takiej kawy , to chyba proste... :D
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » pt 10 lut 2012, 21:49

Spodziewałem się odpowiedzi z Ritexu na moje zapytanie najprędzej w poniedziałek, a tu sam właściciel odpowiedział natychmiast!
I tak w przypadku większych ilości zaproponował cenę brutto za opakowanie 24,48 zł + wysyłka gratis. Co Wy na to? :)

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pt 10 lut 2012, 21:55

bardzo dobra cena :) zbieraj zamówienie i zamawiajcie :)
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » pt 10 lut 2012, 21:57

No no , zamawiajcie i pijcie bo jest smaczna ! :D
Ostatnio zmieniony pt 10 lut 2012, 22:53 przez Quell, łącznie zmieniany 1 raz.
Kopamatakava .......

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » pt 10 lut 2012, 22:36

No to bierzcie :) Ja na razie nie potrzebuje. Dodam, że moje zapytanie dotyczyło ilości "dziestu" świeżych paczek z datą zapakowania nie dalszą jak 2 m-ce. Odpowiem Ritexowi, że ktoś z forumowiczów może się powołać na ofertę, którą mi przedstawili.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pt 10 lut 2012, 22:38

Spodziewałem się odpowiedzi z Ritexu na moje zapytanie najprędzej w poniedziałek, a tu sam właściciel odpowiedział natychmiast!
I tak w przypadku większych ilości zaproponował cenę brutto za opakowanie 24,48 zł + wysyłka gratis. Co Wy na to? :)
No ja już podobną korespondencję mam za sobą a było to 3 kg kawy temu :wink: Ustal sobie tylko czy aby na pewno pojęcie "większej ilości" definiujecie w ten sam sposób i podstawowa sprawa DATA palenia.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » pt 10 lut 2012, 22:50

Widzę że to zbędne zamieszanie , ja cały czas kupuję w Almie po 29.9 , i niech tak zostanie . :szampan:
Kopamatakava .......

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Postautor: Twolipan » pt 10 lut 2012, 23:04

Szanowny kolego Rogerze,
Nie mam żadnego specjalnego sentymentu do Ritexu ani żadnego innego polskiego dys.
Ba, wręcz mam stosunek ambiwalentny, zwłaszcza po twojej sugestii, że siedzą tam potwory antyrabatowe zjadające nieświadomych klientów na śniadanie. Na sprawdzanie tej informacji jak czytam naraził się dandy osobiście :)

Sklep z linku sprzedaje 1 kilogram po odjęciu rabatu (zwykłego dla smiertelników) za 116,85, przy czym firma która sprzedawała Almie robi to w kwocie 1 kilogram 114,8. To oni więc są na dzisiaj najtańsi i w dodatku jest sprzedają w 4 niezależnych, szczelnych opakowaniach, choć być może starszą.
Nie trzeba więc ich o nic prosić, żeby kupić taniej, zaciekawił mnie jednak pomysł uzyskania okolic ceny 90 zł lub niżej.

Skoro jednak sugerujesz jako zawodowiec, że to niemożliwe, dla mnie temat jest zamknięty.
A skoro pamiętasz mnie z forum Manuel Aroma Bar to wiesz, że oznacza to dokładnie: dla mnie temat jest zamknięty jeżeli chodzi o zakupy u polskich dystrybutorów, wolę kupować za granicą.
Co nie zmienia faktu, że bardzo miło mi prowadzić z Tobą polemikę na łamach tego forum i mam nadzieję, że po nieuniknionym spadku dzisejszych cen w Polsce o 50%, będe mógł się zaopatrywać u takich właśnie kompetentnych zawodowców.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pt 10 lut 2012, 23:15

Szanowny kolego Rogerze,
Nie mam żadnego specjalnego sentymentu do Ritexu ani żadnego innego polskiego dys.
Ba, wręcz mam stosunek ambiwalentny, zwłaszcza po twojej sugestii, że siedzą tam potwory antyrabatowe zjadające nieświadomych klientów na śniadanie. Na sprawdzanie tej informacji jak czytam naraził się dandy osobiście :)
no comments, musiałbym napisać coś czego nie chcę, ciesze się że potrafisz czytać między wierszami słowa niepisane (ba, nie tylko nie pisane ale nawet takich które by do głowy drugiej stronie nie przyszły. Znam ceny zakupowe wspomnianej kawy, zarówno w opakowaniach 250g jak i 1kg, wiec wiem jakiej ceny nie jesteś w stanie otrzymać. Tyle z mojej strony bo znowu coś wyczarujesz, wymyslisz i napiszesz.

ps. zauważ, że w momencie kiedy ja podawałem link do sklepu nie była jeszcze znana cena Ritexu.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Twolipan » pt 10 lut 2012, 23:30

Roger, naprawdę w żaden sposób nie chce wchodzić z tobą w spory, serio :)
PS> Szkoda ,że nie podajesz zakupowych cen hurtowych, to by się bardzo przydało:)

Maro:
Ustal sobie tylko czy aby na pewno pojęcie "większej ilości" definiujecie w ten sam sposób i podstawowa sprawa DATA palenia.[/quote]

Maro , to czemu nic nie piszesz że już rozmawiałes, a zwłaszcza czemu się konkretami nie podzieliłeś?
A my tu deliberujemy po próznicy.
Oczywiście, że należy się zapytać jaka konkretnie ilość.
Warunki dostawy:
Dostawa zakupów na terenie całego kraju:
• przy zamówieniu zakupów o wartości powyżej 250,00 zł. dostawa GRATIS
• przy zamówieniu zakupów o wartości od 100,00 do 249,99 zł. opłata za transport 16,00 zł.

Więc idealnie jest umówić się tylko na tą kawę i gratis wysyłkę od 3 kilo, ale...

I teraz tylko pozostaje pytanie czy 24,48 do dobra cena? Uważam że jeszcze nie.
I data palenia będzie tu silnym argumentem, że cena 20 zł (przy min. jednorazowym zamówieniu 3 kilo przez 1 osobę), a taka oferta skończy się stworzeniem odobnego wątku na forum i dostępem z ofertą dla szerokiej grupy kawoszy.
Myślę, że admini się zgodzą, bo nikt nie ma na tym zarabiać, a na takiej cenie skorzystają wszyscy.

dandy, skrobniesz dalej tą korespondencję ?

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » pt 10 lut 2012, 23:45

bo nikt nie ma na tym zarabiać
Pan z rzeczonej firmy też nie? Cóż... może rzeczywiście ma wielki czerwony krzyż na plecach....
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » pt 10 lut 2012, 23:53

I teraz tylko pozostaje pytanie czy 24,48 do dobra cena? Uważam że jeszcze nie.
I data palenia będzie tu silnym argumentem, że cena 20 zł (przy min. jednorazowym zamówieniu 3 kilo przez 1 osobę), a taka oferta skończy się stworzeniem odobnego wątku na forum i dostępem z ofertą dla szerokiej grupy kawoszy.
Myślę, że admini się zgodzą, bo nikt nie ma na tym zarabiać, a na takiej cenie skorzystają wszyscy
dandy, skrobniesz dalej tą korespondencję ?
Skrobnę. Też uważam, że da się wynegocjować lepszą cenę, choć niekoniecznie przy jednorazowym zamówieniu 3 kilo. Z doświadczenia wiem, że dopiero 3-cia oferta jest dobra :) :) Btw zdecydowana większość negocjujących - o czym sprzedawcy dobrze wiedzą - łyka 2-gą ofertę.
Maro - wiadomo, data palenia to absolutny priorytet, tak jak powiedziałem zaznaczyłem w zapytaniu, że musi mieć max. 2 m-ce, a ilość rzędu "dziestu" lub więcej

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 11 lut 2012, 0:01

Wreszcie ktoś pisze tu z pozycji konsumenta, przy dobrej cenie wchodzę w ten deal :szampan:

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Twolipan » sob 11 lut 2012, 0:10

Buki ja wiem, ze społeczników u nas jak na lekarstwo, ale ja lubię tą swoją cechę (choć rzadziej z niej korzystam niżbym chciał).
Jak będziesz mnie sekował brzydkimi pomówieniami to jestem gotowy się "wylegitymowac"(spotkać, pokazać czym się zajmuje zawodowo itd) A to nie pozostawi złudzeń, że nie mam nic więcej wspólnego z branża kawową niż konsumpcja. Twoja podejrzliwośc skłoniła mnie jednak do zastanowienia.
I naszła mnie głebsza myśl bez związku o kawie dla forumowiczów, która mogłaby jednak zmniejszyć poczucie np. twojego zagrożenia kryptoreklamą:):).

U nas zawsze musi być partzantka marketingowa.
Jakoś łatwiej lekarzowi wziąc na lewo wycieczkę do Egiptu za wypisywanie konkretnych specyfików niż oficjalnie wziąć wynagrodzenie za czas poświęcony za zaznajomienie się ze specyfikiem, a pózniej firmowanie go, własnym w końcu nazwiskiem, przed pacjentami. A gdyby było wiadomo, że lekarz promuje lek x i robi to za oficjalne wynagrodzenie to szybko zrobiłaby się zdrowa sytuacja.
Opiniuje, że jest ok, a to się sprawdza to znaczy, że fachowiec i warto go słuchać.
Promuje barachło y to znaczy, że nie ma niczym pojęcia poza własną kasą, niech spada.

Tu jakiś czas temu był rozmowa między adminami i modami o tym kto uczestniczy w forum. Chyba Jogi sypał danymi jak z rękawa i okazało się, że zarejestrowanych użytkowników jest stosunkowo niewiele ( 5 tys? ), tych udzielających się, może z 10%, z sensem - jeszcze mniej:).
Ale liczba wejśc wskazuje, że czyta to wielokrotnie większa rzesza odbiorców, dla których opinie tu umieszczone są często jedynymi wskazówkami w świecie "małej czarnej", sprzętu, obsługi itd.
Osobiście jestem przekonany, że sukces Rancilio i Manuela w Polsce to w 90% zasługa tego forum.

Czy nie o wiele zdrowiej, uczciwiej i opłacalniej dla dystrybutorów byłoby wprowadzić np. szeroki dostęp do próbek?
Może należałoby uszczelnić system rejestracji i wsprowadzać ograniczony krąg np. najbardziej udzielających i aktywnych forumowiczów (choć system już właściwie jest).
Wszystko musiałoby być transparentne, szczególnie zaś wpisywanie negatywnych opinii, któreto uważam osobiście za najważniejsze.

Ale potencjalne zyski dla obu stron byłyby ogromne: dostęp do testerów (ziaren, maszyn, akcesoriów-co tez producent by wrzucił).
Nawet dla powiedzmy 200 osób dawałby nieocenioną informację i promocję wsród mniej wyrobionych kawoszy, wskazówki w obsłudze danego ziarna i co na za tym idzie podnoszenie kultury kawowej w kraju, o co nam wszystki chodzi. Wszystko spiętę np. silną ręką misia Jogi i może się okazać, że też potrafimy zrobić coś z europejska:))
A tak duża grupa dawałaby dużą większą pewność bezstronności w ocenie. A co w tym złego, że zapromujemy nieznaną, ale bardzo dobrą kawę , palarni której nie stać na promocję jak Jacobsa?

Zresztą mam czasem nieodparte wrażenie, czytając to forum od lat, że już coś w ten deseń się tu dzieje.
Z jednej strony na pewno ma na to wpływ pasja do kawy, ale mam wrażenie, że odbywają się "transfery" forumowych fachowców. Przechodzą oni bowiem z ligii amatorsko-forumowej do ligi zawodowców, zostawiając sobie jednak często koszulkę amatora. Dla przykładu Antonio kupiony przez zgagzfredo (np, na stanowisko przedstawiciel na Polskę) prawdopodobie w pół roku spowodowałby wzrost sprzedaży w całym kraju o 50% korzystając ze swojego emplois i wspierająć to naukową analizą produkcji żygamfredo.
I ok tak ma być, życie się zmienia.
Ale zwykły Kowalski nie jest w stanie łatwo rozpoznać (bez wielkiej metki na nicku), że ktoś jest tu i z pasji i dla pracy zawodowej, a to już brak transparentności i uczciwości.
Ostatnio zmieniony sob 11 lut 2012, 1:17 przez Twolipan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » sob 11 lut 2012, 0:22

Wypraszam sobie. Weź wyluzuj. Nigdzie cię nie "sekowałem", gdzie to wyczytałeś?
Trzeba tu chyba posprzątać, bo chyba nie na temat.
A o wylegitymowaniu trzymam za słowo: możesz na priv.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Wróć do „Kawa”