Jaka kawa ekonomiczna do biura

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
siarzewski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Jaka kawa ekonomiczna do biura

Postautor: siarzewski » wt 02 gru 2008, 22:36

Witam serdecznie,
przeglądałem wasze forum dość długo i intensywnie zanim zdecydowałem się zapytać,
nigdzie nie znalazłem tego

jaką kawę kupić do biura
zamówiliśmy właśnie Saeco Royal Cappuccino
lada dzień go przyślą ale problemem jest kawa
jaką kawę kupić żeby wszystkim smakowała, uniwersalną do espreso, cappuccino i zwykłej małej czarnej
dodam tylko dla wnikliwych, że z wodą nikt się pieścić nie będzie i będziemy lać pewnie kranówkę.
pozdrawiam
Rowenta ES180/F + i-mini

siara i wszystko jasne

bartoromero

Postautor: bartoromero » wt 02 gru 2008, 22:48

Ale w jakich przedziałach cenowych za kg kawy?

mala herba
stale zagląda do filiżanki

Postautor: mala herba » śr 03 gru 2008, 8:44

Dlatego nie piję kawy w biurze, profanacja rytuału. Poza tym - wiecznie usyfiony ekspres, ohydna woda "źródlana" z "saturatora", no i ta atmosfera pośpiechu.

Zakup Segafredo albo coś z Krafra czy Unileveru, to Twoi pracownicy też nie będą pili kawy w pracy:)
"Ziemia – to plama
Na nieskończoności błękicie;
Ciemna gwiazda, w słonecznych gwiazd świcie.."

Awatar użytkownika
siarzewski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: siarzewski » śr 03 gru 2008, 9:04

co do przedziału cenowego to nie mam zielonego pojęcia, nie wiem 100 za 1kg
a co do szanowania pracowników, to sam jestem pracownikiem i nie jestem zainteresowany piciem kwaśnego śmiecia
skoro udało mi się przekonać szefową do zakupu tego sprzętu to chciałbym wypić dobrą kawę,
Rowenta ES180/F + i-mini

siara i wszystko jasne

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » śr 03 gru 2008, 9:18

To masz fajna szefowa. Tylko wydaje mi się, ze 1kg za 100zl dla kilku pracownikow to wyjdzie kilkaset zlotych miesiecznie na kawe. Jesli to dla niej ok to winszuje pracy :) Dla mnie "ekonomiczny" i "kawa w biurze" kojarza się raczej z ziarnem z Lidla.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
endo
zagląda od święta

Manuel

Postautor: endo » śr 03 gru 2008, 10:02

Na podobnym ekspresie,również w pracy, świetnie jak na automat wychodziły dwie mieszanki od Janusza; Manuel Caffe Solaroma i trochę tańsza Manuel Caffe Aroma Piu.Żadna uparcie kupowana na początku Lavazza nie dorastała Manuelom do pięt.Cena za kilogram to około 60-70zł. Szukaj w http://www.delicarte.pl/napoje.html#kawaziarnista

marco441
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: marco441 » śr 03 gru 2008, 10:15

co do przedziału cenowego to nie mam zielonego pojęcia, nie wiem 100 za 1kg
a co do szanowania pracowników, to sam jestem pracownikiem i nie jestem zainteresowany piciem kwaśnego śmiecia
skoro udało mi się przekonać szefową do zakupu tego sprzętu to chciałbym wypić dobrą kawę,
Ale Ci fajnie...
My mamy w pracy ekspres Saeco, na którym robi się (nie pijam) Posti Arabica. Mój prezes nie uznaje innej, bo ta jest "najlepsza" (wiadomo jak ciężko ja było dostać za komuny ;-)).
W poprzedniej pracy pijaliśmy Lavazza Crema&Aroma w cenie 78zł za kg, ale jeśli Manuel, tak jak pisze kolega, jest lepszy a jednocześnie tańszy to czemu nie. Ta Lavazza to żadna rewelacja.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 03 gru 2008, 10:21

W przedziale do 100 zł za kg masz taki wybór kaw, że głowa mała!
Żeby zachęcić szefową i współpracowników - kup na początek jakąś "bezpieczną" kawę, taką, żeby była pewność, że większości posmakuje - ja polecam Manuela, Arcaffe 3 rodzaje (tańsza od Manuela), coś z BlackCoffeeRoasters - doradzą ci, od rogera (z forum) świetną mieszankę Bazzara Gold....

no masa jest tego...
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
endo
zagląda od święta

Postautor: endo » śr 03 gru 2008, 10:42

BlackCoffeeRoasters ma świetne kawy,ale do automatu chyba lepsze byłyby mieszanki z robustą niż 100% arabiki? W pracy człowiek potrzebuje często mocniejszego kofeinowego kopa :lol:

Awatar użytkownika
siarzewski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: siarzewski » śr 03 gru 2008, 15:48

dobra widzę, że jesteście pasjonatami i to wielkimi,
poza tym nie spodziewałem się, że to ma być tyle kg w miesiącu
a z illy i innych co byście polecili nie kwaśnego?
Rowenta ES180/F + i-mini

siara i wszystko jasne

Awatar użytkownika
reason
zagląda od święta

Postautor: reason » śr 03 gru 2008, 16:20

Ja proponuję spróbować La Brasiliana Oro Rosso. Nie jest najdroższa (50-60 zł/kg). Nie jest kwaśna. Dzięki 40% robusty daje organizmowi porcję kofeiny, ale jednocześnie nie ma tego specyficznego robustowego posmaku. Świetna z mlekiem i bez.

Z kaw budżetowych można przetestować Monte Santos Caffe Crema 100% Arabica (20-30 zł/kg), z automatu jako baza do napojów mlecznych wychodzi nawet znośna. Ale za to z kolbowego jest taka sobie, bez rewelacji.

bartoromero

Postautor: bartoromero » czw 04 gru 2008, 0:11

Jeśli to ma być tania kawa (kilka kg na miesiąc), to także polecam Monte Santos Espresso. Jest naprawdę smaczna w tej cenie (30zł/kg). Do dostania niestety jedynie w osławionym Lidlu :)
Uważam, że dzielnie trzyma gardę w starciu z dużo droższymi kawami.

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » czw 04 gru 2008, 1:19

Monte Santos Espresso rzeczywiscie godne polecenia. 14,99zl za 500gr. A kawy w biurze pojdzie sporo.

Awatar użytkownika
vampiros

Postautor: vampiros » pt 05 gru 2008, 0:01

Polecam Mokito Verde, pyszna i ekonomiczna. Doskonała alternatywa dla LaBerasiliany rosso:)

inga

Postautor: inga » pt 05 gru 2008, 2:23

My pijemy Jacobs kronung w ziarnach, ale smak zależy od sposobu zaparzania. Jak nie mieliśmy ekspresu, to tę kawę piliśmy sypaną. Teraz kupili nam w firmie ekspres krupsa z wbudowanym młynkiem i ta sama kawa, tyle że świeżo zmielona, całkiem inaczej smakuje. I kawoszy przybyło:)

Wróć do „Kawa”