Do rozważenia przez wszystkich planujących zakup automatu

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » czw 09 gru 2010, 23:33

Czytam ze zrozumieniem, tylko nie wiem czy Ty jesteś w stanie zrozumieć to co napisałem wyrażając swój pogląd na sprawę, a nie /poza 1. zdaniem/, polemizując z Tobą.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » czw 09 gru 2010, 23:38

... na dwóch markach Premium tj. Jura i WMF. ...]
marki premium ..... hehe, a jeśli chodzi o ekspresy "premium" WMF to sprzedaje je tylko Primulator :-)
...Wygrywa Jura i WMF ponieważ ludzie w Polsce zaczynają myśleć i wybierać to, co dobre...
a wiesz jaki jest procent sprzedawanych w Polsce automatów marki Jura w stosunku do wszystkich automatów?
Większość ludzi którzy kupują ekspresy automatyczne idą do MM,Euro, itp .. widziałeś tam Jury ??

Powinieneś mieć w stopce napis ... pracuje w firmie Broda System i polecam ekspresy Jura i WMF, wtedy byłoby to ok.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: JURA Z9 Chrom - na co dzień...
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P
Na oku: JURA Z6 lll Generacja

Postautor: Cafe Machines Kiler » pt 10 gru 2010, 0:03

Wiesz CMK, nie wszyscy podzielają twój, z pozycji(serwisanta), uzasadniony entuzjazm. Tak jak ty masz prawo do własnej opini tak inni także. Problemem jest fakt, że użytkownik ma inne spojrzenie niż Ty, różnica interesów i tyle.
Muszę Cię zasmucić i zburzyć twój tok rozumowania.
Ja nie występuję tylko jako ktoś, kto zna te ekspresy od środka, ja wystepuję przede wszystkim jako ich UŻYTKOWNIK OD LAT.
Piszę " ich ", ponieważ równocześnie eksploatuję ich ok. 15 szt.
Są to ekspresy zastępcze dla klientów gastronomicznych ( tak nie pomyliłem się - GASTRONOMICZNYCH ) oraz klientów biurowych.
Nie zostawiam Ich bez kawy w czasie przeglądania maszyn- taka zasada.

Kiedyś używałem różnych innych " szrotów ", a ostatnio ograniczyłem się do 15 solidnych maszyn Jura i stąd mój entuzjazm.
Niestety obawiam się, że nie możemy podyskutować merytorycznie na temat automatów.
Ot i cała różnica interesów. :D

Pozdrawiam,
Kiler.

P.S.
W skali sprzedaży automatów, to co trafia na serwis, to zaledwie mikron.
Tylko w 2010 r. szacowana sprzedaż ekspresów automatycznych na rynku polskim to 50.000 urządzeń.
O jakiej więc dużej awaryjności automatów jest mowa przy takiej ilości sprzedanych ekspresów ( tylko w tym roku ) ???
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P

Postautor: Cafe Machines Kiler » pt 10 gru 2010, 0:42

... na dwóch markach Premium tj. Jura i WMF. ...]
marki premium ..... hehe, a jeśli chodzi o ekspresy "premium" WMF to sprzedaje je tylko Primulator :-)
Większość ludzi którzy kupują ekspresy automatyczne idą do MM,Euro, itp .. widziałeś tam Jury ??

Powinieneś mieć w stopce napis ... pracuje w firmie Broda System i polecam ekspresy Jura i WMF, wtedy byłoby to ok.
Gdzieś dzwonili ale nie wiadomo w którym kościele :D

Właśnie przywołana przez Ciebie firma Broda e-Shops System, wszystko na to wskazuje jest importerem ekspresów WMF, w innym niż Primulator segmencie, a mianowicie CCM Consumer Coffee Machines.
Do sprawdzenia na oficjalnej stronie ekspresywmf.pl

Po drugie, to mam wrażenie, że nie byłeś nigdy w MM. Właśnie tam sprzedaje się również Jurę podobnie jak w sieci Saturn.
Nie widziałeś tam Jury ?? :wink: Pewnie tam nie byłeś ???
Nie przejmuj się, nic nie straciłeś :D

Po trzecie w segmencie ekspresów automatycznych, Broda System, to faktycznie mocna firma. Niestety nie wiem czy chciałbym pracować po tylu latach własnej działalności, pod kimś. :roll:

Po czwarte niczego nie polecam, a jedynie merytorycznie przedstawiam informacje o ekspresach automatycznych ponieważ:

O automatach do kawy wiem co nieco :wink:

I jak na razie stopki nie zamierzam zmieniać bo ta jest O.K. :)

Tak więc podjąłeś trzy tematy i trzy spaliłeś. Następnym razem jak się włączysz do dyskusji, to sprawdź to, o czym piszesz.

Pozdrawiam,
Kiler.
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » pt 10 gru 2010, 2:03

W sumie to nawet nie dziwię Ci się, że krzyczysz, tupiesz nóżkami i próbujesz ośmieszyć, bądź zniechęcić kolbowców do wypowiadania się w tym wątku.
Jeśli spora część z tych 50 000 o których piszesz, przed zakupem i wydaniem kilku tysiączków zł. zaglądnie do internetu, chcąc nie chcąc trafi na to forum. A tu okazuje się, że nie jast tak pięknie z tym automatem jak to sprzedawca w sklepie opowiadał że ...jednym przyciskiem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki,bez przesuwania filiżanki, sam się wyczyści, krawat zawiąże, usunie ciąże. Tu piszą (nie oceniam, czy słusznie czy nie) zastanów się dobrze zanim kupisz automat! Awaria! Pomocy! itd. Spora część z tych potencjalnych kupców zrezygnuje z zakupu, a to niesie za sobą wymierne straty finansowe dla Ciebie. W końcu tyle wkładasz pracy że by zarobić na chleb, a tu taka antyreklama.
Tak więc rozumiem Twoje rozdrażnienie i chęć umniejszenia problemu usterkowości automatów (Faktem jest że Jury są jednymi z najmniej usterkowych) Mikron którego przywołałeś to jedna milionowa część. Nie chcesz chyba powiedzieć, że na 50000 sprzedanych rocznie automatów w Polsce, nawet jeden nie trafia do serwisu?
Nie mam nic do automatów. Nie dzielę użykowników na posiadaczy kolbowców, automatów, dripów czy kawiarek. Nie uważam żeby z tego powodu jedni byli lepsi, inni gorsi. Każdy pije kawą jaką chce i z czego chce. Jednak przyrządzając kawę w ekspresie kolbowym mozesz stosować standardy INEI (cokolwiek by o nich nie mówić), lub mieć je gdzieś. Pzyrządzając kawę w automacie o standardach musisz zapomnieć, bo one ich po prostu nie osiagają i machanie rączkami tu nic nie pomoże.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » pt 10 gru 2010, 5:51

....Są to ekspresy zastępcze dla klientów gastronomicznych ( tak nie pomyliłem się - GASTRONOMICZNYCH ) oraz klientów biurowych.
Nie zostawiam Ich bez kawy w czasie przeglądania maszyn- taka zasada.
Czy te przeglądy..., wynikają ze zobowiązań gwarancyjnych, są przeglądami okresowymi, czy też wynikają z awaryjności ekspresów?
Jesteś specem od automatów, jak sam się określasz...
Skoncentrowałeś się na dwóch Firmach (najlepszych). Jak to się ma do produktów innych marek. Z czego wynika taki ranking. Czy sprzęt innych firm, jest bardziej zawodny...
Bo jeżeli tak, to cała ta dyskusja i Twoje argumenty, to mowa trawa.
Jak już zauważono, nikt nie dyskredytuje automatów.

Na rzeczową wymianę myśli, można mieć wpływ swoją postawą - jeśli chodzi o słownictwo, ton wypowiedzi, zrozumienie tego, co chcą powiedzieć inni.
Pewno i tak przerobisz to co napisałem, na swoje "kopyto", ale jakże inaczej wyglądałaby ta "dyskusja", bez uszczypliwości i zarozumiałości.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 10 gru 2010, 9:51

Przy czym w przypadku ekspresów automatycznych koszt naprawy jest niewspółmiernie niższy od kosztów naprawy ekspresu kolbowego, który to ekspres kolbowy potrafi kosztować również niewspółmiernie więcej.
A to już jest czysta demagogia rodem z Amwaya.
Nie wiem, czemu ma służyć wypisywanie takich kłamstw. Taki wniosek można wyciągnąć tylko na podstawie konkretnych np. stu faktur za naprawy (uśredniając wyniki statystycznie).
Klient bezczelnie oszukany, że kupuje najmniej awaryjny sprzęt na świecie będzie o wiele bardziej wściekły przy pierwszej awarii niż ten, który zdawał sobie sprawę, że kupuje sprzęt, który może się zepsuć tak, jak każdy inny. Gorzej, jeżeli kupuje sprzęt, który psuje się bardziej niż każdy inny, a wmówiono mu coś innego.
Niestety wciąż w naszym kraju prawo nie stoi jednoznacznie po stronie klienta i później ta walka ze wszelkimi serwisami i sklepami ciągnie się w nieskończoność. A zapisy w gwarancjach o niekończących się możliwych naprawach utrudnia zwrócenie sprzętu. Prawa konsumenckie trzeba później egzekwować przez policję i Trybunał Europejski, więc wielu sobie to po prostu odpuszcza. I taki naciągacz zostaje z nabitymi kabzami i śmieje się z głupich naiwniaków.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » pt 10 gru 2010, 10:42

Przy czym w przypadku ekspresów automatycznych koszt naprawy jest niewspółmiernie niższy od kosztów naprawy ekspresu kolbowego, który to ekspres kolbowy potrafi kosztować również niewspółmiernie więcej.

Taki wniosek można wyciągnąć tylko na podstawie konkretnych np. stu faktur za naprawy (uśredniając wyniki statystycznie).
.
A Panowie teoretycy na podstawie jakich statystyk piszecie o niby większej awaryjności ekspresów automatycznych, a nie kolbowych.
Wszak to tylko teoretyzowanie. Ja praktykuję i znam te statystyki na podstawie faktur i mogę jednoznacznie stwierdzić, że bzdury piszecie.

Pozdrawiam,
Kiler.

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » pt 10 gru 2010, 11:02

W sumie to nawet nie dziwię Ci się, że krzyczysz, tupiesz nóżkami i próbujesz ośmieszyć, bądź zniechęcić kolbowców do wypowiadania się w tym wątku.
A kolega znowu nie czyta ze zrozumieniem !

Wszak to użytkowników lub przyszłych użytkowników ekspresów automatycznych próbuje się ośmieszyć na tym forum i robią to fanatycy prawdziwego i jedynie słusznego espresso wg certyfikatu INEI wypowiadający się w tym dziale.
Nie mogą się bowiem pogodzić z faktem, że ktoś może nie być zainteresowany ich wywodami na temat jedynie słusznego espresso więc " wypuszczają się " do działu Ekspresy Automatyczne ( czyt. w teren ) niczym Świadkowie Jehowy i na siłę próbują nawracać na jedynie słuszną drogę. :bicz:

Nie tędy droga Panowie :D .

Pozdrawiam,
Kiler.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 10 gru 2010, 11:13

Dopóki nie podasz konkretnych cyfr też będziemy mówić, że piszesz bzdury. Nasze wnioski opieramy zarówno na własnych doświadczeniach (większość forumowiczów osiąga nawet kilkuletni okres bezawaryjności kolbowców, ja też), jak i na podstawie konkretnej liczby wpisów na forum. Wit wyciągnął tylko małą cząstkę. Jako przeciwwagę nie uda się zebrać choćby ćwiartki liczby poważnych i konkretnych narzekań.
Twoje wypowiedzi stają się coraz bardziej emocjonalne, bezpodstawne i zaczynają właśnie przypominać nawracanie na jedynie słuszną drogę metodami nie tylko wyżej wymienionych, ale nawet inkwizycji.
Nie pisz kilku postów po sobie. Można odpowiedzieć kilku osobom w jednym
?

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » pt 10 gru 2010, 12:22

Widzę że szkoda słów. Niczym innego znanego Jarosława, nikt Cię nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne. Ciekaw jestem tylko czy to czarnopodniebieńczy marketing, czy może przy okazji robienia prania mózgu kientom, wyprałeś mimochodem swój. Bywaj zdrów, niech Ci się trabanty dobrze sprzedają.

cyganka

Postautor: cyganka » pt 10 gru 2010, 14:27

Witam
Przeczytałam cały watek, ale musze przyznac ze niewiele się dowiedzialam o ekspresach automatycznych. Ja jako laik osoba która chce na swieta do domciu kupic dobry sprzet potrzebuje raczej inforrmacji o ekspresech dobrych i nie kosztujacych 4-5 tys bo mnie nie stac. Przeczytalam mnostwo o kolbowych sama taki possiadam, ale chce go zmienic na inny lepszy. Milo by bylo gdyby pojawily się konkretne marki z cenami i opinie na ich temat. czy to bedzie kolbowy czy automatyczny jeszcze nie wiem, ale zeby dokonac wyboru chcialabym zebrac jak najwiecej informacji o jednych i o drugich. Licze, ze ktos napisze konkretnie.
Pozdrawiam
Cyganka

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 10 gru 2010, 14:39

Gotowego patentu nikt nie daje. Każdy musi być tu Szerlokiem i posługiwać się własnym rozumem, wyciągając wnioski z materiału dowodowego. A tego zebrało się co niemiara.
Byłoby miło, gdybyś pisała po polsku, tj. z polskimi znakami, bo to polskojęzyczne forum.
?

Awatar użytkownika
blackcruiser
zagląda od święta

Postautor: blackcruiser » pt 10 gru 2010, 21:41

Czyli twoja (mcmc) Jura to też automat.

Chodzi bardziej o markę czy standard wody którą serwujesz maszynie ?

:fale:
7/9/25/25/88-92 ;-)

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » pt 10 gru 2010, 21:59

Ekspres posiada możliwość zrobienia napojów typu cappuccino
Nic dodać nic ując, tyle że kawę typu cappuccino to można sobie zaparzyć z torebki.
Wiesz, zdarzyło mi się wypić kawę z tych maszyn z górnej półki, tj. Jury i WMF - dziwi mnie to, że zestawiasz je ze sobą, bo, o ile się orientuję znacznie się od siebie różnią. W cenie WMF można kupić wszystko, co do domu będzie grubą przesadą, Jura też ma modele droższe od topowych modeli domowych kolb.
Kawy z obu typów maszyn nie maja nic wspólnego z espresso czy cappuccino. W espresso wyczuwalna jest wyłącznie kiepsko pachnąca gorycz, pianka ma konsystencję rozwodnionej waty. Ale, jak warto zauważyć, zakładałem wątek nie w celu omówienia cech smakowych kaw z automatów. Napisałem o tym tylko dlatego, że ty pozwoliłeś sobie na następujące słowa:
Zgrabny, kompaktowy ekspres automatyczny parzący wyśmienitą kawę.
które są zwyczajnie niepoważne.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Wróć do „Ekspresy automatyczne”