Siemens EQ.5 TE506209RW — pytania, problemy

TE 506209 RW
zagląda od święta
Sprzęt: siemens

Re: Siemens EQ.5 TE506209RW — pytania, problemy

Postautor: TE 506209 RW » czw 22 sty 2015, 12:30

Czerwiec 2013 tak ze nie na chodził się za długo (średnio robił 3 kawy dziennie) ,najlepsze jest to ze był tel. z serwisu i tam ekspres zrobił z 5 kaw i nic się nie wydążyło normalnie na raz ożył :lol: zasugerowałem aby robić kawę do oporu, pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie :?
Możliwe ze za jakiś czas będzie większy wysyp takich historii ,co nie wróży nic dobrego dla producenta :/

Testus
zagląda od święta
Sprzęt: Siemens TE506209RW

Postautor: Testus » czw 22 sty 2015, 21:49

I niestety również dla użytkowników.

mickm
zagląda od święta
Sprzęt: saeco via veneto
młynek tchibo

Postautor: mickm » sob 24 sty 2015, 0:07

Proszę z całej siły dmuchnąć w niedrożną rurkę. Tak jakby Pan balon dmuchał. Pomoże i nie będzie Pan nic kosztować:))

Pozdrawiam

może na forum jako tako się za bardzo nie wypowiadam, zasiadam jak mam trochę czasu co by czegoś inteligentnego poszukać, "kawę w żyłach", i "szamanów" czytam analizując jak książkę do medycyny, a tu mi mój Guru mówi, ze mam w mój ekspresik dmuchnąć. no se ze mnie jaja robi poważny facet. ale spróbowałem i... no stary szacun, MISTRZEM JESTEŚi nie na darmo twoje wyczyny i rady są hołdowane na forum!!! i to jeszcze z zerowym kosztem naprawy. jeszcze raz wielkie dzieki, podziałało

Testus
zagląda od święta

Postautor: Testus » sob 31 sty 2015, 10:31

Ekspres wrócił z naprawy. Działa :)
Naprawa polegała na wymianie pompy oraz turbiny STS.
Zobaczymy jak długo podziała. Mam nadzieję, że długo.

Testus
zagląda od święta

Postautor: Testus » śr 11 lut 2015, 16:26

Ekspres działa ale chyba nie tak jak trzeba. Będę wdzieczny za uwagi czy u Państwa również występują takie objawy:
- woda po płukaniu zawiera ewidentnie drobinki kawy - taki jakby muł na dnie oraz pływające drobinki na powierzchni
- uszczelka "czerwona" na tłoku jest luźna
- w ociekaczu jest dużo fusów z kawy
- ostatnio kilka ciastek wypadło "krzywych"
- moduł zaczął "trzeszczeć" podczas ekstrakcji
Mam wrażenie, że podmieniono mi w serwisie moduł zaparzający na lekko zużyty.
Przed poprzednią awarią takich objawów nie było.

Ekspres przerobił niespełna 2,5kg kawy - ok 120 kaw. Woda z filtra. Młynek nastawiony około środka.
Niby kawa wychodzi dobra ALE działanie ekspresu ewidentnie inne niż na początku.

Będę wdzieczny za każde uwagi.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 11 lut 2015, 16:35

Serwis podmienił moduł zaparzania. Być może nieumyślnie.

Uszczelka nie ma prawa być luźna chyba że jest zużyta. Jeżeli kołki są krzywe to moduł ma wyrobione jeszcze dodatkowo prowadnice. Nadaje się w związku z tym już tylko do wymiany. Koszt około 460zł.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Testus
zagląda od święta

Postautor: Testus » śr 11 lut 2015, 16:51

Tak myślałem. Niestety nie zdążyłem oznaczyć sobie przed serwisem i mam tego skutek :evil:
To jakiś skandal. Ekspres ma 1,5 miesiąca z czego 2 tygodnie w autoryzowanym serwisie.
Takie rzeczy to tylko w naszym pięknym kraju.
Jutro rozpoczynam z nimi dalsze boje o wymianę modułu na zupełnie nowy.
Pewnie nie będzie łatwo...

Ps. czy "mączka" w kawie może być spowodowana złym ustawieniem młynka. Bo mam wrażenie
że to młynek jest od początku źródłem problemów w tym ekspresie

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 11 lut 2015, 17:04

Moduł zaparzania który wykonał zaledwie 120 kaw po wyciągnięciu go i umyciu powinien wyglądać jak nowy, powinien mieć jeszcze smar na wewnętrznych ściankach prowadnic.Powinien pracować cicho, dopiero po wykonaniu 3tys kaw skrzypi i pracuje głośniej. Jeżeli jest zużyty to górny tłok jest już odbarwiony na kolor brązowawy a uszczelka brudna... choć serwisy dla niepoznaki wymieniają samą uszczelkę która jest tania a moduł podmieniają inny - gorszy rzecz jasna.Klient nie jest świadomy podmianki.

Moduł zaparzania to cenny element ponieważ łatwo go zamienić i sprzedać potem innemu klientowi.

Wiele zależy od uczciwości serwisu.

Na przyszłość proszę znaczyć elementy które są ruchome takie jak: taca ociekacza, moduł zaparzania, zbiornik na wodę - najlepiej markerem na ultrafiolet. Bardzo trudno jest udowodnić serwisowi, iż zamienił moduł zaparzania. Pan odbierając ekspres czy to w obecności kuriera czy to osobiście podpisał protokół odbioru w którym jest napisane, że nie wnosi Pan zastrzeżeń co do stanu ekspresu.

Przykro mi, ale takie sytuacje dzieją się w Polsce nagminnie. Chętnie napisałbym o kilku takich serwisach,ale z wiadomych względów tego nie zrobię.

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Testus
zagląda od święta

Postautor: Testus » śr 11 lut 2015, 17:17

Dzięki za informację.
I niech to będzie przestrogą dla innych.
Serwis Siemens/Bosch w Gliwicach.

odyso
Sprzęt: eq.5

Postautor: odyso » ndz 22 lut 2015, 11:01

Jako świeżo zarejestrowany użytkownik, przede wszystkim witam i pozdrawiam wszystkich kawoszy:-)

Mam kilka pytań, głównie do Barnaby, bo z postów wynika, że wie wszystko :-)

1. z upływem czasu "kołki" są mało zwarte, a w zasadzie ich nie ma bo się rozsypują po wpadnięciu do pojemnika (testowane na różnych kawach i przy różnych ustawieniach), przy czym są zdecydowanie bardziej zwarte przy kawie mielonej w zewnętrznym młynku - serwis pod koniec gwarancji wymienił nawet młynek, ale poprawy nie było, twierdzą, że młynka się nie reguluje, czy jest to prawda czy lenistwo bądź brak wiedzy serwisu, bo któryś użytkownik pisał że u niego wyregulowano i zaczęło być ok ? (oczywiście nie chodzi o estetykę odpadków, ale mam subiektywne wrażenie, że kawa jest bardziej jak z przelewowego niż z ciśnieniowego, nawet w kawiarce uzyskują bardziej intensywny smak), dodatkowo znacznie bardziej się brudzi blok zaparzający - na początku używania nie było go z czego czyścić,

2. na pokrywie obudowy (tej otwieranej przy wyciąganiu bloku do mycia) skrapla się para wodna, mam wrażenie jakby uszczelki w trakcie parzenia nie uszczelniały tak jak trzeba połączenia bloku z ekspresem i tłoka, przy parzeniu słychać lekki syk - uszczelka tłoka była wymieniona na pomarańczową i jest ok. 1 mm węższa niż szczelina w której się znajduje, czy tak ma być?

3. doczytałem, że blok został zmodyfikowany przez Siemensa, mój egzemplarz jest z początku 2012 r., czy modyfikacja była później i czy przy nowym bloku powyższe objawy nie występują, a może się czepiam.

Z góry dziękuję za odpowiedź i namawiam Barnabę do otwarcia filii w Krakowie ;-)

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 24 lut 2015, 7:58

Z tego co Pan pisze to została założona nieoryginalna uszczelka tłoka górnego to po pierwsze.Niemniej nie ona moim zdaniem jest przyczyną kłopotów.

Po drugie mam wątpliwości co do stanu żarn w Pana ekspresie. Sam Pan napisał , że gdy wykonuje Pan kawę z kawy mielonej to kołki są w porządku a gdy z kawy w ziarnach to się rozwalają....a rozwalają się dlatego, że żarna kiepsko ją mielą. Siemensy mają delikatne młynki, szybko się zużywają, nie tyle sam silnik co żarna w nich. Należy sprawdzić też, czy nie jest zapchany kanał dolotowy pomiędzy młynkiem a modułem zaparzania.

W Jurach wystarczy wymienić same żarna, niestety w Siemensach wymienia się cały kompletny młynek.

odyso
Sprzęt: eq.5

Postautor: odyso » wt 24 lut 2015, 12:07

Młynek był wymieniony między innymi dlatego, że zapychał się właśnie kanał dolotowy, ale na nowym młynku poprawa jeśli była to minimalna. Jak rozumiem nie ma żadnej możliwości regulacji?
Na allegro pojawiła się oferta sprzedaży samych żaren: http://allegro.pl/zarna-ceramiczne-bosc ... 96095.html, czy to by oznaczało że jednak Polak potrafi :-) i młynek jest do rozebrania?
Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » wt 24 lut 2015, 18:31

Barnaba serdecznie pozdrawiam niebawem minie roczek jak EQ.5 sprawuje się wyśmienicie bez zarzutu. Dobra rada Barnaba i sprawdzony egzemplarz 1784 kawy zrobione i co 2 tygodnie czyszczony... Co by tak dalej... Dzięki jeszcze raz :D
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 25 lut 2015, 7:29

Moja diagnoza to problem z młynkiem. Młynki w Siemensach reguluje się, ale należy to robić z głową gdyż nie fachowa regulacja powoduje zapychanie się młynka i kanału dolotowego lu rozwalanie się kołków. W pana przypadku albo za mało wpada kawy do modułu zaparzania (złą regulacja młynka lub zapchany kanał dolotowy)albo żarna są wyjechane.

Dopiero na drugim miejscu zająłbym się modułem zaparzania.

asilis
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Siemens EQ5 506201

Postautor: asilis » sob 28 mar 2015, 19:37

Smar do ekspresu tylko w serwisie kupię? Jaki to jest koszt?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”