Do rozważenia przez wszystkich planujących zakup automatu

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 08 gru 2010, 21:43

A przy okazji pytanie z ciekawości, do znawców tego typu ekspresów: co takiego w nich jest, co uzasadnia ceny powyżej 3 tys. zł? Jakieś nowinki techniczne, technologiczne, materiały? Bo na zewnątrz sam plastik?
Opis produktu na aukcji i to co powiedzą w sklepie.
Oraz to, ze można kawe robic za przyciśnięciem guzika?

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 08 gru 2010, 23:45

Uogólniając na koniec, tendencje przyszłościowe idą w kierunku automatyzowania wszystkiego i kiedyś przypuszczalnie kawy będą ekstrachowane porzez automatycznie zalogowany profil w urządzeniu(automacie).

PS
Wasyl masz przetlumaczony tekst bawarskich dzierlatek na poprzedniej stronie(nie ma w nim żadnych ekscesów- dzieci mogą też czytać :wink: )
Pozdro

PS II
Wasylu, jeżeli samo słowo lubieżny właczą u ciebie czerwone światło(w trosce o młodzież) to jak reagujesz na atakującą nas ze wszystkich stron reklame(bardzo, bardzo często odwołującą się do skojarzeń seksualnych-wszechobecny negliż atrakcyjnych dziewczyn?). Wydaje mi się, że można też konsumować np cappucino z wyrazem lubieżności na twarzy(tak jest ono smakowite). Zaznaczyłem pozatym iż jest to wyrażenie(tu) z młodzieżowego slangu, który czasami posługuje się bardziej dosadnymi, wulgarnymi wyrazami. Nie bądźmy świętoszkami, więcej luzu i jak mówią koleżanki z bawarskiego Lidla - Nix für Ungut! (Lubieżny oznacza też zmysłowy :wink: to chyba jest grzeczniejsze wyrażenie? )
Pozdro
Ostatnio zmieniony czw 09 gru 2010, 22:05 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » czw 09 gru 2010, 21:14

Strzeż nas Panie przed tym strasznym czasem :burza:
Ja osobiście zauważam coś zupełnie innego 8)
Coraz więcej ludzi wokół mnie odczuwa chęć napicia się dobrej kawy.
Od mojej dentystki po koleżankę( kawy nie trawiła przez cały swój żywot ) która ostatnio
podziękowała mi za to, że pokazałem jej smak kawy-ale mnie duma wtedy rozparła :jump: :jump:
Cały czas twierdzę że kawa z automatu jest jak wesele na VHS,
niby to samo a jednak czegoś brakuje :wink:

P.s Zbignes, czy uważasz że dzieci to debile ? Piszesz o lubieżnej interpretacji Twego tekstu :shock:
Dla młodego człowieka samo słowo lubieżny włącza czerwone światło w głowie z napisem SPRAWDZIĆ!

P.s II Matko Zbignes ! Jaja sobie robię bo tak smutno czasem na tym forum. W temacie reklamy to bym nie przeceniał- wbrew pozorom wciąż jesteśmy rasą dominującą na tej planecie :D
Ostatnio zmieniony sob 11 gru 2010, 2:17 przez wasyl, łącznie zmieniany 3 razy.
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: JURA Z9 Chrom - na co dzień...
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P
Na oku: JURA Z6 lll Generacja

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 21:19

Witam,

No i wylali swe żale w automatów dziale ( nawet się rymuje), że nikt wywodzący się z poza ich wspaniałego Klubu Wzajemnej Adoracji nie modli się do WSZECHMOCNEJ KOLBY.

Niestety NIE wszech-OBECNEJ, co najwyraźniej przyprawia o frustrację i kompleksy Klub Wzajemnej Adoracji. Żyjemy bowiem w kraju, który z FANATYZMEM nie wiele ma wspólnego.

Najlepszym dowodem na obecność Klubu Wzajemnej Adoracji ( czyt. KOLBY ) na tym forum, jest fakt, że mimo wszystko kiepsko czują się w tak wąskim gronie w dziale EKSPRESY KOLBOWE, więc uznali za stosowne zaśmiecić dział EKSPRESY AUTOMATYCZNE nie wnosząc do niego żadnej treści merytorycznej na temat ekspresów automatycznych, a jedynie wylewając swoje żale pt. dlaczego nie chcecie uwierzyć w NEKTAR BOGÓW wg certyfikatu INEI ???

FANATYZM W CZYSTEJ POSTACI :evil: :evil: :evil:

Przyłączyć by się można do stwierdzenia Plastusia, który pisał
cytat:

Moderator, to po co są te działy????? B..del tu masz:P d..a z Ciebie:P

Do moderatora:

Cytuję po jednym zdaniu tak jak przykazałeś :D
Wulgaryzmy pominąłem choć zgadzam się z nimi w zupełności. :roll:

Tendencyjna, celowa i perfidnie kłamliwa jest wypowiedź założyciela wątku jakoby ekspresy kolbowe były mniej awaryjne niż automaty.

Zajmuję się na co dzień serwisowaniem zarówno ekspresów kolbowych jak też automatów od kilkunastu lat, więc mogę tylko stwierdzić, że zarówno jedne jak i drugie są tylko " naturą martwą ", w swoich środowiskach narażone na wyeksploatowanie.

Przy czym w przypadku ekspresów automatycznych koszt naprawy jest niewspółmiernie niższy od kosztów naprawy ekspresu kolbowego, który to ekspres kolbowy potrafi kosztować również niewspółmiernie więcej.

Żeby jednak przywrócić właściwy porządek przynajmniej w tym dziale pozwolę sobie napisać słów kilka jak w temacie postu, zgodnie z zasadami forum:

Do rozważenia przez wszystkich planujących zakup automatu.

Przykład zalet prawdziwie automatycznego ekspresu:

Jura Impressa J9 One Touch, umożliwia zrobienie czarnych kaw oraz cappuccino i latte macchiato za dotknięciem przycisku i z jednej wylewki bez przesuwania filiżanki.

- ciekawe wzornictwo ( szereg bardzo prestiżowych nagród za design ).
- możliwość podstawienia wysokich 15 cm szklanek latte
- przyciski rozmieszczone bardzo intuicyjnie, czyli w obrębie koła

Ekspres posiada możliwość zrobienia napojów typu cappuccino czy latte macchiato po naciśnięciu jednego przycisku z jednej wylewki.
Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby ekspres zaciągnął i spienił mleko, następnie z tej samej wylewki poleci zaprogramowana ilość kawy bez konieczności przesuwania filiżanki.
Funkcjonalność i prostota obsługi w tym ekspresie jest godna polecenia.

Ekspres Impressa J9 posiada wylewkę cappuccino/latte, która pozwala podstawić wysokie szklanki latte, o max. wysokości nawet 15 cm.

Z jednego przycisku i bez przesuwania filiżanki możemy zrobić zarówno kawy czarne jak też kawy tzw. mleczne.

Możliwość zdefiniowania trzech kompozycji kaw czarnych pod przyciskami: kawa czarna, espresso oraz ristretto (podobnie jak espresso, ale używając dwa razy mniejszej ilości wody).
Pod kolejnymi czterema przyciskami definiujemy odpowiednio cappuccino, latte macchiato, porcja mleka np. do zalania kakao lub czekolady instant oraz porcja gorącej wody do zaparzenia np. herbaty

Ekspresy Impressa J9 One Touch posiadają również regulację temperatury wrzątku do zaparzania herbaty ( 3 poziomy ).
Umożliwia to zaparzanie w niższej temperaturze np. Zielonej Herbaty.

Z jednego przycisku, odpowiednio wcześniej zaprogramowanego, możemy zaparzyć jedną lub dwie filiżanki: kawa czarna, espresso lub ristretto.
Wciskając jeden raz przycisk wyboru parzymy te napoje do pojedynczej filiżanki, natomiast wciskając dwukrotnie, parzymy te same napoje do dwóch filiżanek równocześnie.

Na wyposażeniu ekspresu znajduje się termos, z którego pobierane jest mleko, a który utrzymuje niską temperaturę mleka przez ok. 8 godzin .

Urządzenia serii J9, są wyposażone w system automatycznego wyłączania w określonym czasie od ostatniego użycia. Posiadają też licznik wydanych porcji oraz zintegrowany ze zbiornikiem wody - system przepłukiwania dyszy cappuccino/latte.
Wbudowany wyświetlacz informuje użytkownika, o konieczności wykonania wszelkich operacji, co czyni programowanie oraz obsługę naprawdę prostymi.

Impressa J9 One Touch, posiada panel przedni wykonany z 3 mm płyty chromoniklowej wykończonej na połysk. Dodatkowego uroku dodaje efekt odbicia lustrzanego ustawionych na tacce ociekowej filiżanek. Całość tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny.
Ekspresy bardzo wszechstronne, dedykowane zarówno do użytku domowego, biura jak też małej gastronomii.
Ekspresy Impressa J9 One Touch posiadają menu w języku polskim.
Zgrabny, kompaktowy ekspres automatyczny parzący wyśmienitą kawę.

Przykład merytorycznej wypowiedzi pasującej do działu Ekspresy Automatyczne. :roll:
Mam nadzieję, że po za zaśmiecaniem tekstami „ nie na temat ”, fani kolby ” potrafią równie merytorycznie napisać o ekspresach kolbowych we właściwym dziale ???

Pozdrawiam,
Kiler.
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » czw 09 gru 2010, 22:13

Cafe Machines Kiler
W twojej stopce powinno być dopisane : "Przekazuje rewolucyjne spojrzenie na wartości smakowe kawy z automatu :wink: ". Masz do tego prawo, o gustach przecież nie wypada dyskutować.
Ostatnio zmieniony czw 09 gru 2010, 22:30 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 22:20

A przy okazji pytanie z ciekawości, do znawców tego typu ekspresów: co takiego w nich jest, co uzasadnia ceny powyżej 3 tys. zł? Jakieś nowinki techniczne, technologiczne, materiały? Bo na zewnątrz sam plastik?
A co takiego jest w Lexusie, że tyle kosztuje ? Jakieś nowinki techniczne, technologiczne, materiały ? Bo na zewnątrz sama blacha i lakier ?
A przecież Polonez też ma cztery koła i silnik, a tyle nie kosztuje :lol:

Czy słowo konsumpcjonizm jest Ci obce, że zadajesz tak dziwne pytania ???

Ktoś ma i wydaje na Lexsusa i zmienia go co 3 lata, ktoś inny nie ma i kupuje traktor - masywny !!!, ze stali !!!, niezniszczalny !!!
Musi wytrzymać ! A i kosztować nie może za wiele :roll:

Brutalna ale jednak rzeczywistość.

Pozdrawiam,
Kiler.
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 09 gru 2010, 22:34

Czy oprócz Jury..., serwisujesz też ekspresy automatyczne innych Firm...?
Monotematyczność jednej Firmy...
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 22:35

Cafe Machines Kiler
W twojej stopce powinno być dopisane : Przekazuje rewolucyjne spojrzenie na wartości smakowe kawy z automatu. Masz do tego prawo, o gustach przecież nie wypada dyskutować. :wink:
Usta milczą, dusza śpiewa, gra muzyka ! :wink:

A tak na marginesie, rynek wszystko weryfikuje, więc po co te złośliwości.

Ktoś chce kolbę, szuka porady w dziale Ekspresy Kolbowe. Ktoś inny chce automat szuka porady w dziale Ekspresy Automatyczne.

Proste i oczywiste.
Niestety, nie dla wszystkich.

Są niestety na tym forum fanatycy, którzy na siłę prubują zmieniać rzeczywistość.

Pozdrawiam,
Kiler

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » czw 09 gru 2010, 22:41

A gdzie tu złośliwość? (Cafe Machines Kiler: Przekazuje rewolucyjne spojrzenie na wartości smakowe kawy z automatu) Przecież to esencja tego co piszesz o kawie z automatu.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » czw 09 gru 2010, 22:41

CMK bez przesady, nie porównuj Jury do Lexusa.
Może gdybyś nie miał w tym interesu brzmiałbyś bardziej wiarygodnie. Miałem w kuchni ekspresy kolbowe i automatyczne z górnej, o ile nie najwyższej półki i mogę powiedzieć że zarówno jedne jak i drugie są nieadekwatnie drogie do tego co w sobie noszą.

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 22:53

Czy oprócz Jury..., serwisujesz też ekspresy automatyczne innych Firm...?
Monotematyczność jednej Firmy...
Oczywiście !!! Tak !!!

To, też będzie boleć :lol:

Serwisuję różne ekspresy automatyczne, chociaż mam już dość masówki i koncentruję się na dwóch markach Premium tj. Jura i WMF.
Reszta od przypadku do przypadku.

Nic na to nie poradzim, taki jest rynek. Wygrywa Jura i WMF ponieważ ludzie w Polsce zaczynają myśleć i wybierać to, co dobre.

Chin pod szyldem Made in Italy, czy Made in Germany się już najedli, więc zaczynają szukać ekspresów znanych i cenionych marek z historią i tradycją.

Pozdrawiam,
Kiler.

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 23:00

Przecież to esencja tego co piszesz o kawie z automatu.
Czy ja gdzieś piszę o kawie z automatu ???
Ja piszę o automatach.

Więc zapytam jeszcze raz, po co ta złośliwość ? A może to urojenie ???
Może espresso było za mocne i o niewłaściwej porze, a i pewnie według certyfikatu INEI hahaha :lol:
Powinni tego zakazać hahaha :lol:

Pozdrawiam,
Kiler.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » czw 09 gru 2010, 23:02

Wiesz CMK, nie wszyscy podzielają twój, z pozycji(serwisanta), uzasadniony entuzjazm. Tak jak ty masz prawo do własnej opini tak inni także. Problemem jest fakt, że użytkownik ma inne spojrzenie niż Ty, różnica interesów i tyle.

A pytając o złośliwość i urojenia to musisz najpierw sam sobie odpowiedzieć :wink:
Ostatnio zmieniony czw 09 gru 2010, 23:14 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 09 gru 2010, 23:13

...To, też będzie boleć ...
Boli tylko to, że uprawiasz nachalną kryptoreklamę wybranych Firm.
Starasz się przy tym, być strasznym entuzjastą i wesołkiem, co chyba nie sprzyja reklamie tak poważnych Firm.
Tak bardzo chcesz zwrócić na Siebie uwagę, że aż musisz używać wytłuszczonej czcionki.
Ostatnio zmieniony czw 09 gru 2010, 23:18 przez slavik, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 09 gru 2010, 23:14

Miałem w kuchni ekspresy kolbowe i automatyczne z górnej, o ile nie najwyższej półki i mogę powiedzieć że zarówno jedne jak i drugie są nieadekwatnie drogie do tego co w sobie noszą.
Ależ oczywiście !!!

Krótki apel: czytaj ze zrozumieniem !!!

Piszesz odpowiadając na posta, który jest zarazem odpowiedzią na to co piszesz. :wink:

Pozdrawiam,
Kiler.

P.S.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”