Tani zamiennik dla Lavazzy

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Havoc
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Venus. Aeropress.
Kontaktowanie:

Tani zamiennik dla Lavazzy

Postautor: Havoc » ndz 13 lip 2008, 11:39

Witam ponownie.

Piję obecnie Lavazze z Moki. Przyznaje nic nadzwyczajnego, jednak mi kawa smakuje w miarę. Może i chciałbym coś lepszego kupić jednak...już Lavazza jest dla mnie za droga. Co polecicie do moki w cenie kilka zł niższej, czyli 10-15zł? 250g starcza mi na 2tygodnie przy 1 kubku kawy dziennie. Za 20zł z przyjemnością kupiłbym ale 500g kawy i miał na ten m-c. Niestety palarni nie ma u mnie, nawet w pobliżu nic się nie znajdzie (świętokrzyskie, skarżysko-kamienna). Rozumiem propozycje z allegro, ale nie piszcie o kawie za 15zł podczas gdy wysyłka kosztuje 10 ;)

Liczę na pomoc, bo kawy wystarczy mi jeszcze na 2 filiżanki, i chciałbym od razu spróbować czegoś nowego.

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » ndz 13 lip 2008, 17:48

wiesz co, kawa (Lavazza również) to nie Apap, że możesz w aptece poprosić o tańszy odpowiednik. Po prostu przeszukaj recenzje na forum, potem kup to (najłatwiej chyba na alledrogo) i już. Kwestię ceny transportu załatw, zamawiając kawę nie na dwa tygodnie, ale np. na dwa miesiące - na pewno wytrzyma.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

mala herba
stale zagląda do filiżanki

Postautor: mala herba » ndz 13 lip 2008, 19:21

Woseba. Ta sama liga co lavazza. Za około 20 pln będziesz miał 0.5kg ziarna. Oczywiście bez rewelacji ale da się pić. Niebieska "Arabica" łagodniejsza, mniej upalona; brązowa przewrotnie nazwana "Espresso" b mocno palona. Jak nie masz młynka to są wersje mielonki za ok 10 zetów ale tu lavazzy już nie przeskoczysz.
"Ziemia – to plama
Na nieskończoności błękicie;
Ciemna gwiazda, w słonecznych gwiazd świcie.."

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » ndz 13 lip 2008, 19:38

A ja proponuję poszukać jednak na nieśmiertelnym Allegro. Zapewniem Cię, że nabędziesz tam Lavazzę w cenie, która Ci się na pewno spodoba. Sama tam często kupowałam, bo uważam, że z moki L. smakuje całkiem przyzwoicie. Całkiem niedawno za 8,50 :!: Pln /Lavazza Crema e Gusto/ . Jeżeli chcesz podam sprzedawcę, bo mam go gdzieś zapisanego. Kawa była świeżutka, przywieziona prosto z Włoch. :D Z całym szacunkiem, ale nie uważam, że Woseba to ta sama liga...
Gaggia Classic + Ascaso I-mini

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 13 lip 2008, 20:14

Niektóre mielonki Lavazza mogą być gorsze niż mielonki Woseba. Lavazza i inni giganci starają się wypełnić każdy segment rynku, nawet ten najtańszy i pospolity. Określenie "zamiennik" w odniesieniu do kawy jest trochę niepoprawne, jak Wit zauważył.

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » ndz 13 lip 2008, 20:41

Hm... widocznie nigdy nie natrafiłam na takie paskudztwo i całe szczęscie :D . Ta kawa o której akurat wspomniałam powyżej jest w Polsce dostępna, ale oczywiśie w cenie ponad 20Pln, dlatego pomyślałam, że cena na Allegro jest naprawdę radosna...Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Havoc
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Venus. Aeropress.
Kontaktowanie:

Postautor: Havoc » ndz 13 lip 2008, 22:19

Dzięki za opinie. Szczerze to zniechęcony dopłatą do wysyłki nie patrzyłem na allegro...nie sądziłem że takie różnice cenowe są.
A co do zamienników...cóż, miałem na myśli po prostu coś w tej samej klasie za trochę niższą cenę.
Co do przeszukiwania recenzji na forum, okey...tylko chciałem poznać chociaż nazwy/marki żeby patrzeć na konkretne, a nie wertować i sprawdzać ceny każdej z opisanych kaw. Lenistwo...może, ale roboty dużo przyznacie ;)

W każdym razie dzięki, nad lavazzą można już pomyśleć.

Awatar użytkownika
Magus
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Magus » pn 14 lip 2008, 9:04

Polecam - SEGAFREDO ESPRESSO CASA
znajdziesz to od 13 do 22 pln - wszystko zalezy od źródła. Moim zdaniem dużo lepsze od L.
Obrazek

O dziwo najbardziej z mokki smakowała mi Caffe Trombetta Clasica, która podesłał mi antonio - można ją na alledrogo złapać też w cenie ok 11 - 12 pln. To jest mieszanka Arabik z Robustą - o dziwo bardzo łagodna z mokki.
Obrazek
D: Ascaso Basic + Nuova Simonelli Grinta
P: Bialetti Moka Express
Kawa - Arcaffe Gorgona

+ masa planów.

Awatar użytkownika
MichałM
Sprzęt: Ascaso Steel Duo Prof, syfon Bodum Santos 3000, aeropress, moka Bialetti, młynek Demoka

Postautor: MichałM » sob 19 lip 2008, 12:33

A dlaczego nie kupować online bezpośrednio w palarni? Moje doświadczenia z Blackcoffeeroasters i Palazzo Cafe są bardzo pozytywne. Można wybrać stopień upalenia, stopień zmielenia (do moki, do ekspresu). Moim skromnym zdaniem handlowe mieszanki wielkich koncernów (te wszystkie lavazze, segafredy, jacobsy, nawet illy) się do świeżej kawy z palarni nie umywają.
...czarność węgla, przejrzystość bursztynu, zapach mokki i gęstość miodowego płynu...
Ascaso Steel Duo Prof, syfon Bodum Santos 3000, aeropress, młynek Demoka M 203d

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » sob 19 lip 2008, 13:54

Ale niektóre są jednak tańsze, a o to przecież chodzi w tym wątku...

skarbimirek
Sprzęt: nie mam

Re: Tani zamiennik dla Lavazzy

Postautor: skarbimirek » śr 01 lut 2012, 20:57

Witam,
Chciałbym odświeżyć wątek. Otóż ja znalazłem swój tani zamiennik dla Lavazzy.
Sposób przyrządzenia:moka
1.Lavazza Qualita Oro - ziarno,zmielona w młynku ostrzowym, po zaparzeniu w kawiarce wyraźnie wyczuwalny kwaskowaty posmak, dodanie mleka niczego nie zmienia, kawa mdła, ciężka do wypicia. Cena 21 zł za 250 g.

2. Woseba Mocca Fix Gold - kawa zmielona, jakby trochę za drobno jak do parzenia w kawiarce. Mimo wszystko kawa wychodzi o wiele lepsza niż z wyżej wspomnianej Lavazzy, praktycznie nie czuć kwasu, nie próbowałem jeszcze z dodawaniem mleka. Cena 9 zł za 250 g.

Czasami warto eksperymentować z kawami z niższych półek, czasami potrafią mile zaskoczyć;). W najbliższym czasie zamierzam przetestować MK Cafe Premium, tą którą teraz reklamują jako kawę stworzoną do picia z mlekiem.

Pozdrawiam;)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 02 lut 2012, 8:20

Nie wiem w końcu, o której Lavazzy była mowa na początku, ale podejrzewam że właśnie Oro. jej cena w polskich sklepach jest rzeczywiście nieadekwatna do jakości, ale naprawdę nie sądzę, żeby Woseba Mocca Fix była od niej lepsza. Zamienników szukałbym wśród Kimbo, Trombetta, Palombini, Pellini itp. itd. MK ta do picia bez mleka wychodziła mi znakomita z moki.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 02 lut 2012, 9:13

A ja mam pewien niesmak na wspomnienie Trombetty. Kimbo, Trombetta, Palombini, Pellini itd. to owszem, lepsze niż LaVazzA produkty z nieco mniejszych palarni, ale to wciąż gigantyczny przemysł... nie to co polskie, małe, rzemieślnicze palarnie ;).

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 02 lut 2012, 9:18

Za 10 zł/250 g???? Chyba jednak nie ta półka.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 02 lut 2012, 9:23

No właśnie... nonsens. Ale podobno wiele kawiarni w Polsce wydaje na 1kg kawy ok. 28zł. To jest dopiero nonsens.
10zł/250g to jest cena niezłego surowca...

Wróć do „Kawa”