Youbean

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
raff
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: NS Oscar + Compak K10 WBC
Aeropress, Hario V60, Chemex

Youbean

Postautor: raff » pt 25 mar 2011, 10:23

http://www.youbean.pl/ - korzysta ktos? Ciekaw jestem jak odbieracie taka inicjatywe. Na polskim rynku nowatorskie, choc ewidentna kalka square mile czy podobnych przedsiewziec dzialajacych od dluzszej chwili. Wiem ze sporo ludzi ciagnie kawe z zagranicy, pytanie jak odbieracie oferte lokalna. Palarnia znana - JAVA - wiec raczej nie ma tajemnicy odnosnie technologii i pochodzenia ziaren i choc naprawde ich lubie to jakos nie moge się przelamac zeby wziac subskrypcje. Mimo wszystko wole jednak za kazdym razem wybrac konkretna mieszanke/singla niz brac cos w ciemno, moze Wasze spostrzezenia beda w tym temacie inne?

:bat: Wszyscy dobrze wiemy, że masz te polskie znaczki, tylko nie chce Ci się ich wciskać. /J
Decaffeinated coffee is kind of like kissing your sister.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Re: Youbean

Postautor: marctwain » pt 25 mar 2011, 10:30

Rafał, ja już miałem nacisnąć przycisk subskrybuj. Ale tego nie zrobiłem. Akcja wydaje się sensowna. Miałem okazję odwiedzić ich za Hutą. I wrażenie odniosłem pozytywne. Strona też "przyjazna". Ale nie znam tych ziaren, podejrzewam, że są ok, świeże itp. I szukałem jakiejś opinii. Może tutaj :?: . Konkludując: kalka czy nie, mi się podoba. I pewnie niedługo coś takiego zamówię. 340gr/mc - zawsze jakiś przerywnik, bo mojego popytu nie zaspokoi. Kręci mnie różnorodność, poza jednym tematem.:)
Wcześniej ten pomysł widziałem tu:
http://swiezopalona.pl/products/podroze-z-kawa
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » pt 25 mar 2011, 20:17

Bardzo ciekawa inicjatywa! Pierwszy raz o czymś takim słyszę, jednak raczej nie zdecyduje się na kupowanie kota w worku. Z tego co rozumiem nie mam wpływu jakie mieszanki otrzymam, a właśnie te poszukiwanie, czytanie mnóstwa recenzji przed zakupem jest dla mnie najlepszym doznaniem. :)

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod

Postautor: marctwain » pt 25 mar 2011, 21:02

A ten dreszczyk? I ciekawość? ;)

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » pt 25 mar 2011, 21:19

Jestem typem człowieka, który może nie, nie lubi bo to zbyt mocne słowa, ale nie jest przesadnym zwolennikiem niespodzianek i przeżywałbym znacznie większe udręki nie wiedząc co piję, niż radość z tegoż samego powodu. ;)

Awatar użytkownika
raff
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: raff » pt 25 mar 2011, 22:34

To nie jest tak ze nie wie się co się pije - dostalem jedna sztuke promocyjna, kawka zazwyczaj jest bardzo zacna i mocno oryginalna, za kazdym razem opisana dokladnie z jakiej plantacji itp. Nie wiadomo tylko co bedzie nastepne ;) Zreszta pierwsza, ktora poszla byla wczesniej jednym z egzotykow COE sprowadzonych przez JAVA, mozna jej bylo nawet sprobowac na Panskiej. Mysle ze znajac zaciecie wlasciciela i ludzi z tej firmy mozna się spodziewac ze utrzymaja poziom, zwlaszcza ze to nie wyglada na podstawe ich dzialalnosci, a jedynie realizacje czesci strategii zwiazanej z krzewieniem kultury kawowej i popularyzacją *dobrej* kawy. Ja przyznam szczerze zastanawialem się czy cena nie jest zbyt wygorowana, ale podsumowujac mysle ze w koncu się przelamie, zeby raz na jakis czas sprobowac jakiegos fajnego singielka innego niz to co zazwyczaj jest na rynku, az tak drogo znowu nie jest, zwlaszcza jak się spojrzy na produkty typu MK Cafe z linii dla gastronomii czy inne takie 'znamienite' wynalazki ;) A tak w ogole to musze się w koncu wybrac na sobotni cupping do Vespy, bo o ile dobrze rozumiem to wlasnie kawe z youbean mozna tam sobie poprobowac i nieco się z tematem oswoic. Moze ktos by się zabral? Jutro nie dam rady, ale moze w przyszlym tygodniu tez bedzie?

BTW: swiezopalona.pl tez by trzeba chyba wytestowac jakos?

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » pt 25 mar 2011, 23:53

Też się nad tym zastanawiałem, jednak cena (przy 6-miesięcznej subskrypcji ) 120/kg. mnie odstraszyła (zwłaszcza, że chyba nie ma opcji odbioru osobistego, więc co miesiąc jeszcze trzeba zapłacić za kuriera).
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » sob 26 mar 2011, 0:14

To nie jest tak ze nie wie się co się pije(...)
Tak, ale o tym co dostajesz dowiadujesz się dopiero w dzień odbioru.
Też się nad tym zastanawiałem, jednak cena (przy 6-miesięcznej subskrypcji ) 120/kg. mnie odstraszyła (zwłaszcza, że chyba nie ma opcji odbioru osobistego, więc co miesiąc jeszcze trzeba zapłacić za kuriera).
Opcja odbioru osobistego chyba jest:
Obrazek

Co nie zmienia faktu, że i tak cena jest dość wysoka.

Na obecną chwilę ze względu na podane przeze mnie wcześniej powody nie jest to oferta z której skorzystam, ale w przyszłości... kto wie :wink:

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » sob 26 mar 2011, 7:58

Patrząc na koszty dostaw, należy pochwalić, że nie ma marżowania cen przesyłek.
Ostatnio szukalem baterii do telefonu i jeden ze sprzedawcow za list prioryretowy liczyl sobie 12 pln przy koszcie baterii 11,50... :smiech:

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » sob 26 mar 2011, 8:29

Fajna strona, brakowało mi czegoś takiego w Polsce - kawy są palone do espresso czy przelewania?
A ceny....moim zdaniem normalne jak na jakość kawy jaka jest oferowana - Java bierze ziarno z Mercanty.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod

Postautor: marctwain » sob 26 mar 2011, 8:35

Świezopalona ma ziarna jak najbardziej OK. Zamawiałem dwa razy, chyba wszystkie typy przecisnąłem.
W youbean pasuje mi waga paczki. W sam raz.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » sob 26 mar 2011, 11:39

....Co nie zmienia faktu, że i tak cena jest dość wysoka.
Można tylko dla porównania przytoczyć ceny Square Mile Coffee Roaster: 6-cio miesięczna subskrypcja też w torebkach 350g z dostawą do Polski to 291PLN (4.7 za GBP) - Youbean 255PLN.
Natomiast ta sama subskrypcja dla UK to 256PLN. Zatem wniosek taki, że ceny mamy tutaj jak dla klientów UK, którzy zarabiają średnio znacznie, znacznie więcej, no ale cóż, kawa kosztuje.....
Jeszcze tylko kwestia utrzymania przynajmniej takiej jakości jak SQM (a to już nie jest takie trywialne).
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
raff
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: raff » wt 29 mar 2011, 0:26

wiesz, moznaby sprobowac ich 'zczelendżować' i namowic na jakis dzien otwarty...

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 29 mar 2011, 12:08

Dzień otwarty - świetny pomysł! Kilka jasnych singli chętnie bym przelał i sprawdził, znaczy się spurołwerował ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 01 kwie 2011, 14:33

Skusiłem się i zamówiłem Zege...może i Mercanta a nawet speciality coffee jak dumnie jest napisane na naklejce ale ktoś tą kawę zmarnował....czy ktoś w Polsce mogłby palić kawy do przelewania? Podobno to takie proste..... :roll:

Wróć do „Kawa”